Neler Yeni

yeni güncelleme sonrası performans düşüşü

burdayım

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
nail selman büyükkaynak
bilgisayarım monster tulpar v20.7 RTX 4060 ekran kartı ve i7 12. nesil işlemci var konuya gelirsek(bahsettiğim arkadaşımla bilgisayarlar aynı)

dün arkadaşım kendi bilgisayarında bir anda performans düşüşü olduğunu söyledi biraz baktım sebebini bulamadık normalde 8000 mhz olması gereken ekran kartı frekansı durduk yere 7000 veriyordu ve garip olan hiç bir şey açık olmasa bile 7000 vermeye devam ediyordu sordum en son ne zaman güncelleştirme yaptın diye bir kaç saat önce w11 23H2 07 güncelleştirmesini yapmış neyse üzerinde çok durmadık bilgisayarı yeniden başlatınca geçti bu sabah ben de aynı güncelleştirmeyi yaptım ve aynı sorun bir kaç saat sonra bende de oldu durduk yere 7000mhz veriyor ve valorant da bile fps droplar yiyorum fps 200 gösteriyor mesela ama hiç 200 gibi değil bunlara ek olarak 2 gün önce lossless scalling kullanmaya başladım elden ring için o etki etmiş olabilir mi yorumlarınızı merak ediyorum veya benle aynı durumu yaşayan var mı

bir kaç şey daha eklemek istedim fps çok hareketli fps kilidini 144 e sabitliyorum ancak sürekli hiç durmadan 120 144 arası gidip geliyor 200 e sabitliyorum 180 - 200 arası dalgalanıyor ve oyun berbat takılıyor pcyi yeniden başlatınca sorun çözüldü

Top Bottom