Neler Yeni

Yardım Yeni alinan RX 7800 XT ekran kartına yük binince görüntü gidiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yiğit Enver Cengiz
Ekran kartım Sapphire RX 7800 XT Pure.
Anakartım Aorus B550M Elite.
İşlemci Ryzen 5 5600.
RAM'ler XPG D41.
Power Corsair RM 750 X
Sisteme güç binice oyun açınca FurMark açınca ekran kararıyor kasa çalışıyor.
Ekran kartını daha bugün sifir olarak aldım daha önceki kartlarımda böyle bir şey yoktu.
Bu karta geçince bir sıkıntı çıktı sorun nedir, nasıl halledebilirim acaba?
Mesaj otomatik birleştirildi:

ddu ile defalarca denedim silip yeniden kurmayı ama hala aynı sorun

kartı bugun 2. el kapalı kutu diye aldım geri iade de uğraştırır halledebilirsek iade etmek istemiyorum lütfen yardımcı olun

innata

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Onur Erçakır
Güç kaynağın besleyemiyor bence. Ödünç falan bir yerden bulabilirsen, test amaçlı daha sağlam bir güç kaynağı ile değiştirip tekrar yük bindir bakalım aynısı olacak mı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yiğit Enver Cengiz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güç kaynağın besleyemiyor bence. Ödünç falan bir yerden bulabilirsen, test amaçlı daha sağlam bir güç kaynağı ile değiştirip tekrar yük bindir bakalım aynısı olacak mı.
bu power ı 3080 ve 3070 ti da da kullandım corsair rm 750 x gold

hilas0

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Salih
Beslemesi lazım ekran kartını arkadaşınız falan varsa onun kasasında deneyim min 650w

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yiğit Enver Cengiz
her siyah ekran yediğim de amd yazılımı siliniyor bozuluyor anlamadım

Beslemesi lazım ekran kartını arkadaşınız falan varsa onun kasasında deneyim min 650w
besliyor bence bundan once 3080 vardı onu satım bugun aldım sappire rx 7800 xt yi ama bir oynayamadım

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
Burak
Kart arizali. RM,RMx serisinin bu tarz hareketleri var piyasada ornegi cok fakat 3080 calistirdiysa 7800XT 'de boyle sorun yasatmamasi lazim. Aldiginiz yere geri iade edin.

Yine de emin olmak icin bir bilgisayarciya, arkadasinizda veya ayni sehirde oldugunuz forumdan birileri varsa test edebilirsiniz. Samsun'daysaniz ben yardimci olurum.

hilas0

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Salih
her siyah ekran yediğim de amd yazılımı siliniyor bozuluyor anlamadım

besliyor bence bundan once 3080 vardı onu satım bugun aldım sappire rx 7800 xt yi ama bir oynayamadım
Başka bi ekran kartı varsa onunla sistemi deneyin full yükte veya ekran kartını farklı bir kasada deneyin

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yiğit Enver Cengiz
Kart arizali. RM,RMx serisinin bu tarz hareketleri var piyasada ornegi cok fakat 3080 calistirdiysa 7800XT 'de boyle sorun yasatmamasi lazim. Aldiginiz yere geri iade edin.

Yine de emin olmak icin bir bilgisayarciya, arkadasinizda veya ayni sehirde oldugunuz forumdan birileri varsa test edebilirsiniz. Samsun'daysaniz ben
ben ankara batıkent deyim bundan once cok kart çalıştırdım bu power da bugun 2.el kapalı kutu olarak aldım bunu ama sorun var işte anlamadım

Başka bi ekran kartı varsa onunla sistemi deneyin full yükte veya ekran kartını farklı bir kasada deneyin
elimde başka kart yok ne yazziki

iade adam almaz buyuk ihtimalle sebebi de bana kapalı kutu olarak vermişti ben ise açıp kullandım sanmıyorum

hilas0

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Salih
ben ankara batıkent deyim bundan once cok kart çalıştırdım bu power da bugun 2.el kapalı kutu olarak aldım bunu ama sorun var işte anlamadım

elimde başka kart yok ne yazziki
Keçiörendeyim 3060ti var isterseniz sizin sistemi deneyebiliriz ama psu yok bende

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yiğit Enver Cengiz
1723141900401.png

böyle bir şey diyor yazılımsal bir sıkıntı mı yoksa kart damı anlamadım

Keçiörendeyim 3060ti var isterseniz sizin sistemi deneyebiliriz ama psu yok bende
knk arabam yok ve çok uzaksın zor yani biraz kartda yazılımsal bir sıkıntı var gibi gozukuyor

bilen yetkili biri falan yardım edemez mi ya bu forumda yeniyim kartı almak için ankaranın öbür ucuna gittim ve hata veriyor sebebini bilen yokmu ya

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
Burak
Alıntıyı görüntüle
böyle bir şey diyor yazılımsal bir sıkıntı mı yoksa kart damı anlamadım

knk arabam yok ve çok uzaksın zor yani biraz kartda yazılımsal bir sıkıntı var gibi gozukuyor

Ekstra bir SSD, HDD diskiniz varsa sifir Windows kurup oyle de deneyebilirsiniz. Belki silinen suruculerden kalma bir seylerden dolayi da bozuyor olabilir.
Bunun haricinde test sirasinda ekran gittiginde Ctrl Shift Windows B tuslarina ayni anda basin, geri geliyorsa yazilimsal olabilir bu durumda ustteki dedigimi mutlaka deneyin.

hilas0

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Salih
Ekran kartı biosuna bakın dual biossa diğer biosa çekip deneyin

yefri

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru