Neler Yeni

Anakartin sitesinden belli driverler indirdikten sonra fps düşüşü

SenSeI01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Samet
dün akşam durduk yere anakartımın sitesine girdim işte bakıyorum anakartımda neler varmış diye anakartım gigabyte b550 aerous elite v2 burda olan bir kaç yazılım driver indirdim bunlardan biri amd chipset driver bir diğeri realtek lan driver realtek hd audio driver en son olarak gigabyte control center full installition package bunları indirdim kurdum sonrasında fps düşüklüğü yaşadığımı fark ettim need for speed heat de 80 90 fpslerdeyken yer yer 70 küsürlere inerdi fakat şuanda 40 50 bazen 60 yukarısına neredeyse hiç cıkmıyor doom eternalda rtx açık dlls quality ultra ayarlarda 150 200 alıyordum sonra bunları program kaldır ekleden ve denetim masasından kaldırdım yüklü sadece lan driver ve audio driver kaldı ekran kartımda gigabyte anakart ve ekran karti uyumlu çalışıyor lcd ekranı var bu zamana kadar gif koyduğumda o ekran hiç değişmedi sabit kalırdı ben ellemediğim sürece ama artık ne zaman nasıl yapıyor çözemedim ama kendiliğinden orayı değişip sallanan yumurta şekline geliyor arkadaşlar sorun nedir?

sistemi de şu şekilde yazim
gigabyte rtx 3070 ti aorus master
gigabyte b550 aorus elitev2
ryzen 5 5600
16gb ram

Top Bottom