Neler Yeni

Yardım Yeni Alınan Laptop da 'Boot Failed' Hatası Veriyor.

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,160
İsim
Musa
Arkadaşlar bugün internet üzerinden Freedos olarak alınan laptop ilk açıldığı zaman bu görüntüleri verdi. Enter'a tıklayıp ikinci resimdeki ekrana geldiği zaman hiçbir tuş çalışmıyor.
Enter'a basılmıyor vs. Ne yapmak gerekiyor?
WhatsApp Image 2023-04-10 at 13.01.37.jpeg
WhatsApp Image 2023-04-10 at 14.21.38.jpeg

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,984
İsim
HBE
Arkadaşlar bugün internet üzerinden Freedos olarak alınan laptop ilk açıldığı zaman bu görüntüleri verdi. Enter'a tıklayıp ikinci resimdeki ekrana geldiği zaman hiçbir tuş çalışmıyor.
Enter'a basılmıyor vs. Ne yapmak gerekiyor?
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
OS kurulumu yapmışsındır diye düşünüyorum. Ne de olsa Freedos aldığını biliyorsun.

Bu yüzden ilk önce boot device seç bios'dan. Yine olmazsa bağlantıları kontrol etmen daha sağlıklı olur ama daha sıfır cihazı aşma hiç. Tekrar kurulum yapmayı dene.

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,160
İsim
Musa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
OS kurulumu yapmışsındır diye düşünüyorum. Ne de olsa Freedos aldığını biliyorsun.

Bu yüzden ilk önce boot device seç bios'dan. Yine olmazsa bağlantıları kontrol etmen daha sağlıklı olur ama daha sıfır cihazı aşma hiç. Tekrar kurulum yapmayı dene.
Hocam hiçbir kurulum vs. yapmadım. bir şey seçemiyorum çünkü ilk fotoda 'ok' dedikten sonra ikinci fotoya giriyor ve orada tuşlar çalışmıyor.

onurerer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Onur ERER
İlgilendiği Kategoriler
2. El, bilgisayar, donanım, indirim
Al eline bir flash disk 16gb windows 10-11 iso indir, rufus ile imajı flash diske uefi olarak yazdır, flash hazır olunca tak laptopa çalıştır kendisi boot ederek yükleme ekranına gelecektir. Yüklemesini yap.

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,160
İsim
Musa

onurerer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Onur ERER
İlgilendiği Kategoriler
2. El, bilgisayar, donanım, indirim
BİOS ekranına girmiyor ama deneyeceğim.
Biosa girmesi için cihazı açarken hızlıca fn+f2 veya sadece f2 basmalısınız, veya cihazın sağında veya solunda u şeklinde ok işareti olan bir delik var ordaki deliğin içindeki butona cihaz kapalıyken bir ataş yardımı ile basarak cihazı çalıştırıp karşınıza gelen menüden biosa girebilirsiniz. Çoğu freedos cihazda biosa girmeden yüklemeye kısmına otomatik geçer biosa girme ihtiyacınız olmayabilir.

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,160
İsim
Musa
Biosa girmesi için cihazı açarken hızlıca fn+f2 veya sadece f2 basmalısınız, veya cihazın sağında veya solunda u şeklinde ok işareti olan bir delik var ordaki deliğin içindeki butona cihaz kapalıyken bir ataş yardımı ile basarak cihazı çalıştırıp karşınıza gelen menüden biosa girebilirsiniz. Çoğu freedos cihazda biosa girmeden yüklemeye kısmına otomatik geçer biosa girme ihtiyacınız olmayabilir.
Teşekkürler hocam. Win. Flash belleği aldıktan sonra deneyeceğim

Top Bottom