Neler Yeni

Yeni alınan monitörde saliselik beyaz ekran patlaması normal mi?? yardım

barut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Doğukan Barut
yeni aoc gaming g24sp monitörünü aldım, çok yi monitör ghosting veya ölü piksel yok, ama saliselik olarak bir beyaz ekran patlatıyor bu normal bir şey mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
patlamanın şiddetine bağlı.19 decibellik bir patlamaysa gözde yanma, kırmızılaşma, bulanıklılık; 19-26 db oranında bir patmaysa göz hastalılarına ek kusma, ishal vs.; 26 db den büyükse şayet iktidarsızlık gibi sorunlar yaratma riski olabilir.bunun için için yapman gerekenler kontrast oranınla aşağı yukarı oynamandır tavsiyem.böylece saliselik olay saniyelere dönüşebilme ihtimali doğabileceğinden sorunlar ciddi şekilde ortadan kalkabilnektedir.yani senin anlayacağın şiddeti 19 db nin altında bırakmaya bak.

barut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Doğukan Barut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
patlamanın şiddetine bağlı.19 decibellik bir patlamaysa gözde yanma, kırmızılaşma, bulanıklılık; 19-26 db oranında bir patmaysa göz hastalılarına ek kusma, ishal vs.; 26 db den büyükse şayet iktidarsızlık gibi sorunlar yaratma riski olabilir.bunun için için yapman gerekenler kontrast oranınla aşağı yukarı oynamandır tavsiyem.böylece saliselik olay saniyelere dönüşebilme ihtimali doğabileceğinden sorunlar ciddi şekilde ortadan kalkabilnektedir.yani senin anlayacağın şiddeti 19 db nin altında bırakmaya bak.
yok öyle kör falan etmedi saliselik bir beyaz ekran patladı geçti giti arada bir yapıyor, zaten yanlış model göndermişler diye de iade ettim, şimdi kafamda 2 tane monitör var sana sorsam yardımcı olur musun?

Top Bottom