Neler Yeni

Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.

Wojoexe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Furkan Akdan
Instagram
furkanakdann
Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır pc toplamayla ilgili bilgi toplama ve arayış içerisindeydim. Bilgi almak için burada takılmaya başladım, zaman geçtikçe bi baktım ben edindiğim bilgileri paylaşır hale gelmişim. Kendime bir sistem toplamaya karar verdim forumdaki arkadaşlarında yardımıyla kafamda sistem şekillendi. Bu konuda yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum isimlerini tek tek vermek isterdim ama hem hepsini hatırlayamıyorum hemde çok fazlalar :) Sistem olarakta ilk önce gamegarajdan aquarius 5an sistemini 1600 af ve 1660 super özelleştirmesi yaparak almaya karar verdim( SSD ve Ramleri dışardan takmayı planladım). Gamegarajdan alacağım sistem bana 4950 TL'ye malolacaktı. Bazı aksaklıklar oldu oradan alamadım ve kendim toplamak zorunda kaldım. Kendi topladığım sistemi de yazacağım alta, kasa olarak 5327 liraya maloldu. Ben aradaki fiyat farkını şöyle değerlendirdim bu konuda sizinde görüşlerinizi bekliyorum sizce değmiş mi diye; Parçaları kendi istediğim markalarla ve kendim beğenerek satın aldım kafama yatmayan bir parça almadım ve en çok kafama takılan şey gamegarajın psusuydu o konuda da kafam rahat etti. Onun dışında ilk defa sistem topladım benim için büyük tecrübe oldu. Sistem özelliklerimi aşağıya yazıyorum. Biraz uzun bir yazı oldu ama forumdaki arkadaşlara teşekkür etmek istedim. Bu arada sistemi 2 haftalık bir süreçte topladım.

Anakart: Gigabyte B450M S2H 469 tl+9 tl(kargo)
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF 909 tl
Ekran Kartı: Gigabyte Geforce Gtx 1660 Super Oc 1999 tl+9 tl(kargo)
Ram: Apacer Panther Ddr4 3000mhz Cl16 2x8 488 tl
Ssd: Adata Xpg Sx8100 512 gb m.2 599 tl
Psu: Sharkoon Shp650 v2 650w 80+ 348 tl+9 tl(kargo)
Kasa: Dark Guardian 469 tl+29 tl(kargo)

Toplam: 5327 tl

Monitör: Asus vp249qgr 1460 tl
Klavye: Rampage Orion Kb-r90 Red Switch 299 tl
Mouse: Steelseries Rival 100 Gold Zaten vardı
Mousepad: Steelseries Qck Zaten vardı

Ben elimden geldiğince f/p toplamaya çalıştım belki eksiklerim vardır. Bu bütçede pc toplamak isteyen arkadaşlara yardımcı olur belki. İyi forumlar herkese.

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Dark Guardian'ı ucuza bulmuşssun.

Wojoexe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Furkan Akdan
Instagram
furkanakdann
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dark Guardian'ı ucuza bulmuşssun.
Hala var hocam burdan bakabilirsin aynı fiyat.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayırlı olsun da kulaklığı unutmadınız inşallah :D
Kulaklığa bütçem yetmedi şimdilik telefon kulaklığı kullanacağım :D

Wojoexe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Furkan Akdan
Instagram
furkanakdann

ZK--

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
Zekeriya KURTOĞLU
Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır PC toplamayla ilgili bilgi toplama ve arayış içerisindeydim. Bilgi almak için burada takılmaya başladım, zaman geçtikçe bi baktım ben edindiğim bilgileri paylaşır hale gelmişim. Kendime bir sistem toplamaya karar verdim forumdaki arkadaşlarında yardımıyla kafamda sistem şekillendi. Bu konuda yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum isimlerini tek tek vermek isterdim ama hem hepsini hatırlayamıyorum hemde çok fazlalar :) Sistem olarakta ilk önce gamegarajdan aquarius 5an sistemini 1600 af ve 1660 super özelleştirmesi yaparak almaya karar verdim( SSD ve Ramleri dışardan takmayı planladım). Gamegarajdan alacağım sistem bana 4950 TL'ye malolacaktı. Bazı aksaklıklar oldu oradan alamadım ve kendim toplamak zorunda kaldım. Kendi topladığım sistemi de yazacağım alta, kasa olarak 5327 liraya maloldu. Ben aradaki fiyat farkını şöyle değerlendirdim bu konuda sizinde görüşlerinizi bekliyorum sizce değmiş mi diye; Parçaları kendi istediğim markalarla ve kendim beğenerek satın aldım kafama yatmayan bir parça almadım ve en çok kafama takılan şey gamegarajın psusuydu o konuda da kafam rahat etti. Onun dışında ilk defa sistem topladım benim için büyük tecrübe oldu. Sistem özelliklerimi aşağıya yazıyorum. Biraz uzun bir yazı oldu ama forumdaki arkadaşlara teşekkür etmek istedim. Bu arada sistemi 2 haftalık bir süreçte topladım.

