Neler Yeni

Yardım YENİ LAPTOP VRAM DÜŞÜK

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,239
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
hocam oyun oyniyacağım genelde hikayayeli oyun boyle kalması mı lazım
Evet zaten sistem yük altında NVIDIA ekran kartını kullanacaktır, masaüstüne geçtiğinde ise işlemcinin ekran kartını kullanarak hem sessiz hemde rahat bir deneyim sağlayacak.

BlueStack

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Murat bulut
İşlemcinin ekran kartı olarak düşün, asıl amacı oyun oynamak değil masaüstünde kullanım sağlayarak güçten tasarruf etmek. Benim Laptopta da bu şekilde yani olması gerektiği gibi. Ama siz masaüstünde de 3070 kullanılsın derseniz NVIDIA Denetim masasından ayarlayabilirsiniz ama gereksiz olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Masaüstünde çift monitör kullanıyorsan onunla alakalıdır, paylaşılan top bellekte ekran kartı ve ramlere göre değişiyor.
hocam birde ddu ile driveri sileyim mi onerir misinizi yeniden manuel olarak yukleyeyim mi birde baska yuklemem gerek birsey var mı interneti bagladım kendi yukledi birseyleri

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,239
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
hocam birde ddu ile driveri sileyim mi onerir misinizi yeniden manuel olarak yukleyeyim mi birde baska yuklemem gerek birsey var mı interneti bagladım kendi yukledi birseyleri
Ekstra DDU ile sıfırlamaya uğraşma direkt güncelle geç, hatalı bir driver kurduğunu düşünmüyorum. Ama garantiye alacağım dersen DDU ile sıfırlayabilirsin

BlueStack

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Murat bulut
Ekstra DDU ile sıfırlamaya uğraşma direkt güncelle geç, hatalı bir driver kurduğunu düşünmüyorum. Ama garantiye alacağım dersen DDU ile sıfırlayabilirsin
TESEKÜRLER HOCAM SON BİRSEY SORACAM BENİM MASAÜSTÜNDE RAM 16GB YANINDA BİRSEY YAZMIYOR YANİ TAMAMINI KULLANIYOR LAPTOP DA İSE 16 GB RAM 13.9GB KULLANİLABİLİR DİYOR

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,239
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
TESEKÜRLER HOCAM SON BİRSEY SORACAM BENİM MASAÜSTÜNDE RAM 16GB YANINDA BİRSEY YAZMIYOR YANİ TAMAMINI KULLANIYOR LAPTOP DA İSE 16 GB RAM 13.9GB KULLANİLABİLİR DİYOR
Yukarıda atmıştım zaten normal bi durum, sistem hali hazırda ram kullandığı için boşta kalan rami gösteriyor toplayınca 15.8-16 civarı bişey çıkıyorsa normaldir
1719275700053.png

BlueStack

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Murat bulut

Ekler

• 4.jpg
    4.jpg
    1.2 MB · Hit: 5

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,586
İsim
Emre
Discord
necromancerr
hocam islemcideki vram ne oluyor yani sizde de mi aynı boyle 2032 gibi düsük mü
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam birde benim masaüstünde top bellek 20000 küsür laptopda 15138 ram 16 rx 6700 xt ryzen 5 5600 bu neden fazla birde laptopdaki gibi 1.görüntüsü 2.görüntüsü yok sadece ekran var
Çünkü Masaüstündeki işlemcide dahili grafik birimi yok ondan sadece ekran yazıyor

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,239
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,239
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto

BlueStack

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Murat bulut
Bütün AMD işlemciler GPU için 2 GB kullanıyor (APU) Normal bir durum.
ÇOK YARDIMCI OLDUNUZU HEPİNİZE TESEKÜR EDERİM LAPTOPU SABAH İADEYE YOLLİYACAKTIM GEREK KALMADI 1 TANE BİLGİSAYARCI CAGIRDIM ADAM BU LAPTOP İLE OYUN OYNAYAMAZSIN DİYOR 1 YIL GOTURUR EN FAZLA DİYOR TESEKÜR EDERİM HEPİNİZE

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,239
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
ÇOK YARDIMCI OLDUNUZU HEPİNİZE TESEKÜR EDERİM LAPTOPU SABAH İADEYE YOLLİYACAKTIM GEREK KALMADI 1 TANE BİLGİSAYARCI CAGIRDIM ADAM BU LAPTOP İLE OYUN OYNAYAMAZSIN DİYOR 1 YIL GOTURUR EN FAZLA DİYOR TESEKÜR EDERİM HEPİNİZE
Yani Laptop şart değilse o paraya masaüstü daha sağlıklı tabii ama, oyun oynatır sorun olmaz.

Top Bottom