Neler Yeni

Yeni Nesil konsollarda ne alınmalı

Hawkz

80+ Bronze
Series S al. Hem konsol ucuz hem Xbox ta ki bütün oyunları oynatıyor. Xbox Series X ten tek eksisi işlem gücü farkı ha birde blu ray. Gerçi kutulu oyun almanın manası yok yıl olmuş iki bin bilmem kaç hala kutulu oyun alıp yük etmeye gerek yok.

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
PS5 çok ii bende alsam mı diye düşündüm ama belki alırım

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,827
İsim
Mert Can Ergün
ps5 dijital

Lockheed

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Çoğu kişi düz model söyleyip fanboyluğunu göstermiş. Bir de her oyun 700 diyene çok güldüm, 7 yıl PS4 kullanmasam inanacağım da neyse...

Series X ve PS5 alma imkanınız var ise Series S'i direkt eleyin. Şuna bakabilirsiniz:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Series S al. Hem konsol ucuz hem Xbox ta ki bütün oyunları oynatıyor. Xbox Series X ten tek eksisi işlem gücü farkı ha birde blu ray. Gerçi kutulu oyun almanın manası yok yıl olmuş iki bin bilmem kaç hala kutulu oyun alıp yük etmeye gerek yok.
Tek eksisi işlem gücü mü? Arada 30 FPS farkı+çözünürlük farkı+500GB depolama farkı+blu ray farkı+ soğutma farkı var. Tek farkı mı oldu şimdi?

Hawkz

80+ Bronze
Çoğu kişi düz model söyleyip fanboyluğunu göstermiş. Bir de her oyun 700 diyene çok güldüm, 7 yıl PS4 kullanmasam inanacağım da neyse...

Series X ve PS5 alma imkanınız var ise Series S'i direkt eleyin. Şuna bakabilirsiniz:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tek eksisi işlem gücü mü? Arada 30 FPS farkı+çözünürlük farkı+500GB depolama farkı+blu ray farkı+ soğutma farkı var. Tek farkı mı oldu şimdi?
3000 TL daha ucuz.

Hawkz

80+ Bronze
Adam bu soruyu sorduğuna göre Series X alacak imkanı var. X alma imkanı varken neden bir çok özellikten mahrum kalıp S alsın ki?
Çünkü ucuz. O da aynı oynatıyor. Kalan para daha iyi yerlere harcanabilir. Alt tarafı oyun oynayacağın bir alete 7 bin lira verilmez. Hadi bilgisayar olsa anlarım oyun konsolu hocam bu. Konsol ucuza oyun oynatmak için var.

Lockheed

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Konsol ucuza oyun oynatmak için var.
Yurt dışı için evet, Türkiye için artık hayır. PS5/XSX gücünde bir PC toplamak için min. 15K gerekiyor. Sadece oyun oynayacak bir adam neden 8K değil de 15K versin?
Aslında 15K değil de min. 20K olur o, çünkü 15K'ya topladığın bilgisayar ile 4K 60 FPS 7 sene oyun oynayamazsın, 20K ile de olmaz da olduğunu varsayıyorum.

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,737
İsim
Eren Yeager
Yeni nesil oyunlardan bahsetmiyorum ki adam bildiğin bütün oyunlar diyor ps4 de 8tl bile oyun var yani demek istediğim adam HER oyun demiş
Hocam 8TL'lik bir oyunu oynayan kişi sayısı kimdir dürüst olalım 700TL biraz abartı ama minimum bak minimum 200TL'si var Uncharted tarzı oyunları oynamak için Tabi Uncharted 1 2 3 ucuzdu ama yani her oyun diyemeyiz o yönden haklısınız.

Lockheed

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Hocam 8TL'lik bir oyunu oynayan kişi sayısı kimdir dürüst olalım 700TL biraz abartı ama minimum bak minimum 200TL'si var Uncharted tarzı oyunları oynamak için Tabi Uncharted 1 2 3 ucuzdu ama yani her oyun diyemeyiz o yönden haklısınız.
Meanwhile in PS Store: Uncharted 4: 73 TL
GoW 2018: 84 TL
TLOU: 83 TL.

Hawkz

80+ Bronze
Yurt dışı için evet, Türkiye için artık hayır. PS5/XSX gücünde bir PC toplamak için min. 15K gerekiyor. Sadece oyun oynayacak bir adam neden 8K değil de 15K versin?
Aslında 15K değil de min. 20K olur o, çünkü 15K'ya topladığın bilgisayar ile 4K 60 FPS 7 sene oyun oynayamazsın, 20K ile de olmaz da olduğunu varsayıyorum.
Türkiye'de yaşıyoruz. Türkiye şartlarına göre değerlendir. Series S 3 4 yıl boyunca gayet yeterli bir cihaz. Native 2K oyun oynatıyor, adam olana çok bile :D Gamepass'i var, 60 FPS yamaları geliyor bir sürü oyuna yavaş yavaş. Özel oyunlar henüz yok geleceğini umit ediyorlar ama ben PS5 exclusiveleri kadar iyi işler yapacaklarını düşünmüyorum malesef. Yani tek esprisi oyun oynatmak olan bir cihaza 7.500 8000 Lira vermek bana mantıklı gelmiyor. Oyun lan bu oturucaksın 2 3 saat neyse oyun oynayıp kapatacaksın başka bir amacı gayesi yok cihazın. Xbox Series S gibi bir oyun keyfi sunacak bilgisayar o bütçe için zor hani zor olmasa bile konsolun ayrı bir zevki kültürü var. Kısaca sırf ucuz olduğu için bile Xbox Series S adamdır.

Lockheed

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Series S 3 4 yıl boyunca gayet yeterli bir cihaz. Native 2K oyun oynatıyor, adam olana çok bile :D
Kahkahalara boğuldum. Native 2K mı? :D :D :D
YT'den Digital Foundry testlerine bak. Yeni nesil oyunlarda 30 FPS modunda cihaz çoğunlukla 1080p-1200p arası, 60 FPS modunda 560p-720p arası çalışıyor. Yeni nesil oyunlar için çöp cihaz kendisi. 560p 60 ne ulan? PS4 Pro aynı oyunda 950p 60 veriyor :D
Eski nesilde en azından 900p 30 standardı vardı, yeni nesilde onun da mı aşağısına ineceğiz?

Hawkz

80+ Bronze
Kahkahalara boğuldum. Native 2K mı? :D :D :D
YT'den Digital Foundry testlerine bak. Yeni nesil oyunlarda 30 FPS modunda cihaz çoğunlukla 1080p-1200p arası, 60 FPS modunda 560p-720p arası çalışıyor. Yeni nesil oyunlar için çöp cihaz kendisi. 560p 60 ne ulan? PS4 Pro aynı oyunda 950p 60 veriyor :D
Eski nesilde en azından 900p 30 standardı vardı, yeni nesilde onun da mı aşağısına ineceğiz?
Tamam dayı sen oyun aletine 7K ver. Te allahım :D

Top Bottom