Neler Yeni

yeni ssd windows kurulu ama bios açılıyor

Mhtgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet görgün
başka bir pc den aldığım çıkardığım ssd de windows yüklü ama yeni kasaya taktığım zaman bios açılıyor tekrar mı kurmam gerek yeni kasada daha önce windows kurulu m.2ssd vardı yerine başka bir ssd taktım m.2 takmadım

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,126
İsim
Semih Boran
başka bir pc den aldığım çıkardığım ssd de windows yüklü ama yeni kasaya taktığım zaman bios açılıyor tekrar mı kurmam gerek yeni kasada daha önce windows kurulu m.2ssd vardı yerine başka bir ssd taktım m.2 takmadım
Aslında tekrar kurmanız gerekmiyor. Diskin bölüm düzeni nedir? mbr mi gpt mi yani eski mi uefi mi olarak kurulu? Ona göre biostan ayar yaparsanız açılacaktır İnşaALLAH. Birde sisteminizin özellikleri nedir?

Mhtgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet görgün
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
mbr ve gpt nedir bilmiyorum yeni çok eski bir sistem değil uefi mi kurulddu bilmiyorum kuran ben yada tanıdğım biri değil özellikler anakart:b460m a pro işlemci:i3 10100f ekran kartı asus phoenix rx550 4gb ram:8gb powersupply:350w markası bilinmiyor

bu kasada 2 gb bir ekran kartı vardı markası afox model hd5450 onu çıkardım yukarda yazdığım erkan kartı var asus rx550

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,126
İsim
Semih Boran
mbr ve gpt nedir bilmiyorum yeni çok eski bir sistem değil uefi mi kurulddu bilmiyorum kuran ben yada tanıdğım biri değil özellikler anakart:b460m a pro işlemci:i3 10100f ekran kartı asus phoenix rx550 4gb ram:8gb powersupply:350w markası bilinmiyor

bu kasada 2 gb bir ekran kartı vardı markası afox model hd5450 onu çıkardım yukarda yazdığım erkan kartı var asus rx550
uefi kurulmuş olabilir. Bu verdiğiniz özellikler yeni taktığınız kasanın mı yoksa önceden kullanılan kasanın mı oluyor?

Mhtgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet görgün
bu şuan yeni taktığım kasanın özellikleri
diğer kasadan ssd ve erkan kartı aldım ve yeni kasaya taktım

Mhtgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet görgün
IMG_20231210_122608.jpg

ilk aldığım görüntü bul f11 e basarak açıyorum please select boot device diyor onun altnda enter setup diyo ona basıyorum tekrar bu görseldeki sayfaya atıyor

Hetemele

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Sinan YILDIRIM
storage' kısmına gir ve ordaki sayfalarda uefi ile ilgili bir ayar ara onu uefi olmayan seç

Mhtgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet görgün
IMG_20231210_123504.jpg

storage bölümünü açtım böyle bir şey açıldı burdan tıklanabilir herhangibi bir şey yok orta kısımdaki yerden

Mhtgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet görgün
@Hetemele hocam şimdi bu kasanın windows yüklü bir m2 ssd si vardı onu geri taktım asıl kullanmak istediğim ssd de takılı sorunsuz açıldı ama m2 ssd nin içindeki windows açıldı ben diğer ssd yi istiyoruma ama m2 takılı değil iken açılmıyor

Hetemele

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Sinan YILDIRIM
m2 ssd daha hızlı olduğundan windowsu m2 ssdde kullansanız daha iyi olur ama yinede sata ssdde kullanmak istiyorsanız ahci modunu sata yapmanız gerek

Mhtgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet görgün
@Hetemele ahci modunu hiç bir şekilde bulamadım ayarlar kısmından tek bulduğum ACPI settings bunu buldum belki yanlış yazım yapmış olabilirsiniz doğru olan bu mu ACPI
Mesaj otomatik birleştirildi:

bios aratma kısmından ahcı yazdım SATA MODE yazıyordu ve ordan ahcı mode ve raid/optane mode a alabiliyordum burdan ahci seçilikti @Hetemele

Top Bottom