Neler Yeni

YENİ BİLGİSAYAR ALDIM

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Batuhan Sayılgan
İkinci el bilgisayar aldım. Özelliklerini aşağıya bırakacağım. Yaşadığım sorun kafayı yedirten cinsten ve hiçbir çözüm bulamadım. Lütfen bilgi sahibi arkadaşlar fikirlerini söylesinler çözebilirsek çözelim.

Donanim :

NVİDİA GTX 1050 2GB
G4560 4CPU
8 GB RAM DDR4
Monitör : Philips 203v5 19.5 inich

Sorun şu ki ekranda dalgalanmalar ve aşırı bulanıklık var. ss atmayacağım cünkü ss aldığımda görüntü çok temiz gelecek size. Test amaçlı GPU yu cikarip anakarttan görüntü almayı denedim yine aynı. Monitörü laptopa takıp görüntü aldım cam gibi. Bilgisayarı alıp televizyona bağladım görüntü yine cam gibi. Fakat bu iki donanımı ( bilgisayar ve philips monitör)aynı anda çalıştırdığımda cam gibi görüntü alamıyorum. 2 farklı dönüştürücüyle denedim (HDMI to VGA) ve ikisi de sorunsuz çünkü laptopta da denedim onları.Bilgisayar içinde bulunan bütün çözünürlükleri ve HZ değerlerini de denedim sonuç alamadım. Sizce sorun ne olabilir? Ne yapmamı önerirsiniz. Vakit verip okuduğunuz için teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 ayrı prize takmayı bırakın bütün evi tavaf ettim. Sorun prizde de değil. 500w psu var ayrıca. Zaten donanimsal bir problem olsa tvye cam gibi görüntü gitmezdi.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,356
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Çok değişik bı durum

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Batuhan Sayılgan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok değişik bı durum
Donanımsal ve yazılımsal bir problem göremiyorum saydığım denemelerden dolayı. Sorun elektrikte olabilir mi ki. Yeni değiştirttim sigortaları falan ama komşuya götürüp bir de orada deneyeceğim bu ikiliyi. Yine aynı şey olursa elektrik de ihtimaller arasindan çıkıcak o zaman kafayı yerim herhalde

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Batuhan Sayılgan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,356
İsim