Neler Yeni

Gençer Gaming Hazır Sistem Stok Rezaleti

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Murat Avcı
hocam bu arada geçenlerde bi arkadaşın da böyle bi sıkıntısı vardı. o siz miydiniz yoksa foruma yeni mi katıldınız
Yok hocam o başka bir arkadaştı ben yeni katıldım foruma. Dediğim gibi muhtemelen bu sorunu yaşayan çok kişi var
Tek şikayeti olan kişi siz değilsiniz. Onlarca mağdur olan var. Bence firma doların yükselişinden dolayı stok yok diye bahane edip elindeki ürünü düşük fiyattan vermek istemiyor. Ürünleri sattıkları anda kur bir anda yükselince düşük fiyattan satmak istemiyorlar. Tipik türk esnaf modeli.
Tam olarak bende böyle düşünüyorum. Çünkü ürün tekrar stoklara girdiğinde hazır sistem özelleştirme seçeneklerinden çıkarıldı. Kişisel fikrim ürün stoklarını hazır sistemler için ayırmak yerine satışa çıkardılar.
şöyle de bi durum var. mesela garantili 3060 ekran kartınız var ve arızalandı. servise gönderdiniz ve servis kartı tamir edemedi servis stoğunda da kartın aynısından kalmamış. böyle durumlarda genelde müşteriye güncel fiyat üzerinden para iadesi veya kartın bir üst modelini vermek gibi teklifler yapılıyor. yani 3060 elimizde yok size ya 3050 veririz ya da 3060ti veririz ama şu kadar fark ödersiniz gibi muhabbetlere girmiyolar. bu durumda da olması gereken budur
Hocam inan bu yola gitseler hiç dert etmezdim. Ancak ısrarla alt model önermeyi sürdürdüler. Alt model için fiyat farkı dahi talep ettiler. Diğer parçalarda iyileştirme önerdim. Anakartta B550M-DS3H modeli yerine özelleştirmede yer alan B550 Gaming X V2 modeli ile (ki arada 300 lira falan bi fark var) değişiklik istedim. Onu dahi sistem faturası kesildikten sonra parçalarda değişiklik yapamayacaklarını söyleyip reddettiler. Bunu sistemin en önemli parçasını değiştirdiklerinde söylüyolar bu arada. Bu tip artniyetli tavırlar çok soğuttu beni firmadan. Dava yoluna gitmeyi düşünüyorum.

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Tam olarak bende böyle düşünüyorum. Çünkü ürün tekrar stoklara girdiğinde hazır sistem özelleştirme seçeneklerinden çıkarıldı. Kişisel fikrim ürün stoklarını hazır sistemler için ayırmak yerine satışa çıkardılar.
Benim tahminim biriyle anlaşıldı(Forum,youtuber) ve kampanya yapıldı. 100-200 stok neyse bilemiyorum. Tam o sırada dolar yükselmeye başlayınca birden bunlar satın alınan ürünleri göndermemeye başladılar. Kurdan etkilenmeyen veya ellerinde bolca olan ürünleri seçenek olarak sunup insanları onlara almaya mecbur etmeye çalışıyorlar. Çünkü neredeyse haziran başından itibaren siparişleri göndermiyorlar. Gönderdiklerinde de seçenek sunup parçaları değiştirmeyi kabul edenlere gönderiyorlar.

Crane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ethem Şahin
hocam bu arada geçenlerde bi arkadaşın da böyle bi sıkıntısı vardı. o siz miydiniz yoksa foruma yeni mi katıldınız
Bendim hocam o kişi. Bu arkadaş da benzer problemler yaşamış. Ben de kasayı teslim aldığımda arızalı olması sebebiyle kendilerine tekrar kargolamak zorunda kaldım. Şu an yine bekleyişteyim

Eren Güven

80+ Gold
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,692
İsim
Eren Güven
Bendim hocam o kişi. Bu arkadaş da benzer problemler yaşamış. Ben de kasayı teslim aldığımda arızalı olması sebebiyle kendilerine tekrar kargolamak zorunda kaldım. Şu an yine bekleyişteyim
sana 6800 ü göndermişler miydi

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,047
İsim
Halit Efe Kaplan
Bence abdullah abimiz sponsor videoları alırken bu konulara da dikkat etmeli. Sadece F/P değil her şey.
inventus tekrardan şahlansa beraber sistem yapsalar harbı guzel olur ınventus unutuldu fakat ıyı bır fırma

Crane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ethem Şahin
sana 6800 ü göndermişler miydi
Hocam birçok şikayet ve uğraş sonucu evet gönderdiler. Fakat dediğim gibi sitem arızalı geldi. Anakart ve ramler satın aldığımdan farklıydı. Kısaca ekran kartı ve işlemci dışında her şey problemli ulaştı elime. Çok üstüne düştüm bu olayın, tabiri caizse biraz çirkinleşmem gerekti. Sonucunda ekran kartımı alabildim fakat yine de hala uğraştırıyorlar.

Eren Güven

80+ Gold
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,692
İsim
Eren Güven
Hocam birçok şikayet ve uğraş sonucu evet gönderdiler. Fakat dediğim gibi sitem arızalı geldi. Anakart ve ramler satın aldığımdan farklıydı. Kısaca ekran kartı ve işlemci dışında her şey problemli ulaştı elime. Çok üstüne düştüm bu olayın, tabiri caizse biraz çirkinleşmem gerekti. Sonucunda ekran kartımı alabildim fakat yine de hala uğraştırıyorlar.
gençerden olmayacak bu iş. 7 8 k fazla verir kendim toplamayı tercih ederim ben.

Crane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ethem Şahin
gençerden olmayacak bu iş. 7 8 k fazla verir kendim toplamayı tercih ederim ben.
Bir daha kesinlikle alışveriş yapmayacağım zaten kendilerinden. Dediğiniz gibi gerekirse 10k fazla versin insanlar fakat buradan alışveriş yapmasınlar. Bir sistem için 1 ay bekletmeleri yetmiyor gibi satın aldığınız ürünleri de göndermiyorlar. 2 tane liselinin kurduğu bir şirket de değil kendileri. Daha profesyonel olmaları gerekiyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,172
Üyeler
140,783
Son üye
Monitörcü
Top Bottom