Neler Yeni

Yeni aldığım Asus ROG STRIX B550-A anakartım çalışmıyor

mtehanck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Metehan Çelikkaya
Yeni aldığım Asus ROG STRIX B550-A anakartım çalışmıyor

Yeni aldığım anakartın kurulumunu yaptım fakat ekran gelmiyor ve tüm bağlantıları eksiksiz yaptığımdan eminim. Sahip olduğum ekran kartı işlemci ve ramler eski anakartımda sorunsuzca çalışıyor.

Windows 11
Anakart: Asus ROG STRIX B550-A
Ekran kartı: Asus TUF Gaming RTX 4060 ti
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100
Ram: Patriot Viper 8gb 3200 MHz DDR4 X2
Powersupply: 650 watt (modeli hatırlamıyorum)

Evet işlemci darboğaz yapıyor farkındayım, güncelleyeceğim zaten.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,914
İsim
uwu
O anakartı hemen iade et başına dert olur ve o paraya pahalı

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,914
İsim
uwu
Hocam neden öyle dedin ki şimdik, neden dert olur mesela onu da yazsaydın, Amazon prime ile aldım.
Bağlantıları doğru yaptığına eminsen ve çalışmıyorsa bozuk demektir iade yap ve cpu+ ramları sat r5 7500f+a620 yap 1k yada 8gb ddr5 ram alıp idare et

mtehanck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Metehan Çelikkaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bağlantıları doğru yaptığına eminsen ve çalışmıyorsa bozuk demektir iade yap ve cpu+ ramları sat r5 7500f+a620 yap 1k yada 8gb ddr5 ram alıp idare et
Yani flashback yapıp bios update yaptım, ledleri bile adam akıllı çalışmıyor bozuk olduğunu bende düşünmeye başladım ve 0 aldım çok üzüldüm şuan.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,914
İsim
uwu
Yani flashback yapıp bios update yaptım, ledleri bile adam akıllı çalışmıyor bozuk olduğunu bende düşünmeye başladım ve 0 aldım çok üzüldüm şuan.
İşte hocam elinde kalmadan iade geç

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,379
İsim
Deniz Bey
Bozuk olacağını sanmıyorum, statik elektrik filan mı topladı ki halının üzerinde filan montaj yapmadınız dimi , statik elektrik nasıl boşaltılır bi bakın o adımları uygulayın ,güç beslenmelerini doğru taktığınıza emin olun tekrar deneyin

mtehanck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Metehan Çelikkaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşte hocam elinde kalmadan iade geç
Daha bugün geldi ve prime ile aldım iade edeceğim,
Bozuk olacağını sanmıyorum, statik elektrik filan mı topladı ki halının üzerinde filan montaj yapmadınız dimi , statik elektrik nasıl boşaltılır bi bakın o adımları uygulayın ,güç beslenmelerini doğru taktığınıza emin olun tekrar deneyin
Hayır bağlantıyı tahta masa üzerinde yaptım kasa nxzt h5 flow, bağlantıları da defalarca kontrol ettim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ekran kartı çok büyük eski anakartın usb 3.0 girişini kapatıyor, a620 modelleri de aynı gibi duruyorlar.

Son düzenleme:
Top Bottom