Neler Yeni

Yeni sistemde mavi ekran

Vinbom

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Gökalp Çataldağ
Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var. Bilgisayarımı yeni topladım. Windows 10 u kurdum. Amd radeon adrenalin edition’ı bilgisayara kurdum sürücüleri yüklettim. Logitech gaming software kurdum . 1 oyun cs go oynadım . Oyun bittikten sonra chromu açtım bir sayfa açıktı birden sayfaya ulaşılamıyor tarzı bir yazı çıktı. Aradan 5 dakika geçtikten sonra mavi ekran hatası aldım. Bilgisayar kendini yeniden başlattı. Açıldıktan 30 sn sonra tekrar mavi ekran hatası aldım. Tekrar açıldı bu sefer anında mavi ekran hatası verdi ve kurtarma yaptım geçmişe döndüm. Amd uygulamasını logitechi kaldırmıştı sistem. Ekran geldi bende düzeldi sanırım diye logitech uygulamasını yükledim yeniden başlattım ekran geldi ve birden ekranın yarısı mavi oldu bende sorun olduğunu düşünüp araştırmak için bilgisayarı kapattım. Sonrasında sürücüleri yanlış yüklediğimi düşünüp format atmak istedim. Flash bellekten formatı başlattım ve son saniyesinde mavi ekran aldım . Tekrar format denedim . Bu sefer uzun sürdü ama başarıyla formatı attım. Fakat ekran kartını tanımıyordu internet explorer açılmıyordu . Restart attım. Explorera bastım bilgisayar ekran kartını tanıdı. Sürücüler için şuan tekrar radeon software kurdum sürücüleri yükledim. Chromu kurdum fakat az önce yine chromda açılı olan sekmeye hay aksi diye yazı geldi site gitti. Yenileyince geliyor ama tahminen tekrar mavi ekran yiyecektim bilgisayarı kapattım. İlk mavi ekranımın görüntüsünü ekliyorum. Format sırasındakini çekemedim.
Sistemim: ryzen 5 3600, Msi 5700xt gaming x, gigabyte b450 s2h, corsair 3200mhz 2x8 ram, PSU 650 Watt 80plus coolermaster

Ekler

• 2079B552-AFB1-4692-974F-19351B91E0CD.jpeg
    2079B552-AFB1-4692-974F-19351B91E0CD.jpeg
    3.3 MB · Hit: 114
  • 51F396CF-2CC3-454C-8425-36E7DF257EEF.jpeg
    51F396CF-2CC3-454C-8425-36E7DF257EEF.jpeg
    1.3 MB · Hit: 106
Son düzenleme:

BabaYori

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Muhammed Özkan
Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var. Bilgisayarımı yeni topladım. Windows 10 u kurdum. Amd radeon adrenalin edition’ı bilgisayara kurdum sürücüleri yüklettim. Logitech gaming software kurdum . 1 oyun cs go oynadım . Oyun bittikten sonra chromu açtım bir sayfa açıktı birden sayfaya ulaşılamıyor tarzı bir yazı çıktı. Aradan 5 dakika geçtikten sonra mavi ekran hatası aldım. Bilgisayar kendini yeniden başlattı. Açıldıktan 30 sn sonra tekrar mavi ekran hatası aldım. Tekrar açıldı bu sefer anında mavi ekran hatası verdi ve kurtarma yaptım geçmişe döndüm. Amd uygulamasını logitechi kaldırmıştı sistem. Ekran geldi bende düzeldi sanırım diye logitech uygulamasını yükledim yeniden başlattım ekran geldi ve birden ekranın yarısı mavi oldu bende sorun olduğunu düşünüp araştırmak için bilgisayarı kapattım. Sonrasında sürücüleri yanlış yüklediğimi düşünüp format atmak istedim. Flash bellekten formatı başlattım ve son saniyesinde mavi ekran aldım . Tekrar format denedim . Bu sefer uzun sürdü ama başarıyla formatı attım. Fakat ekran kartını tanımıyordu internet explorer açılmıyordu . Restart attım. Explorera bastım bilgisayar ekran kartını tanıdı. Sürücüler için şuan tekrar radeon software kurdum sürücüleri yükledim. Chromu kurdum fakat az önce yine chromda açılı olan sekmeye hay aksi diye yazı geldi site gitti. Yenileyince geliyor ama tahminen tekrar mavi ekran yiyecektim bilgisayarı kapattım. İlk mavi ekranımın görüntüsünü ekliyorum. Format sırasındakini çekemedim.
Sistemim: ryzen 5 3600, Msi 5700xt gaming x, gigabyte b450 s2h, corsair 3200mhz 2x8 ram, PSU 650 Watt 80plus coolermaster
işlemcinin fazla ısınması ile ilgili olabilirmi?

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,180
İsim
Jarvis-M

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,235
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Memtest yap. 64 veya 86 farketmez hata varsa ikiside bulur. RAM' in modeli ne?

Blue

80+ Silver
En İyi Cevap
8
Memory Management bazen de depolma diski kaynaklı da olabiliyor.
RAM için Memtest86 yap.

HD Tune ile disklerin Health ve hız testi yap. Fast Scan ayarı kapalı olsun.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Minidump dosyasına bakmadan sebep söylemek...

.

• Beğen
Reaksiyonlar: Blue

Blue

80+ Silver
En İyi Cevap
8
Minidump dosyasına bakmadan sebep söylemek...

.
Hata kodu üstünden tahmin yürüttü sadece.
Minidump gelirse okuyabilirsen haber verirsin.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Tabii ki söylemez ama Memory_management %50 bu geri kalan ihtimaller farklı diyebilirim :)
Hangi Debugger var sende?
Yeni W10 kurduğum için silindide Recep Baltaş'ın kullandığı vardı. WinDbg

• Beğen
Reaksiyonlar: Blue

Vinbom

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Gökalp Çataldağ
Bilgisayara format attığım için minidump dosyası yok.

Blue

80+ Silver
En İyi Cevap
8
Mavi ekran yerseniz bilgisayarı zorla kapatmayın. Bekleyin kendi kendine res atsın. Sonra gelip Dump dosyalarını atarsınız.

Top Bottom