Neler Yeni

Yaşanılmaması gereken bir hayatın özeti

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
bilmiyorum hayatım boyunca depresif epizodlar geçirmedim genelde beynimin seratonin dopamin salgısı normal seyretti ara ara kendime test yaptım ancak şuan yüksek adrenalinde bile bir duygu hissedemediğimi fark ediyorum ölüm riski olmayan ancak adrenalin seviyesi yüksek bir çok eylem yaptım bilmiyorum yaptığım testler tıbbi geçerliliği olan veya işe yarar testler mi ancak en azından kendimi gözlemlememe işe yarıyor hali hazırda bir çok hobiye sahibim bir oda dolusu kitabım var bağlama gitar çalabiliyorum almanca arapça okuyup yazabiliyorum farsça öğrenmeyede çalışıyorum bir yandan ancak olmuyor bazı şeyler eskide kaldı maalesef az öncede dediğim gibi eğer etrafımda biri olsaydı buraya yazmak zorunda kalmazdım ama gayet nezih temiz niyetli insanlarsınız yardımcı olmaya çalıştınız teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

maalesef hipnoterapi bilişsel terapi freud ekolü şema ekolü hepsini uzun yıllar denedim uzun yıllarda ilaç kullandım biliyorum sürekli denenmesi lşart oılan bir şey ama yoruldum artık aynı süreçleri tekrar etmekten
Bunların hepsini aynı terapistten mi aldın yoksa sürekli değiştirdin mi? Her terapist iyi değildir ve 2-3 yıl da gitsen fayda görmezsin.

mehimmar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Mehmet Efe Çelik
Bunların hepsini aynı terapistten mi aldın yoksa sürekli değiştirdin mi? Her terapist iyi değildir ve 2-3 yıl da gitsen fayda görmezsin.
sürekli değiştirmem gerektiğinin ve her terapiste zaman tanımam gerektiğinin farkındayım ancak maalesef bir sonuç elde edemedim çok para döktüm çok fazla terapist değiştirdim

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
sürekli değiştirmem gerektiğinin ve her terapiste zaman tanımam gerektiğinin farkındayım ancak maalesef bir sonuç elde edemedim çok para döktüm çok fazla terapist değiştirdim
Anladım. Peki şu anki durumun ile ilgili ne düşünüyorsun?

mehimmar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Mehmet Efe Çelik
Anladım. Peki şu anki durumun ile ilgili ne düşünüyorsun?
Oldukça berbat gün geçtikçe depresif epizodlarım artıyor sanrı görüyorum bazen sanırım yalnızlık beni asıl yoran şey karı kız meraklısı biri değilimylanızlığı genel olarak ele alıyorum derdimi anlatıp konuiabileceğim kimse kalmadı belkide bven uzaklaştırdım bilmiyorum bunlar yanlızlığın mı yoksa çvisi çıkık kafamın alametleri mi bir fikrim yok fikir verende yok olmadığı için sonsuz ihtimal zincirinde genelde boğuluyorum

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Oldukça berbat gün geçtikçe depresif epizodlarım artıyor sanrı görüyorum bazen sanırım yalnızlık beni asıl yoran şey karı kız meraklısı biri değilimylanızlığı genel olarak ele alıyorum derdimi anlatıp konuiabileceğim kimse kalmadı belkide bven uzaklaştırdım bilmiyorum bunlar yanlızlığın mı yoksa çvisi çıkık kafamın alametleri mi bir fikrim yok fikir verende yok olmadığı için sonsuz ihtimal zincirinde genelde boğuluyorum
Anladım. Yorulduğunun ve bıkkın olduğunun farkındayım. Fakat ilaç tedavisine tekrardan başlamaya ne dersin? İlaç tedavisiyle beraber terapiye tekrardan başlamak ve terapi bağlamında hayatında atılımlar yapmak daha işlevsel bir hayata girmeni sağlayabilir. Eğer uzun süre depresyonun iyileşmiyor ise EKT (elektroşok) tedavisini psikiyatrist gerekli görebilir. Benimki tavsiye değil sadece profesyonel yardıma tekrardan başvurmayı düşünmeni istiyorum.

Top Bottom