Neler Yeni

Yeni topladığim pcde görüntü gelmiyor

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
ahmet taha çelenk
Herkese iyi forumlar büyük hevesle 2 ayda ekran karti ikinci el geri kalan sıfır bir sekilde sistem topladim bugun ekran kartinin montajini yaptim herseyi taktim parcalarida yazicam ama bir türlü görüntu alamadim biliyorum çok fazla sorundan kaynakli olabilir ama çözemedim bir türlü
Gigabyte b550m ds3h, ryzen 5 5600, apacer panther 2x8 ram, kingston 1tb m2 ssd, nzxt 750 80+ bronze, xfx rx 6800
Öncelikle denediğim şeyler şunlar
Çogu kabloyu takip cikardim baglantilarin hepsini kontrol ettim ekran kartini çıkarip geri taktim ama taktigimda pini kitlendi ama tık sesi gelmedi ama kitlendi fanlari calışti sanirim ekran karti takabildim duzgun sekilde, ramin 1 tanesini cikartip birdaha calistirdim yine birsey degismedi , bios pilini çikardim poweri cikardim bekledim geri taktim yine bisey olmadi hiç bir turlu bios gelmiyo win kurulu degil usbye yuklemistim ama bir turlu bios ekrani gelmiyor güç verdigimde monitorun isigi yaniyo güç ışığı bunlar dışinda bir şey yapmadım. Şuan hemen bilgisayarciya goturmek istemiyorum çunku guvendigim biri yok kendi mudahelemle yapabilcegim birsey varmi yardimci olursaniz çok sevinirim

xspinoza

80+
Monitör görüntü kablosunu anakarta değil de ekran kartına taktınız değil mi?

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
ahmet taha çelenk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Monitör görüntü kablosunu anakarta değil de ekran kartına taktınız değil mi?
Evet
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi birde hdmi denicem display portu çikartip

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Mehmet Hak
Anakartın üzerine bak bakalım dostum herhangi bir arıza lambası yanıyor mu ? Veya bilgisayar açılırken ses vs geliyor mu ?

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
ahmet taha çelenk
Anakartın üzerine bak bakalım dostum herhangi bir arıza lambası yanıyor mu ? Veya bilgisayar açılırken ses vs geliyor mu ?
Anakartimda led yok galiba oda aklima geldi iyice baktim ama anakartta led yok.
Bilgisayar açılirken anormal bir ses yok normal her şey galiba

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Mehmet Hak
Anakartimda led yok galiba oda aklima geldi iyice baktim ama anakartta led yok.
Bilgisayar açılirken anormal bir ses yok normal her şey galiba
Bir parça vs tam oturmadı herhalde. Yerine tam taktığından emin misin ? Bütün parçaları tekrar tekrar kontrol edin. Temas etmeyen bir bileşen var büyük ihtimalle.

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
ahmet taha çelenk
Bir parça vs tam oturmadı herhalde. Yerine tam taktığından emin misin ? Bütün parçaları tekrar tekrar kontrol edin. Temas etmeyen bir bileşen var büyük ihtimalle.
Hocam ekran kartini 3 kez takip cıkardim ramlerde ise birini çikartip denedim calistirmayi yine goruntu ramlerin bi tanesinin ustunde kule tipi sogutucu var yani sökmesi çok zor takmasi dahada zor bilmiyorum gerek varmi işlemcide dogru taktim diye dusunuyorum aklima baska birsey gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Mehmet Hak
Hocam ekran kartini 3 kez takip cıkardim ramlerde ise birini çikartip denedim calistirmayi yine goruntu ramlerin bi tanesinin ustunde kule tipi sogutucu var yani sökmesi çok zor takmasi dahada zor bilmiyorum gerek varmi işlemcide dogru taktim diye dusunuyorum aklima baska birsey gelmiyor
Parçalar yerinde normal şekilde takılıysa aklıma tek bir sorun geliyor = Ekran Kartı arızalı sorunu. Başka açıklaması olamaz diye düşünüyorum. Bİr ihtimal daha var aslında. Monitör veya kablo arızalı olabilir. Başka bir kablo ile deneyin. Veya monitörden çıkış birimine bakın.

