Neler Yeni

Yardım RX6600'ü sorunsuz kullanıyorsanız sisteminizi paylaşırmısınız?-RX 6600 MİCROSTUTTER SORUNU-

Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
bende de amd var.monitörüm 48-200 hz destekliyor. dediğin kekemelik freesync açıksa 48 aşağısı ve 200 yukarısında yapıyor.birkaç çözümü var.fps sabitlemek veya freesync kapatmak.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Murat Cemal
bende de amd var.monitörüm 48-200 hz destekliyor. dediğin kekemelik freesync açıksa 48 aşağısı ve 200 yukarısında yapıyor.birkaç çözümü var.fps sabitlemek veya freesync kapatmak.
diğer bileşenlerinizi detaylı paylaşır mısınız? ben şahsen hala elektrikle alakalı olduğunu düşünüyorum. yabancılardan r7 7800x3d işlemci kullanan biriside bu sorunu yaşamıştı belliki donanımla alakası yok. aynı donanıma sahip birileri çıkarsa o zaman elimimize doğru veriler geçer ve daha iyi analiz ederiz
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben hala psulardan şüpheliyim

turkmenx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İrfan
Onlarida yaptim frsync premium asus tuf monitorumde var youtubede forumlarda ne varsa denedim. Hatta yabanci forumlarda bile aradim cozumu yok. Aklima takilan corsair ramler bi cok konud aortak bilesen olarak ama artik ona kafa yoramam karti satip 2060 alip keyfime bakacagim

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Murat Cemal
Onlarida yaptim frsync premium asus tuf monitorumde var youtubede forumlarda ne varsa denedim. Hatta yabanci forumlarda bile aradim cozumu yok. Aklima takilan corsair ramler bi cok konud aortak bilesen olarak ama artik ona kafa yoramam karti satip 2060 alip keyfime bakacagim
evet benim ramlerimde corsair psu ram ile alakalı olabilir, ram'e overclock yapmıştım. stabil olduğunu düşünüyordum lakin fps arttı ancak mikro kekemelikte arttı

turkmenx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İrfan
diğer bileşenlerinizi detaylı paylaşır mısınız? ben şahsen hala elektrikle alakalı olduğunu düşünüyorum. yabancılardan r7 7800x3d işlemci kullanan biriside bu sorunu yaşamıştı belliki donanımla alakası yok. aynı donanıma sahip birileri çıkarsa o zaman elimimize doğru veriler geçer ve daha iyi analiz ederiz

Arkadasimin evine o hayvan gibi kasayi tasiyip ordada denedim evdeki tum prizlerdede denedim sorun hep ayni :) bunu bukadar dusunmeyin arkadasinizdna nvidia 1660 bile olsa bulun onu takip deneyin o akiciligi ve kekemelik sorunun olmadigini gorunce satip o karti bile alirsiniz :)

Amd adrenalini acip ekran kartini ister ocli ister ocsiz bi strrs testine sok ve orda voltaj kismini incele kart kendiliginden voltaj dusuruyor iste o anda drop yiyoruz bu 1 dakikalik testte 5 kere veya daha fazla olabiliyor. Garantiye gondermeyi dusundum bukezde guvenlik stikerlari aklima takildi 8bine ilana koydum satilinca 2060 3060 4060 artik ne varsa onlari alip gecicem. Ve drop disinda oyunda akicilikta yok. Flue gecisler kafa agritiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri

elektrikle alakası olsaydı şayet 48-200 arasında da yapması lazımdı.benim bildiğim freesync ile alakaalı olduğu idi bir yerde okumuştum bunu.yerini unuttum.eğer freesync işini düzgün yaparsa ne ghosting ne kekeleme ne de herhangi bir bulanıklılık söz konusu oluyor diyordu sanırsam yazıda.hakikatende öyle.bir ara 165 hz vivarlarında vardı bu kekeleme.sorunu driver ile çözmüştüm sanırım.freesync monitörün varsa freesync nin önemi büyük belirleyici diye biliyorum.o yüzden monitör seçereken daha ileri seviye olan freesync premium ve üstü seçmekte yarar var.bilginiz olsun.ama senin yazdıklarınında da önemli bir pay var.bende zamanında 5600 xt kullandım.monitör gamepower va panel 144 hz 23.8 idi.bilmediğimizden aldığımızda gelen ayarlar ile kullanmışız.yani 60hz den 144 e çıkarmayı unutmuşuz.hatta freesync bile kapalıymış.tuhaftır o haliyle 60 hz 60 fps de bile ghosting,bualnıklılık vs bişey yoktu.ama yazılımı ilk çıkan driver yüklüydü.sonra nerden kaynaklandı bilemiyoruö 144 hz e aldıktamı odu freesync yi açtıktan sonramı oldu yoksa driverı değiştirdiktemi oldu monitörde filmlerde bile bu kekemeler vs. başladı.acaba dedim 144 hz e alınca ekran kartı kendini aşağısına kapatıp 144 e mi uyarlıyor türlü türlü şeyler geldi aklıma.şimdi rx 6400 var 200 hz casper ıps var.dediğim gibi freesync aralığının dışındaysa yapıyor bu kekemeliği hatta bu durumu 30gps ve 200 fps detest ettim ufo adrsesinden orda durum daha net anlaşılıyor:

