Neler Yeni

Yardım Yeni Laptop Bataryasını Çıkarıp Eskisini Kullanmak?

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Arkadaşlar geçen sene laptopumun bataryası baya eskidiği için yeni batarya almıştım. Yenisinden baya memnunum şu an, güzelce kullanıyorum. Şimdi ise sürekli evdeyim yani bataryayı kullanmama gerek kalmıyor, sürekli prize takılı kullanıyorum zaten. Sizce bu yeni aldığım bataryayı full şarj edip kutusuna geri koysam, eskisini taksam nasıl olur? Amacım zaten evdeyim diye yeni aldığım bataryanın ömrünü azaltmamak. Eğer kullanmasan da aynı şekilde azalır zaten bataryanın ömrü ya da daha kötü bile olur diyorsanız hiç uğraşmayım. Ama mantıklı olur, bunu geri koy eskisini tak diyorsanız da yapabilirim. Bu arada laptopu yoğun kullanıyorum yani, günde en az 10 saat, bazen 15 saat. Laptop modeli Dell Inspiron 7567.

DoarBM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Berk
eğer prize takılı kullanıyorsan bataryayı çıkartıp prize takılı şekilde kullanabilirsin 2 bataryayı da kullanmamış olursun böylece ben öyle yapıyordum.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
eğer prize takılı kullanıyorsan bataryayı çıkartıp prize takılı şekilde kullanabilirsin 2 bataryayı da kullanmamış olursun böylece ben öyle yapıyordum.
Hocam onu hiç yapmam. Çünkü elektrik fln gitmesi durumunda makine patates olabilir. Ki olan baya tanıdığım da var. Kötü de olsa bir batarya takarım illaki.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,159
Üyeler
142,095
Son üye
muhammet1010
Top Bottom