Neler Yeni

Yarış oyunları için ve film izlemek için kullanacağım monitör önerisi

berkszr60

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Berk Süzer
Bütçe
10000
Arkadaşlar ben bi delilik yapıp simülatör seri yapmaya başladım işte 3d yazıcıdan direksiyon pedal vites fren vs bastım elektronik parçalarını satın aldım vs. yavaş yavaş topluyorum bunları ve şuanda da alüminyum sigma profillerden sabitleme yapacağım bu ürünlere henüz koltuklu ve yere yakın bir şey henüz yapmayacağım her neyse 2.monitörüm olan 27 inç va paneli satıp yerine hem 2.ekran olarak hemde bu tür oyunlarda veya film izlerken vs kullanma amaçlı geniş 30inç ve üzeri, kavisli, 2k monitör arıyorum 75Hz ve üstü olsa yeterli sonuçta fps oyunu oynamıyorum araba yarışları vs veya fifa oynarken film izlerken kullanacağım.
aradığım kriterlere uygun en yakın bunu buldum bütçem : 10.000TL MAX
Bulduğum monitör : https://www.bizdehesapli.com/samsun...nitor-urun-LC32G55TQBUXUF?ref=akakce&v=1.88.5

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Ekler

• WhatsApp Image 2024-03-03 at 20.22.07.jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-03 at 20.22.07.jpeg
    104.8 KB · Hit: 39
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    1.5 MB · Hit: 38
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    1.1 MB · Hit: 37

Sentinelreal1

80+ Bronze
masaüstü kullanmam ama ips monitör alma renkler canlı olsun gözle gör öyle al

bunun 24 inch 1080p olan versiyonunu kullaniyorum renkleri çok güzel hdr açınca da başka seviyeye geliyor tabi ilk başta renk ayarı yapman lazım default ayarları berbat geldi bana

berkszr60

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Berk Süzer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

bunun 24 inch 1080p olan versiyonunu kullaniyorum renkleri çok güzel hdr açınca da başka seviyeye geliyor tabi ilk başta renk ayarı yapman lazım default ayarları berbat geldi bana
elimde zaten 27inç 1 adet var asus tuf wqhd 180hz 1ms lg nin 32 ve üstü olanlar da çok pahallı 15binden aşşa yok bana böyle 10bin bandında hatta araba yarışı vs oynayacağım için belki 60hz 75hz bile yetebilir ekran geniş büyük olsun renkler canlı ve dolgun olsun ileride belki tv olarak bile kullanabilirim şöyle bi 40inç felan alsam

Carpe Diem

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Ege Karavelioğlu
Arkadaşlar ben bi delilik yapıp simülatör seri yapmaya başladım işte 3d yazıcıdan direksiyon pedal vites fren vs bastım elektronik parçalarını satın aldım vs. yavaş yavaş topluyorum bunları ve şuanda da alüminyum sigma profillerden sabitleme yapacağım bu ürünlere henüz koltuklu ve yere yakın bir şey henüz yapmayacağım her neyse 2.monitörüm olan 27 inç va paneli satıp yerine hem 2.ekran olarak hemde bu tür oyunlarda veya film izlerken vs kullanma amaçlı geniş 30inç ve üzeri, kavisli, 2k monitör arıyorum 75Hz ve üstü olsa yeterli sonuçta fps oyunu oynamıyorum araba yarışları vs veya fifa oynarken film izlerken kullanacağım.
aradığım kriterlere uygun en yakın bunu buldum bütçem : 10.000TL MAX
Bulduğum monitör : https://www.bizdehesapli.com/samsun...nitor-urun-LC32G55TQBUXUF?ref=akakce&v=1.88.5

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
Hocam konudan biraz alakasız ama direksiyon setinin direksiyonunu nerden aldınız.

elimde zaten 27inç 1 adet var asus tuf wqhd 180hz 1ms lg nin 32 ve üstü olanlar da çok pahallı 15binden aşşa yok bana böyle 10bin bandında hatta araba yarışı vs oynayacağım için belki 60hz 75hz bile yetebilir ekran geniş büyük olsun renkler canlı ve dolgun olsun ileride belki tv olarak bile kullanabilirim şöyle bi 40inç felan alsam
hocam 10k bandında ufak bir araştırma yaptım da 4k tv yok gibi

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,182
İsim
Ali yılmaz
Bence yarış için ve özellikle film için wide ekran alman daha iyi olur brnde direksiyon setiyle wide ekranda oynuyorum ayrı keyif oluyor.

hocam 10k bandında ufak bir araştırma yaptım da 4k tv yok gibi

biraz daha araştırdım bunları buldum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam üstekilerin panelleri VA
alttakilerin panelleri IPS
IPS in renkleri daha canlı oluyor
Bunu göz önüne bulundurarak alın

Son düzenleme:

berkszr60

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Berk Süzer
Hocam konudan biraz alakasız ama direksiyon setinin direksiyonunu nerden aldınız.
https://www.trendyol.com/momo/ofset...n-p-196579366?boutiqueId=61&merchantId=209508 ürünü buradan aldım momo diye ama resimde ki gibi farklı model geldi güzel diye iade etmedim harici bir sorun yaşamadım orjinal araç direksiyonu tofaşa felan takanlar varmış :D

Kavisli istiyorsan kavisli IPS yok, kavisliler VA oluyor. Buradan bakabilirsin.
muhtemelen va alacağım hocam elimde ki ana monitörümü bi arkadaşım çok istiyor 2ay felan oldu ona aldığım fiyattan monitörümü verip 20bine çıkarıcam bütçeyi ve 34-36 veya 38 curved bi monitör alıp kullanmayı düşünüyorum 4k alacağım gibi hemde ileriye yönelik olsun pc de çok rahat 2k açabiliyorum 100hz ve üstü 4k 34 inç curved tarzı aramaya başladım şuanda

Hocam üstekilerin panelleri VA
alttakilerin panelleri IPS
IPS in renkleri daha canlı oluyor
Bunu göz önüne bulundurarak alın

muhtemelen va alacağım hocam elimde ki ana monitörümü bi arkadaşım çok istiyor 2ay felan oldu ona aldığım fiyattan monitörümü verip 20bine çıkarıcam bütçeyi ve 34-36 veya 38 curved bi monitör alıp kullanmayı düşünüyorum 4k alacağım gibi hemde ileriye yönelik olsun pc de çok rahat 2k açabiliyorum 100hz ve üstü 2k-4k 34 inç curved tarzı aramaya başladım şuanda

Top Bottom