Neler Yeni

yazılıma başlamak istiyorum yardımcı olabilecek

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Hocam bende de karamsarlık var ama yine de yapay zekaya yakın (veri mühendisliği gibi) alanların uzun bir süre iş yapacağını düşünüyorum. Ne kadar doğru düşünüyorum tartışılır elbette.
Doğru düşünüyorsun fakat genel anlamda veri bilimiyle alakalı alanlarda açık iş pozisyonları web kadar fazla değil. Öte yandan ülkedeki yapay zeka farkındalığı arttıkça bu alandaki aday mühendisler de çoğalıyor ve yine bir yığılma meydana geliyor. Türkiye'de en büyük talebi web teknolojileri görüyor ve epey işsiz web geliştirici var. Bunların arasından sıyrılmak için de gereğinden fazla derin teknik bilgiye sahip olmak ve yabancı dil bilmek gerekiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabii yapay zeka alanındaki girişimlerin arttığını da söyleyebilirim. Bu da bu sektördeki istihdama epey katkı sağlıyor gibi. Fakat dediğim gibi piyasada ciddi bir sıkıntı var ve maaşlar iyice komik seviyelere düşmeye başladı.

Alihanyilmaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Alihan YILMAZ
İnternette "programlama dersleri" olarak ararsın. Beğendiğin bir dersten başlarsın. Anlayabiliyorsan devam edersin. Zamanında doğru kararı veremezsen de işsiz kalırsın.

İşler ters giderse askerlik şubesine erken başvurup, sonra da tezkere bırakıp uzman çavuş olabilirsin. Hiç bir iş beceremeyenler öyle yapıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,104
Üyeler
157,196
Son üye
Syknes
Top Bottom