Neler Yeni

Yeni gelen yurtdışı alışveriş kanunu hakkında

Menace

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yağız Erden
Temu dan 825 tl'lik bir tavan vantilatörü almayı düşünüyorum ama yeni gelen kanun hakkında pek bir şey bilmiyorum.Ürün 22 euroya felan denk geliyor,eğer ürünü sipariş verirsem bunun üzerinden vergi alacaklarmı? Alırlarsa ne kadar alıcaklar?Herhangi bir neden den gümrüğe takılır mı? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Akhiore

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
570
İsim
Oğuzhan Aktaş
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak fırsatlar
Temu dan 825 tl'lik bir tavan vantilatörü almayı düşünüyorum ama yeni gelen kanun hakkında pek bir şey bilmiyorum.Ürün 22 euroya felan denk geliyor,eğer ürünü sipariş verirsem bunun üzerinden vergi alacaklarmı? Alırlarsa ne kadar alıcaklar?Herhangi bir neden den gümrüğe takılır mı? Bilgilendirirseniz sevinirim.
825 tl vergi dahilse gumrukte takılmaz sipariş verirken vergi ekliyor vergi dahil 30 euro olması lazım diye biliyorum ben

chade

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
535
İsim
chade
vergi dahil fiyatı 30 euronun altında olması lazım. zaten sipariş verirken kaç tl vergi alındığı, vergi dahil toplam fiyatı görebiliyorsun. ürün vergisiz haliyle 825 tl tutuyorsa vergiyle 30 euroyu geçebilir.

Palo DAYI

80+ Gold
vergı dahıl toplam 1 ay ıcerısınde 30 euroyu gecerse urun gumrukte %60 vergı eklenıyor
bu alacagın urun tek parcada olabılır, parca parcada olabılır aylık sınır 30 euro
yanı dıyelımkı bır urun aldın bu urunun odeme ekranında vergısıyle bırlıte 30 euroyu gecıyorsa gumrukte bune %60 vergı eklıyoılar
uzun lafın kısasaı bır ay ıcınde vergısıyle cartıyla curtuyla 30 euroyu gecmıcek sekılde alısverıs yapmaya calıs

Menace

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yağız Erden
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
vergi dahil fiyatı 30 euronun altında olması lazım. zaten sipariş verirken kaç tl vergi alındığı, vergi dahil toplam fiyatı görebiliyorsun. ürün vergisiz haliyle 825 tl tutuyorsa vergiyle 30 euroyu geçebilir.
Vergi dahil fiyatı gibi bir şey yazmıyor

Ekler

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    773.7 KB · Hit: 6

chade

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
535
İsim
chade