Neler Yeni

Yeni Kabineyi Nasıl Buldunuz?

Berke123

80+ Bronze
10/8 = %120.

İlk okulda yüzde hesaplama öğretmiyorlar. Orta okulda öğretiyorlar.
kesirlerden ve pay paydanın yerinden bahsediyorum ilkokul matematiği olarak ayrıca sen ortaokula bir tur daha gitsen iyi olur gibi şimdi şöyle anlatayım:
elinde 10 kalem var ama kalemliğinin kapasitesi 8 tane ne oldu 1 tam + 2 kalem kaldı toplamı 8 kalemse çeyreği 2 kalem olur bu da 1 tam + 1 çeyrek yaptı şimdi 1 çeyrek ne demek %25 1 tam ne demek %100 topla kaç yaptı %125 umarım örnekle daha rahat olmuştur

neptün yüksel

80+ Bronze
kesirlerden ve pay paydanın yerinden bahsediyorum ilkokul matematiği olarak ayrıca sen ortaokula bir tur daha gitsen iyi olur gibi şimdi şöyle anlatayım:
elinde 10 kalem var ama kalemliğinin kapasitesi 8 tane ne oldu 1 tam + 2 kalem kaldı toplamı 8 kalemse çeyreği 2 kalem olur bu da 1 tam + 1 çeyrek yaptı şimdi 1 çeyrek ne demek %25 1 tam ne demek %100 topla kaç yaptı %125 umarım örnekle daha rahat olmuştur
Doğru dedin. Ben karıştırdım. Özür dilerim.

Zechion

80+ Silver
Şimdi hayali yolculuğunuz bitirip kolay bir Google araması ile gerçek sonuca bakıyoruz;

Alıntıyı görüntüle
İnsan düzelteceği konuyu bilir de konuşur be .d
Adam haklı işte. 10/10 = 1 yapıyor. 10/8 ise 1'i aşıyor. Adama bilgisiz demenizdeki olayı anlamadım. Galiba sonuç 10'un altında olunca adamı bilgisiz sandınız. Fakat sonuç 10'a eşitlenirse cevap 12.5'a eşitleniyor.

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,831
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Hocam kabine değil kabindir o :D
Malum tek kişilik...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hakan Fidan ve Mehmet Şimşek yerinde bir karar olmuş umarım Mehmet Şimşek e karışmazlar da bir nebze olsun düzeltir
Ekonomi de başarı borç bulmak olmuş :)
Sırf borç bulsun diye koydular o adamı yoksa selam bile vermezler.D
Ah ulen yalan dünya...

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,223
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hocam kabine değil kabindir o :D
Malum tek kişilik...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekonomi de başarı borç bulmak olmuş :)
Sırf borç bulsun diye koydular o adamı yoksa selam bile vermezler.D
Ah ulen yalan dünya...
1 sene içinde herşeye büyük zamlar bekliyorum vatandaşın sırtına yüklenecek bu enkaz ciddi vergi artışları olabilir

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,055
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
1 sene içinde herşeye büyük zamlar bekliyor vatandaşın sırtına yüklenecek bu enkaz ciddi vergi artışları olabilir
Ben her zaman diyorum bu ülkenin sonu iyi değil diye rte verenler yakında ağlayacaklar keşke vermeseydim diyecekler.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,223
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Ben her zaman diyorum bu ülkenin sonu iyi değil diye rte verenler yakında ağlayacaklar keşke vermeseydim diyecekler.
Türkiye ekonomisi bitmiş durumda büyük bir yıkım büyük bir enkaz var bunu kaldırmak için çok ciddi sıkı kararlar alınması lazım şuan çoğu yatırımların durması lazım gereksiz harcamadan kaçınmak lazım Merkez Bankasında para kalmadı biz şuan merkez Bankasından zenginiz gidişat hiç iyi değil ciddiye alınması lazım şuan TL si olan vatandaş bile parasını TL den alıyor diğer şeylere yatırım yapıyor ülke iflas bayrağını çekme durumundadır

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,055
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
Türkiye ekonomisi bitmiş durumda büyük bir yıkım büyük bir enkaz var bunu kaldırmak için çok ciddi sıkı kararlar alınması lazım şuan çoğu yatırımların durması lazım gereksiz harcamadan kaçınmak lazım Merkez Bankasında para kalmadı biz şuan merkez Bankasından zenginiz gidişat hiç iyi değil ciddiye alınması lazım şuan TL si olan vatandaş bile parasını TL den alıyor diğer şeylere yatırım yapıyor ülke iflas bayrağını çekme durumundadır
Akp hükümeti sayesinde Afrika ülkelere rakip oluruz ileride :kekw: Soğan ekmek yeriz erdoğan'dan vazgeçmeyiz diyenler yakında soğanı ekmeği zor bulacaklar....
IMG_20230605_223057.jpg

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,681
Üyeler
155,294
Son üye
ATTACKKING
Top Bottom