Neler Yeni

Yeni anakarta hep kullandığım ssdmi taktım fakat bir daha ekran açılmadı

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Derin köksal
En baştan anlatayım. Bundan 2 sene önce bir excalibur bilgisayar aldım güzel sistem, sistem şöyle.

anakart: Gigabyte H510M h
işlemci: intel i5 11.nesil
power supply 500w ama markayı bilmiyorum bir de sanırsam 80+ bronze
ram 16gb 2x8
depolama sadece ssd var crucial 500GB
ekran kartı zotac gtx 1660 super
soğutucu intelin kendi soğutucusu

bu sistemle baya bi kullandım sonrasında elime bi anda hediye coolermaster td500 v2 kasa geçti ben de direkt kurulumu yaptım bu sırada da elimde bilgisayarın işlemcisinin çok ısındığını farkettiğimden aldığım corsair H100 sıvı soğutucu vardı. Her neyse biz bunları kurduk derken olmadı baktık anakartta yeterli port yok denedik denedik olmadı sonrasında haliyle eski soğutucuya döndüm kasaya montelediğimde kasanın fanlarının yanmadığını farkettim. Biraz araştırdıktan sonra anakartın ARGB desteği olmadığını farkedip kendime yeni bir anakart aldım.

işte bugün anakartım geldi(ASUS TUF B560M PLUS) direkt onu kurdum soğutucuları taktım herşeyi monteledim ayrı zamanda kenarda öylece duran 500gb lik içi boş mu emin olmadığım eski harddiski taktım. İşin sonunda her şey çalıştı ışıklar soğutucu yeni anakart gayet iyiydi her şey ta ki monitörü açana kadar.

monitörü açtığım zaman bir ekran geldi IMG_0730.jpegBİOS u açtım fan hızını monitor ayarından ignore ayarı yaptım ve biostan çıktım. çıktığımda klavyeden fareden ve diğer tüm bilgisayara bağlanan cihazlardan güç gitti, aynı zamanda monitöre de ekran falan gelmiyordu. İnternetten araştırma yaptığımda herşeyi çıkarıp yeniden takın dendiğini gördüm ve bunu yaparken harddiski çıkardığım zaman ekranın gittiğini,çıkarmadığım zaman sadece biosa açıldığını gördüm. Yani kısaca sanırsam ssd yi görmüyor ama bugün çok güzel bir şekilde çalışıyordu.

eğer yardımcı olabilecek birisi varsa gerçekten çok sevinirim çünkü ben herşeyimi buradan yapıyorum derslerime kadar, şimdiden teşekkür ederim iyi akşamlar.

Top Bottom