Anakart: Gigabyte B450M S2H 469 TL+9 TL(kargo)
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF 909 TL
Ekran Kartı: Gigabyte Geforce Gtx 1660 Super Oc 1999 TL+9 TL(kargo)
Ram: Apacer Panther Ddr4 3000mhz Cl16 2x8 488 TL
Ssd: Adata Xpg Sx8100 512 gb m.2 599 TL
PSU: Sharkoon Shp650 v2 650w 80+ 348 TL+9 TL(kargo)
Kasa: Dark Guardian 469 TL+29 TL(kargo)

Toplam: 5327 TL

Monitör: Asus vp249qgr 1460 TL
Klavye: Rampage Orion Kb-r90 Red Switch 299 TL
Mouse: Steelseries Rival 100 Gold Zaten vardı
Mousepad: Steelseries Qck Zaten vardı

Ben elimden geldiğince f/p toplamaya çalıştım belki eksiklerim vardır. Bu bütçede PC toplamak isteyen arkadaşlara yardımcı olur belki. İyi forumlar herkese.
Eğer bütçen varsa işlemciyi direk Ryzen 5 3600 ile değiştir derim. Bu arada 5.5k bütçe ile daha iyi bir sistem toplana bilir. Münakaşa yaratmak istemem kendi şahsi fikrimi belirtiyorum sadece. Yanlış anlaşılmasın lütfen.

Wojoexe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Furkan Akdan
Instagram
furkanakdann
Eğer bütçen varsa işlemciyi direk Ryzen 5 3600 ile değiştir derim. Bu arada 5.5k bütçe ile daha iyi bir sistem toplana bilir. Münakaşa yaratmak istemem kendi şahsi fikrimi belirtiyorum sadece. Yanlış anlaşılmasın lütfen.
Parça elime ulaştı ve bütçem yok zaten. Normalde bütçem 4.5 kydı. Bu kadar zorlayacağımı bilsem da2 alırdım. Ama o zaman fazla geldi. Kendim toplamaya başlayınca mecbur devam etmek zorunda kaldım. 5.5 k değil ama 6kya daha iyi sistem toplanabilir o konuda haklısınız. 5.5 kya yapabileceğim güncelleme 5600 xt olurdu ancak ben 1660 super tercih ettim. İşlemcimle daha uyumlu stabil çalışacağını düşündüm. 5600xt alsam daha çok fps alırdım belki ama 1600af 1660s ikilisiyle daha oturaklı bir sistem yaptığımı düşünüyorum. Ama düşünceniz için teşekkürler.

ZK--

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
Zekeriya KURTOĞLU
Parça elime ulaştı ve bütçem yok zaten. Normalde bütçem 4.5 kydı. Bu kadar zorlayacağımı bilsem da2 alırdım. Ama o zaman fazla geldi. Kendim toplamaya başlayınca mecbur devam etmek zorunda kaldım. 5.5 k değil ama 6kya daha iyi sistem toplanabilir o konuda haklısınız. 5.5 kya yapabileceğim güncelleme 5600 xt olurdu ancak ben 1660 super tercih ettim. İşlemcimle daha uyumlu stabil çalışacağını düşündüm. 5600xt alsam daha çok fps alırdım belki ama 1600af 1660s ikilisiyle daha oturaklı bir sistem yaptığımı düşünüyorum. Ama düşünceniz için teşekkürler.
güzel cevabınız için teşekkür ederim fakat sadece bir ay önce arkadaşa 1660 süper 3600 lü sistemi 5k ya topladık. Ama indirim üzerinden aldık bazı parçaları. Artık almışsınız hayırlı olsun. 😊

Wojoexe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Furkan Akdan
Instagram
furkanakdann
güzel cevabınız için teşekkür ederim fakat sadece bir ay önce arkadaşa 1660 süper 3600 lü sistemi 5k ya topladık. Ama indirim üzerinden aldık bazı parçaları. Artık almışsınız hayırlı olsun. 😊
Rica ederim. Dediğiniz gibi 1 ay önce :) Şuan gün günü tutmuyor fiyatlarda malesef. 1 ay önce gaming gecesinde 3600 1199 TL'ye satılmıştı ancak şuan indirime girmiyor artık. 1660 super 1899 TL'ye vardı gaming gecelerinde 3 haftadır bekliyorum gelmiyor. Bunlar hep fiyatı artırıyor. Aldığım kasa 400 liraya kargo bedava alınabiliyordu ama şimdi 500 tl. Malesef her şeyin fiyatı hep artıyor hiç azalmıyor :/

ZK--

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
Zekeriya KURTOĞLU
Rica ederim. Dediğiniz gibi 1 ay önce :) Şuan gün günü tutmuyor fiyatlarda malesef. 1 ay önce gaming gecesinde 3600 1199 TL'ye satılmıştı ancak şuan indirime girmiyor artık. 1660 super 1899 TL'ye vardı gaming gecelerinde 3 haftadır bekliyorum gelmiyor. Bunlar hep fiyatı artırıyor. Aldığım kasa 400 liraya kargo bedava alınabiliyordu ama şimdi 500 TL. Malesef her şeyin fiyatı hep artıyor hiç azalmıyor :/
O konuda tabikide haklısınız. Hayırlı olsun tekrardan. 😊

Top Bottom