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Murat Cemal
elektrikle alakası olsaydı şayet 48-200 arasında da yapması lazımdı.benim bildiğim freesync ile alakaalı olduğu idi bir yerde okumuştum bunu.yerini unuttum.eğer freesync işini düzgün yaparsa ne ghosting ne kekeleme ne de herhangi bir bulanıklılık söz konusu oluyor diyordu sanırsam yazıda.hakikatende öyle.bir ara 165 hz vivarlarında vardı bu kekeleme.sorunu driver ile çözmüştüm sanırım.freesync monitörün varsa freesync nin önemi büyük belirleyici diye biliyorum.o yüzden monitör seçereken daha ileri seviye olan freesync premium ve üstü seçmekte yarar var.bilginiz olsun.ama senin yazdıklarınında da önemli bir pay var.bende zamanında 5600 xt kullandım.monitör gamepower va panel 144 hz 23.8 idi.bilmediğimizden aldığımızda gelen ayarlar ile kullanmışız.yani 60hz den 144 e çıkarmayı unutmuşuz.hatta freesync bile kapalıymış.tuhaftır o haliyle 60 hz 60 fps de bile ghosting,bualnıklılık vs bişey yoktu.ama yazılımı ilk çıkan driver yüklüydü.sonra nerden kaynaklandı bilemiyoruö 144 hz e aldıktamı odu freesync yi açtıktan sonramı oldu yoksa driverı değiştirdiktemi oldu monitörde filmlerde bile bu kekemeler vs. başladı.acaba dedim 144 hz e alınca ekran kartı kendini aşağısına kapatıp 144 e mi uyarlıyor türlü türlü şeyler geldi aklıma.şimdi rx 6400 var 200 hz casper ıps var.dediğim gibi freesync aralığının dışındaysa yapıyor bu kekemeliği hatta bu durumu 30gps ve 200 fps detest ettim ufo adrsesinden orda durum daha net anlaşılıyor:
Haklı olabilirsiniz, ama mesela R6S de hiç bir sorun yok sadece fps almam gerektiği kadar değil onuda darboğaza bağlıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
aslında çözümlerin çok basit yolları da olabilir ama yapmıyolar nedense.ekranda yırtılmalar gibi sorunlar vertikal sinyal ile alakalı dikkat edersen ve bu v-sync ile düzeltilebiliyor.oyunu kare hızı ile monitörün hızını eşitleyerek.dikkat ettim ghosting gölgelenme hareket bulanıklılığı ve bunların arasında en ufağı olan kekemelik sorunu horizantal (yatay) sinyal yüzünden oluyor.mesela ac valhallayı aç 'w' tuşu ile düz yürü.resimler yani çevre dokuları yukarıdan aşağıya doğru aktığını göreceksin.vsync veya freesync kapalı ise bu durumda yırtılma şeklinde gözükür.bu sefer de masusu hiç oynatmadan a veya d sağa yada sola doğru hızlıca koşmaya başla.bu durumdada yatay sinyallerde bzukluk göreceksin 60 fps de.buda ghosting.hareket bulanıklılığı vb. durumlar doğuruyor 60 fps de.v-sync var işe yarıyor.birde h-sync çıkarsalar ya oda yatay sinyali oyun fps sine eşlesin bak sorun kalıyormu.tahmin ettiğim o bahsettiğin pc lede yatay da eşlediği için 60 fps de bile sorun olmuyordur tahmini.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Murat Cemal
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,132