Neler Yeni

Yeni İnternet Alacağım Öneri Yapar mısınız ?

Rivyalı Geralt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,470
İsim
Gerald
İlgilendiği Kategoriler
YKS , League of Legends , witcher serisi , fantastik kitaplar
85-90 TL’ye yeni bi net alacağım. TT’den geçiyorum ne almalıyım sizce ?

mert savage

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
mert
İlgilendiği Kategoriler
Dizi , müzik , bilgisayar donanımları , oyun hesap satışları , league of legend , okul , eğitim , giyim.
türknet altyapı sorgulaması yap

Rivyalı Geralt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,470
İsim
Gerald
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

mert savage

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
mert
İlgilendiği Kategoriler
Dizi , müzik , bilgisayar donanımları , oyun hesap satışları , league of legend , okul , eğitim , giyim.
45 mb sağlıyor. Millenicomda aynı 45 sağlıyor.
ikisi de türktelekom altyapısı kullanıyor diye biliyorum.
yani tt altyapı kullanan bütün operatörlerde aynı hızı alacaksınızdır türknet geçilebilir.

Rivyalı Geralt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,470
İsim
Gerald
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Alt yapı sorgulamasını https://kapsamaharitasi.turktelekom.com.tr/ sitesinden yapmanızı öneririm. Türknet veya diğer sitelerden yaptığımda en fazla 75mbps internet alabileceğim söyleniyor fakat sorunsuz bir şekilde Superonline 200mbps fiber kullanıyorum. Ayrıca tabii ki bütçenizi yükseltmenizi istemek doğru olmayacaktır fakat belirtmek isterim ki operatörlerde bir fiyat barajı vardır, örneğin 24mbps 99Tl derler fakat ondan sonra fiyat ve hız artışı oranı sizin yararınıza olur.
Örneğin Superonline fiber fiyatları şu şekildedir;
24mbps 99Tl
35mbps 109Tl
50mbps 119Tl
100mbps 129Tl
200mbps 149Tl
Türk Telekom fiyatları her hızda Superonline'dan daha pahalıdır. Türknet bana 75mbps vereceğini söylediği için hiç denemedim çünkü alt yapımı kötü göstererek maximum hızı vermekten kaçındıklarını düşünüyorum, fakat sizin alt yapınıza uygun hızı veriyorlarsa gayet uygun bir fiyat.

Son düzenleme:

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Millenicom‘da da yokmuş ama taahhüt. Hangisini alırdınız siz?
Daha önceki yazımdan da kaynaklı olarak fan boy olduğumu düşünebilirsiniz fakat değilim, yalnızca iyi hizmet aldığım için öneriyorum. Teknoloji çağında yaşıyoruz ve internetin 1 dakika bile kesilmesi çok sinir bozucu bir durum oluyor, ilk internet alacağımda Türknet ve Millenicom hakkında çok fazla kesilme ve kuruluma çok geç gelinmesi hakkında şikayet duymuştum. Türk Telekom'dan bahsetmiyorum bile, Ankara Keçiören'de bile arkadaşımın yıllardır kullandığı Türk Telekom interneti sürekli sorun çıkartıyor ve onun internetinin gelmesini beklemek zorunda kalıyoruz, bazen saatlerce gelmediği oluyor. Firmaların kalitesi bölgeden bölgeye değişiyor, bazı yerlerde de Türk Telekom daha iyi hizmet verebiliyor. Bu yüzden komşularınızın veya çevrenizde oturan arkadaşlarınızın kullandığı internete bakmanızda da fayda var. Telefonunuzun Wi-Fi'sinden isimlerine bakarak bir çıkarımda bulunabilirsiniz, örneğin benim etrafımdaki kullanıcıların 10'da 8'i Superonline kullanıyor ve isimleri "SUPERONLİNE_WiFi_xxxx" şeklinde gözüküyor veya Türk Telekom için "TurkTelekom_xxxxx".

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
hocam türknet kullanıcısıyım milleni ile aynı ücret ama türknette müşteri hizmetleri yoks sana mail ile ulaşıyorlar bir sıkıntı olduğun zaman milleni geç derim.
Millenicom taahhütsüz paketleri biraz daha pahalı. 12 ay taahhüt yaparsanız yılda ödediğiniz ücretin taahhütsüz paketten bile pahalı olduğunu fark ettim. Millenicom'un saçma bir sistemi var, akıl sır erdirmek zor.
Millenicom Taahhütsüz 100mbps - Aylık 109Tl - Yıllık 1308Tl
Millenicom 12 ay Taahhüt 100mbps - İlk 3 ay 69Tl - Sonraki 9 ay 129Tl - Yıllık 1368Tl
Türknet Taahhütsüz 100mbps - Aylık 99Tl - Yıllık 1188Tl
Superonline 12 Ay taahhüt 100mbps - Aylık 139Tl - Yıllık 1668Tl
Türk telekom 24 Ay taahhüt ilk ay bedava - Aylık 155Tl İlk ayki ücreti düşürüp 12 ay hesapladığımızda yıllık 1705Tl

@Rivyalı Geralt https://kapsamaharitasi.turktelekom.com.tr/ Bu siteden yaptığınızda sonuçları paylaşırsanız daha kolay yardımcı olabiliriz.

Son düzenleme:

Rivyalı Geralt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,470
İsim
Gerald
İlgilendiği Kategoriler
Millenicom taahhütsüz paketleri biraz daha pahalı. 12 ay taahhüt yaparsanız yılda ödediğiniz ücretin taahhütsüz paketten bile pahalı olduğunu fark ettim. Millenicom'un saçma bir sistemi var, akıl sır erdirmek zor.

@Rivyalı Geralt https://kapsamaharitasi.turktelekom.com.tr/ Bu siteden yaptığınızda sonuçları paylaşırsanız daha kolay yardımcı olabiliriz.
Kaç MB alacağım yazmıyor sadece hipernetten yararlanabilirsiniz yazıyor.

Top Bottom