Neler Yeni

Yeni bir sistem için en iyi tercihiniz ne olur?

MTBC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
824
İsim
Mehmet Türker BAYRAKTAR
Herkese selam arkadaşlar.

İndirimlerde sistemimde bir değişiklik yapmak istiyorum.

Şu an kullandığım anakartımı, işlemcimi, kasamı değiştirip para yeterse bir tanede HDD almayı düşünüyorum.
Arkadaşlar 3200 MHz CL16 16 GB RAM indirimdeyken satın almıştım. Arkadaşın sistemde denedik cayır cayır çalışıyor ancak şu anki sistem DDR3 olduğundan kullanamıyorum. Bu arada şu an kullandığım sistemi satmayı düşünmüyorum, parçalar kasada kalacak, halihazırda oynadığım oyunda 2. bilgisayar olarak kullanacağım. Şu an kullandığım 2 adet SSD (WD Green ve Adata SU650 ) var 120 GB'lık olmak üzere. Bir tanesi halihazırdaki bilgisayarda kalıp diğerini sistemi kurmak için yeni kasada kullanmayı düşünüyorum.

Birkaç sorum olacak, kullandığım ekran kartı R7 250, bunu eski sistemde bırakıp kendime APU bir sistem mi dizmeliyim?
Dizersem yeni sistem + R7 250'den daha yüksek FPS alabilir miyim?
Gerek yok ise şu an kullandığım ekran kartını 1 yıl kadar daha kullanacağım. Yeni sisteme bu ekran kartımı takıp eski sistemime çok eski 1 GB bir ekran kartı yerleştireceğim. Yerine de 300W eski PSU yerleşecek. :)
Aklımdaki işlemci R5 2600X veya R3 3100, Anakart B450 S2H, Kasa Darkflash Pollux Mesh Mid Tower kasa. Yüksek ihtimal kalan para ile 1 TB HDD alıp sistemi tamamlayacağım. Hali hazırda PSU 600W FSP 80+ kullanıyorum. PSU açısından sorun yok. Ayrıca bir SSD alma konusu kafamı karıştırıyor. Arkadaşlarım ile görüştük, 240 GB M.2 koy ona sistemi koy diyorlar. Bunu yapacak olursam zaten elimdeki SSD'nin bir tanesini satacağım.

Farklı parça önerileri olan arkadaşları konuya bekliyorum. İntel yapmamamdaki en büyük nedenim Z serisi anakart alamamam ve RAM'lerimi istediğim MHz'de kullanamam, bunun ile ilgili bilgimi de vermiş olayım...

Bütçe: 2500 TL'yi geçmemeli, daha düşük olursa benim için çok daha iyi olur.

MTBC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
824
İsim
Mehmet Türker BAYRAKTAR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Önerisi olan yok mu? :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri