Neler Yeni

Yardım Yeni Fareye Alışamama Sendromu

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Arkadaşlar 6 yıldır Rampage SMX-R12 Hawker kullanıyorum. Bir hafta önce hem artık sıkıldığımdan hem de bataryası az gitmeye başladığı için yeni bir mouse aldım, SteelSeries Rival 3. Ancak bu mouse diğerine göre baya alçak, uzun süredir yüksek mouse kullandığımdan mı yoksa benim elimin şeklinden dolayı mıdır bilmiyorum ama alışamadım. Sizce uzun süre kullansam alışır mıyım yoksa bu benim elimle alakalı ve artık mouse alırken yüksek mouse mu almam lazım? Eski mouse'u kapatıp kutusuna koydum, onu hiç kullanmıyorum artık. Umarım yenisine alışmam için iyi olur. Farkı anlamanız için bir görsel ekledim.

Ekler

• 22711_03.png
    22711_03.png
    227 KB · Hit: 51

Semix59

80+ Silver
Bende 2 hafta önce aldım rival 3ü. Yavaş yavaş alışıyorum. Sıkıntı yapma.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende 2 hafta önce aldım rival 3ü. Yavaş yavaş alışıyorum. Sıkıntı yapma.
Hocam o zaman diğerlerine göre alçak bir mouse mu? Sanki elimin altında mouse yokmuş gibi hissediyorum resmen. Ben önceki kullandığım mouse ile alakalı sanıyordum.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Güncel

dalgakıran06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
277
İsim
Enes
yavaş yavaş alışıyon ilk başlarda bende de oldu şimdi gayet alıştım

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,915
İsim
uwu

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,677
İsim
Deniz Efe
ben wireless modelini kullanıyorum ve sürekli mouse değiştiren birisiyim logitech g300s ,rampage gentle, razer viper mini gibi mouselar kullandım sensör olarak en iyi razer viper mini geldi şekil olarak ise rival 3 daha güzel oturuyor ele ben kolayca alıştım ama fps oyunları oynadığım için genellikle pilli mouselar ağır geliyor tek pil ile oynuyorum hemen bitiyor endgame xm1r almayı düşünüyorum

NanyaRevB

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
526
İsim
TAHA KOÇAK
Arkadaşlar insanlar nelere alışıyor, 2 haftada bence bir mouse alışmayı beklememek lazım. Bir oyunda ufak bir sens değişikliğine bile alışmak bazen 2 ayı bulabiliyor. Bir klavye aldığımızda düzgün yazmaya alışmamız bile 2 haftayı geçebiliyor. Mouse biraz daha zor bence, bence 1 ay daha zaman tanıyabilirsiniz.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
yavaş yavaş alışıyon ilk başlarda bende de oldu şimdi gayet alıştım
Rahatlattınız beni hocam eyvallah ya
Mesaj otomatik birleştirildi:

bnde rgb siz modeli vard memnundum dediğiniz gibi diğer mauslara göre daha alçak
Aynen öyle hocam, ben açıkçası çok mouse kullanmadım zaten. İlk aldığımız masaüstü bilgisayardaki mouse Microsoft'tu ve o da biraz alçaktı ama 7 yıldır Rampage'i kullandığım için şimdi yine yükseğe alıştım, herhalde bunu da uzun süre kullanırsam alışırım ya.

ben wireless modelini kullanıyorum ve sürekli mouse değiştiren birisiyim logitech g300s ,rampage gentle, razer viper mini gibi mouselar kullandım sensör olarak en iyi razer viper mini geldi şekil olarak ise rival 3 daha güzel oturuyor ele ben kolayca alıştım ama fps oyunları oynadığım için genellikle pilli mouselar ağır geliyor tek pil ile oynuyorum hemen bitiyor endgame xm1r almayı düşünüyorum
Hocam ben hiç FPS oynamıyorum, sadece Forza Horizon 5 oynuyorum şu an, onda da mouse çok fark etmiyor zaten, benim daha çok günlük kullanımda sensörden ya da ağırlıktan ziyade elime oturması ve rahat hissetmem önemli. Onun için de alışmam lazım sanırım kullanıp. Ben başta acaba benim elimden dolayı mı diye diyordum da öyle değil herhalde.

Arkadaşlar insanlar nelere alışıyor, 2 haftada bence bir mouse alışmayı beklememek lazım. Bir oyunda ufak bir sens değişikliğine bile alışmak bazen 2 ayı bulabiliyor. Bir klavye aldığımızda düzgün yazmaya alışmamız bile 2 haftayı geçebiliyor. Mouse biraz daha zor bence, bence 1 ay daha zaman tanıyabilirsiniz.
Hocam zaten alışsam da alışmasam da mecbur kullanıcam, o kadar para verdim gidip yeni mouse alamam zaten. Sadece bundan sonra alacağım mouse'u ona göre seçebilirim ki bu da yıllar sonra olur muhtemelen :D Dediğiniz doğru. Ancak ben dediğim gibi çok farklı mouse'lar kullanmadığım ya da aldığım mouse'un ayarlarını çok değiştirmediğim için konuya pek hakim değilim. Yani ilk kullandığımda elimin daha yüksek mouse'lara uygun olduğunu düşündüm ama burada sizlerle konuşunca alışmaya bağlı olduğunu düşünmeye başladım şimdi.

Son düzenleme:
Top Bottom