Neler Yeni

Yeni̇ Bi̇lgi̇sayar Toplama Kasma Sorunu Yardimm!

Hakanx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Hakan avcı
Yeni pc topladım 1 ay oldu aşağı yukarı ramler hariç diğer parçaları sıfır taktım ramlerde az kullanılmış 1 yılı aşkın garantili sistem özellikleri
RYZEN 5 5600G
ASUS PRIME B450M A II
PATRIOT 8X2 3000MHZ RAM
ASUS TUF GTX 1650
PNY 3500/1050 250 GB M.2 SSD
550W POWER
DELL 165 HZ CURVED
Velhasıl sistemde bi darlama var gibi hissediyorum biseyler yolunda gitmiyor gibi eski pc de aldığım akışı bu pc de alamıyorum pes 21 de kasıyor pesi akıcı oynatmiyor csde fps 400 500 ama anlık drop giriyor örneğin adam bi ileri iki geri gidiyor anlık sıcaklık degerleri düzgün fps yüksek ama rahat çalışmıyor pc hissedebiliyorsunuz gözle bunun nedeni nedir güncellemeler felan her şey tamam

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,874
İsim
Mehmet Bozaklı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar
Yeni pc topladım 1 ay oldu aşağı yukarı ramler hariç diğer parçaları sıfır taktım ramlerde az kullanılmış 1 yılı aşkın garantili sistem özellikleri
RYZEN 5 5600G
ASUS PRIME B450M A II
PATRIOT 8X2 3000MHZ RAM
ASUS TUF GTX 1650
PNY 3500/1050 250 GB M.2 SSD
550W POWER
DELL 165 HZ CURVED
Velhasıl sistemde bi darlama var gibi hissediyorum biseyler yolunda gitmiyor gibi eski pc de aldığım akışı bu pc de alamıyorum pes 21 de kasıyor pesi akıcı oynatmiyor csde fps 400 500 ama anlık drop giriyor örneğin adam bi ileri iki geri gidiyor anlık sıcaklık degerleri düzgün fps yüksek ama rahat çalışmıyor pc hissedebiliyorsunuz gözle bunun nedeni nedir güncellemeler felan her şey tamam
Ekran kartı yerine işlemci görüntü birimi kullaniliyor olabilirmi

Hakanx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Hakan avcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı yerine işlemci görüntü birimi kullaniliyor olabilirmi
Evet benimde aklıma ilk o geldi ama nasıl anlarız ki yada nasıl kapatırız detaylı video bulamadım nette

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Cs go'da FPS'i 300'e felan sabitleyip dener misin fps_max 300 yazarak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet benimde aklıma ilk o geldi ama nasıl anlarız ki yada nasıl kapatırız detaylı video bulamadım nette
Dahili ekran kartını kullanması için monitör kablosunu anakarta takmış olman lazım. Monitör kablo ekran kartında değil mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
painkiller - ağrı kesici - ızdırap dindirici
Online oyunlarda mı yaşıyorsun bu sorunu sadece? Bir de oyunlar HDD'ye yüklüyken mi oluyor bu sorun yoksa her türlü mü?
Ekran kartı yerine işlemci görüntü birimi kullaniliyor olabilir mi
Onun için ekran bağlantı kablosunu anakarttaki çıkışa bağlamış olması lazım ama. GPU'dan geliyorsa kablo pek imkanı yok gibi onun.

Hakanx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Hakan avcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cs go'da FPS'i 300'e felan sabitleyip dener misin fps_max 300 yazarak.

Dahili ekran kartını kullanması için monitör kablosunu anakarta takmış olman lazım. Monitör kablo ekran kartında değil mi ?
Evet monitörden çıkan dpi kablo ekran kartında takılı orda da bi gariplik sezdim monitörün orijinal kablosunu takınca ekran da cizgiler çıktı kapanıp açıldı ekran kendi dpı kablomu takinca düzeldi 165 verdi

Online oyunlarda mı yaşıyorsun bu sorunu sadece? Bir de oyunlar HDD'ye yüklüyken mi oluyor bu sorun yoksa her türlü mü?

Onun için ekran bağlantı kablosunu anakarttaki çıkışa bağlamış olması lazım ama. GPU'dan geliyorsa kablo pek imkanı yok gibi onun.
Yok hocam SSD ye yüklü oyunlar lolde hiç sorun yok mesela veya herhangi bir uygulamada ama dediğim gibi 2 oyunda sıkıntı yaşatıyor

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Lütfen FPS sınırlamayı bir dene. Csgoda komut ile PES'de eğer 165 fps üstü alıyorsan vsync ile.

Top Bottom