Neler Yeni

Yeni Sistemde Çözülemeyen FPS Drop

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
ÖzgeXONCE
Hayatım diyebileceğim hatta en iyi arkadaşım diyebileceğim tek şey bilgisayardır. Hatta tüm eğitim yıllarımı bilişim ve mühendislik okuyup bitirmişimdir. 10 Ay önce çok güzel bir sistem toplamak istedim kendime. Vatan bilgisayardan aldım ikinci ele hiç bulaşmadım. ((En son ekleyeceğim özellikleri)) Montajını yapıp bilgisayarı kullandım steamden oyunlarımı indirdim 1 ay güzel güzel oyunlarımı oynadım. Sonrasında en düşük sistem gereksinimli oyunlardan tut en yükseğine kadar her oyunda saçma fps drop almaya başladım. Örnek vermek gerekirse cs go asla oynanmıyor akıcı bile değil saçma droplar yaşatıyordu. Don't starve oyununda bile bazen fsp drop yapıyordu. 9 Ay boyunca bu sorunu çözmek için her şeyi yaptım yazılımsal ve donanımsal her şeyi. Format, güncellemeler, kasayı teker teker söküp denemeler. Isı değerlerinde hiçbir sorun yok benchmarkta sağlıklı gözüküyor memtestte problem yok. Sonrasında donanımsal bir sıkıntı diye parça parça satın alayım deneyeyim dedim. Gittim sıfır anakart aldım sorun çözülmedi, gittim ekran kartı aldım sorun çözülmedi, gittim güç kaynağı aldım sorun düzelmedi. Gittim ssd olmasına rağmen ssd aldım düzelmedi.
PC'yi iki farklı evde daha denedim başka ilçelerde oturan arkadaşlarımda denedim elektriksel bir şey yok. Klavye mouse 4 tane denendi onluk bir şey yok. Monitör 4 tane denendi onlukta bir şey yok. Zaten kendi kullandığım montör G-SYNC monitör. Yardımlarınızı bekliyorum. Para biriktirdim sizce ben ne yapmalıyım. Artık daha fazla saçma şeye para harcamak istemiyorum. Lütfen ama lütfen yardım edin NOLUR
Ne olur bana yardım edin. O kadar çok şey denedim ki çözüm olmadı. Bir gün bir arkadaş ramlerini değiştirmemişsin işlemcini değiştirmemişssin dedi bu droplar ramden olur dedi slot slot dene dedi. Bende denedim şansıma mıdır bilmiyorum tek slot 8gb ramimi taktım droplar bazı oyunlarda bıçak gibi kesildi ama bazı oyunlarda devam ediyordu çok şaşırmıştım. Diğer ramimi takmadan birkaç gün oynadım sonra dedim diğerini de takayım aynı şekil devam etti. Sonrasında günler geçtikçe kendi kendine yine sapıtmaya başladı aynı sorunlar devam etti.

Sistemim

PSU: COOLER MASTER 600W 80P
ANAKART : B450M-K ASUS PRİME
İŞLEMCİ: RYZEN 5 2600X
RAM: 2 ADET 8-8 3000mhz cl15 toplam 16GB
EKRAN KARTI: GTX 1650 SUPER
depolama: samsung evo ssd - cruical ssd- 1tb hdd

• Beğen
Reaksiyonlar: Pala

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,970
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
RAM modeli nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
ÖzgeXONCE
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ramlere bi Memtest86 testi yapın
Kankam memtest yaptım problem yok yazmışım ya.
Mesaj otomatik birleştirildi:

RAM modeli nedir?

2 tane bundan var bende

Pala

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
604
İsim
Pala
acaba kasa kurulumuylamı alakası var blm doğru kurduğunuzdan eminmisiniz

aulgen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Aziz Ülgen
Gerekli herşeyi yapmışsın , Senin yerinde olsam VATAN Bilgisayara götürür onlara kontrol ettirirdim Aynı olay başıma ***** ***** donuyordui Drop yiyordum, fps çakılması vs, testler de sonrun çıkmıyordu (onların testlerinde de bir şey çıkmadı, vatanda konrtollerde de bir şey bulamadılar (format atıp gönderdiler) kameraya aldım onlarda mecburen TÜM bileşenleri söküp yetkili servislerine kontrol gönderdiler anakart arızalı çıktı.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,970
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Kankam memtest yaptım problem yok yazmışım ya.

2 tane bundan var bende
Anakart arızalı olabilir bir ihtimal.

Klanta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Ahmet Bayram Topcu
Öncelikle geçmiş olsun. Çok büyük ihtimalle ram kaynaklı bir problem. Ramler temizleniyordu sanırım silgi ile sarı bölgeleri. Benim başıma bu tarz bir problem geldiğinde silgi muhabbeti benim problemimi çözmüştü. Elektronik sistemlerin en sinir bozucu kısmıda bu galiba. Çok sinir bozucu bir problemin çözümü çok ama çok basit şeyler olabiliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
ÖzgeXONCE
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
acaba kasa kurulumuylamı alakası var blm doğru kurduğunuzdan eminmisiniz
Çok defa parçaları çıkartıp tekrardan taktım montajladım atladığım bir nokta yok kusursuz her şey zaten sistem tüm bileşenleri görüyor. 20 defa format atmışımdır tüm her şeyi sıfırlayıp da kurulum yaptım. Hatta win11 ve win10 arasında da gidip geldim işletim sistemiyle alakalı bir durum da
değil
Gerekli herşeyi yapmışsın , Senin yerinde olsam VATAN Bilgisayara götürür onlara kontrol ettirirdim Aynı olay başıma ***** ***** donuyordui Drop yiyordum, fps çakılması vs, testler de sonrun çıkmıyordu (onların testlerinde de bir şey çıkmadı, vatanda konrtollerde de bir şey bulamadılar (format atıp gönderdiler) kameraya aldım onlarda mecburen TÜM bileşenleri söküp yetkili servislerine kontrol gönderdiler anakart arızalı çıktı.
Kanka valla sana şöyle söyleyim öyle bir illet ki şu küçücük bir detaydan dolayı olabiliyor. Herkesin bir olmuyor, benim anakartlık bir sıkıntım yok çünkü gidip yeni bir anakart aldım sorun düzelmedi o yüzden içim rahat.

Anakart arızalı olabilir bir ihtimal.
Hayır dediğim gibi yeni bir anakart aldım sorun düzelir diye düzelmedi. Aynı şekilde devam etti

Öncelikle geçmiş olsun. Çok büyük ihtimalle ram kaynaklı bir problem. Ramler temizleniyordu sanırım silgi ile sarı bölgeleri. Benim başıma bu tarz bir problem geldiğinde silgi muhabbeti benim problemimi çözmüştü. Elektronik sistemlerin en sinir bozucu kısmıda bu galiba. Çok sinir bozucu bir problemin çözümü çok ama çok basit şeyler olabiliyor.
Evet haklısınız küçük bir detay olabiliyor. Ama denenmedik şey kalmadı ve şunu size söyleyim silgiyle ramleri bile sildim sorun devam etti

• Beğen
Reaksiyonlar: Pala

anjq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Mehmet
XMP kapatarak deneme yapar mısınız?

Silinsin

80+ Silver
Drop yediğiniz oyun sırasın da tüm çekirdekler açık şekil de video atabilir misiniz büyük ihtimalle sorun o gibi duruyor ama emin olamayız kontrol ettiğiniz sonuçları biz görmeden yorum yapamayız.

anjq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Mehmet
Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom