Neler Yeni

Yeni sistem topladım ekran kartı gunceleyince görüntü gelmiyor

watch1k

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Halil İbrahim karadaş
RAM
Kingston fury beast ddr4 16 GB ram 3200 MHz cl16
SSD hdd
Samsung evo212 GB SSD 250 GB SSD 1tb hdd
Ekran kartı
SAPHİRE pulse rx 6600
Anakart
MSI b450m-a pro max
İşlemci
Ryzen5 5600
Merhaba arkadaşlar, kafayı yemek üzereyim daha yeni sistem topladım parçaları bugün geldi ilk başta anakart BIOS güncellemesi yapılması gerekiyormus yaptık açıldı. Sonra Windows falan kurduk neyse ondan sonra driverlari kurmak istediğimde ekran kartı driverlari güncellenince monitörde görüntü gidiyor. Ekran kartı modeli HDMI DisplayPort girişi var sadece benim monitörüm de sadece DVI VGA girişi var dönüştürücü kulanmak istedim ama sorunu çözemedim.

Güç kaynağı NZXT yarı modüler C550 550 wat güç kaynağı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
RAM
Kingston fury beast ddr4 16 GB ram 3200 MHz cl16
SSD hdd
Samsung evo212 GB SSD 250 GB SSD 1tb hdd
Ekran kartı
SAPHİRE pulse rx 6600
Anakart
MSI b450m-a pro max
İşlemci
Ryzen5 5600
Merhaba arkadaşlar, kafayı yemek üzereyim daha yeni sistem topladım parçaları bugün geldi ilk başta anakart BIOS güncellemesi yapılması gerekiyormus yaptık açıldı. Sonra Windows falan kurduk neyse ondan sonra driverlari kurmak istediğimde ekran kartı driverlari güncellenince monitörde görüntü gidiyor. Ekran kartı modeli HDMI DisplayPort girişi var sadece benim monitörüm de sadece DVI VGA girişi var dönüştürücü kulanmak istedim ama sorunu çözemedim.

Güç kaynağı NZXT yarı modüler C550 550 wat güç kaynağı.
ddu ile komple silip temiz kurulum yap olmuyor mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Ddu ne oluyor açabilir misiniz biraz yapmamısimdir yüksek ihtimale
Display Driver Uninstaller yani ekran kartı sürücüsü temizleyicisi gibi düşünebilirsin. Güncel ekran kartı driverini komple temizleyip baştan kurmana olanak sağlıyor

watch1k

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Halil İbrahim karadaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Display Driver Uninstaller yani ekran kartı sürücüsü temizleyicisi gibi düşünebilirsin. Güncel ekran kartı driverini komple temizleyip baştan kurmana olanak sağlıyor
İşte sorun o ekran kartıni kendi sayfasından indiriyorum kurmaya çalışıyorum ekran dolmuyor bitmiyor sonra Windows update üz toplu güncelleştirme yapayım dedim monitör gitti kendi kendine ama kasa sistem açıktı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Numaranızı alsam yarın beraber cozemeyiz mi bugün bilgisayarciya 1100 TL verdim hiç bir şey yapamadı moralim çok bozuk yeni sistem daha güç kaynağı yetersiz gelebilir dedi ben dedim sistem hiç açılmaz monitör den kaynakli olabilir diye düşünüyorum çünkü monitör de VGA ve dvı çıkışı var kasaya dönüştürücü ile bağlantı yapıyorum ondan olabilir mi 165 hz monitör alsam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
İşte sorun o ekran kartıni kendi sayfasından indiriyorum kurmaya çalışıyorum ekran dolmuyor bitmiyor sonra Windows update üz toplu güncelleştirme yapayım dedim monitör gitti kendi kendine ama kasa sistem açıktı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Numaranızı alsam yarın beraber cozemeyiz mi bugün bilgisayarciya 1100 TL verdim hiç bir şey yapamadı moralim çok bozuk yeni sistem daha güç kaynağı yetersiz gelebilir dedi ben dedim sistem hiç açılmaz monitör den kaynakli olabilir diye düşünüyorum çünkü monitör de VGA ve dvı çıkışı var kasaya dönüştürücü ile bağlantı yapıyorum ondan olabilir mi 165 hz monitör alsam.
Monitörden olacağını sanmıyorum evde TV varsa ona bağlamayı deneyin?

Ayrıca olur özelden yazın numaramı atarım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,018
Üyeler
140,746
Son üye
Muhammet yüksell
Top Bottom