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
ahmet taha çelenk
Parçalar yerinde normal şekilde takılıysa aklıma tek bir sorun geliyor = Ekran Kartı arızalı sorunu. Başka açıklaması olamaz diye düşünüyorum. Bİr ihtimal daha var aslında. Monitör veya kablo arızalı olabilir. Başka bir kablo ile deneyin. Veya monitörden çıkış birimine bakın.
Hocam ekran kartini bugun 2.el aldim cok duzgun bir insandan. sorunu yasadigimdan itibaren şuana kadar konuştum bana bir ton şey soyledi onu dene bunu dene vs. Dediklerini yaptim yine olmadi daha dün kendisi ayni kartla test videosu atmisti yani ekraj karti çalışıyo arizasiz dünden bugune kadar arizalandigini düşünmuyorum aldigim kişi halen yardimci olmaya sorunu çozmeye calisiyo display portu hem anakarttada denedim olmadi sonra hdmi ile denedim az önce yine goruntu yok kaldim oyle ne yapicam sorun ne bilmiyorum

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Donanım, Yazılım
Sistemde takılı olan 2 RAM'ide çıkartın. Bilgisayarı kısa bir süre çalıştırın. Sonra kapatın. Soket 1 e sadece 1 RAM takarak çalıştırıp görüntü almayı deneyin. Aldıktan sonra diğer RAM'i takabilirsiniz.

Son düzenleme:

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
ahmet taha çelenk
Sistemde takılı olan 2 RAM'ide çıkartın. Bilgisayarı kısa bir süre çalıştırın. Sonra Soket 1 e sadece 1 RAM takarak çalıştırıp görüntü almayı deneyin. Aldıktan sonra diğer RAM'i takabilirsiniz.
2 ramde takılı değilkenmi çalıştirayim hocam ilk başta

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Donanım, Yazılım

ahmetkvrk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Ahmet Kıvrak
Herkese iyi forumlar büyük hevesle 2 ayda ekran karti ikinci el geri kalan sıfır bir sekilde sistem topladim bugun ekran kartinin montajini yaptim herseyi taktim parcalarida yazicam ama bir türlü görüntu alamadim biliyorum çok fazla sorundan kaynakli olabilir ama çözemedim bir türlü
Gigabyte b550m ds3h, ryzen 5 5600, apacer panther 2x8 ram, kingston 1tb m2 ssd, nzxt 750 80+ bronze, xfx rx 6800
Öncelikle denediğim şeyler şunlar
Çogu kabloyu takip cikardim baglantilarin hepsini kontrol ettim ekran kartini çıkarip geri taktim ama taktigimda pini kitlendi ama tık sesi gelmedi ama kitlendi fanlari calışti sanirim ekran karti takabildim duzgun sekilde, ramin 1 tanesini cikartip birdaha calistirdim yine birsey degismedi , bios pilini çikardim poweri cikardim bekledim geri taktim yine bisey olmadi hiç bir turlu bios gelmiyo win kurulu degil usbye yuklemistim ama bir turlu bios ekrani gelmiyor güç verdigimde monitorun isigi yaniyo güç ışığı bunlar dışinda bir şey yapmadım. Şuan hemen bilgisayarciya goturmek istemiyorum çunku guvendigim biri yok kendi mudahelemle yapabilcegim birsey varmi yardimci olursaniz çok sevinirim
Hocam sorunu bios güncellemesi varsa yaparak cozebileceginizi düşünüyorum. Ama görüntü hiç gelmiyor diyorsunuz, anakarttan görüntü almaya çalışın bios guncelleyip tekrar ekran kartini deneyin. Bios güncellemesi ile %99 çözüleceğini düşünüyorum

Top Bottom