Neler Yeni

Yeni topladığim pcde görüntü gelmiyor

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Donanım, Yazılım
Tvde deneyebilirim hocam deniyim birazdan
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam soket 1e 1 tane taktim denedim şimdi 2. Rami hangi sokete takmaliyim cift slotta farkli oluyodu o yuzden
Anakartta 4 tane soket var herbirine takarak görüntü almayı dene. Sonuç aldığında 2 ve 4 e takarsın zaten. Speaker varmı anakarta bağlayabileceğin?

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
ahmet taha çelenk
Kasayı hdmı ile televizyona ya da varsa farklı bir monitörde denemeniz mümkün mü eğer çalışır ise bios güncelleyip tekrar monitörde deneyebilirmisiniz
Hocam yine görüntu gelmicek bence eger gelirse monitor bozuk demektir ama zannetmiyorum 2 aydir duruyo hic kullanmadim ve çalisiyodu 2 ay önce

Anakartta 4 tane soket var herbirine takarak görüntü almayı dene. Sonuç aldığında 2 ve 4 e takarsın zaten. Speaker varmı anakarta bağlayabileceğin?
Var hocam hoparlör

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Donanım, Yazılım
Hocam yine görüntu gelmicek bence eger gelirse monitor bozuk demektir ama zannetmiyorum 2 aydir duruyo hic kullanmadim ve çalisiyodu 2 ay önce

Var hocam hoparlör
Hoparlör değil. Küçük anakarta takılan buzzer tarzı bir şey. Kasanın kutusundan çıkar genelde.

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
ahmet taha çelenk
Hoparlör değil. Küçük anakarta takılan buzzer tarzı bir şey. Kasanın kutusundan çıkar genelde.
Hocam inanin ne oldugunu anlamadim

Hocam 4 soketide denedim tek ram şeklinde ama yine sonuç alamiyorum

Ne yapmaliyim hocam varmi bir düşunceniz

Son düzenleme:

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
ahmet taha çelenk
Varmi bir düşüncesi olan yardimci olabilcek
Herkese iyi forumlar büyük hevesle 2 ayda ekran karti ikinci el geri kalan sıfır bir sekilde sistem topladim bugun ekran kartinin montajini yaptim herseyi taktim parcalarida yazicam ama bir türlü görüntu alamadim biliyorum çok fazla sorundan kaynakli olabilir ama çözemedim bir türlü
Gigabyte b550m ds3h, ryzen 5 5600, apacer panther 2x8 ram, kingston 1tb m2 ssd, nzxt 750 80+ bronze, xfx rx 6800
Öncelikle denediğim şeyler şunlar
Çogu kabloyu takip cikardim baglantilarin hepsini kontrol ettim ekran kartini çıkarip geri taktim ama taktigimda pini kitlendi ama tık sesi gelmedi ama kitlendi fanlari calışti sanirim ekran karti takabildim duzgun sekilde, ramin 1 tanesini cikartip birdaha calistirdim yine birsey degismedi , bios pilini çikardim poweri cikardim bekledim geri taktim yine bisey olmadi hiç bir turlu bios gelmiyo win kurulu degil usbye yuklemistim ama bir turlu bios ekrani gelmiyor güç verdigimde monitorun isigi yaniyo güç ışığı bunlar dışinda bir şey yapmadım. Şuan hemen bilgisayarciya goturmek istemiyorum çunku guvendigim biri yok kendi mudahelemle yapabilcegim birsey varmi yardimci olursaniz çok

GlHarry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Erdem BELER
Varmi bir düşüncesi olan yardimci olabilcek
Forumda aktif kal, sorununu çözelim hemen. Öncelikle bios sürümünü kontrol eder misin? İşlemcin ryzen 5.nesil olduğu için anakart ready olmayabilir. bios güncellemesi ile anakartını uyumlu hale getirebilirsin. anakartın ez bios setup tuşu var mı arkada. Sorun ekran kartı değildir. Ekran kartından emin olamazsan ekran kartını sök ve görüntü kablosunu anakarta tak. Eğer bios ekranı gelirse o zaman anlarsın ekran kartı hasarlı ama sanmıyorum. cevapla beni.

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
ahmet taha çelenk
Forumda aktif kal, sorununu çözelim hemen. Öncelikle bios sürümünü kontrol eder misin? İşlemcin ryzen 5.nesil olduğu için anakart ready olmayabilir. bios güncellemesi ile anakartını uyumlu hale getirebilirsin. anakartın ez bios setup tuşu var mı arkada. Sorun ekran kartı değildir. Ekran kartından emin olamazsan ekran kartını sök ve görüntü kablosunu anakarta tak. Eğer bios ekranı gelirse o zaman anlarsın ekran kartı hasarlı ama sanmıyorum. cevapla beni.
Hocam ekran karti takılı sekilde display portu anakarta takipda denedim goruntu alabilmek icin ama yine birsey degismedi ama ekrsn karti takili haldeydi goruntu kablosunu anakarta takmistim fakat yine gelmedi goruntu

Dediginiz tuş anakartin neresinde hocam anlayamadim

GlHarry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Erdem BELER
Hocam ekran karti takılı sekilde display portu anakarta takipda denedim goruntu alabilmek icin ama yine birsey degismedi ama ekrsn karti takili haldeydi goruntu kablosunu anakarta takmistim fakat yine gelmedi goruntu
ekran kartı takılıyken anakarta taktığın dp kablosundan görüntü gelmez bildiğim kadarıyla. ekran kartını söküp de anakarttan görüntü almaya çalış. Flashback özelliği yok anakartında. anakart kutusunda ryzen 3. ready mi yazıyor yoksa ryzen 5000 ready mi?

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
ahmet taha çelenk
Ryzen 5000 ready yaziyor hocam
ekran kartı takılıyken anakarta taktığın dp kablosundan görüntü gelmez bildiğim kadarıyla. ekran kartını söküp de anakarttan görüntü almaya çalış. Flashback özelliği yok anakartında. anakart kutusunda ryzen 3. ready mi yazıyor yoksa ryzen 5000 ready mi?

GlHarry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Erdem BELER
o zaman bios sorunu değil, işlemcini sorunsuz ve kırıksız taktığını var sayıyorum. İkinci olarak anakartının kullanım klavuzundan bak bakalım hangi iki slot first start için. Genellikle soldan sağa sıralama a1-a2-b1-b2 şekilde oluyor ve ilk olarak a2-b2 ye dual ram takmanı isteyebilir.
Ayrıca dp kablosu için bir dönüştürücü kullanmıyorsun dimi, belki kablo dönüştürücü bozuk olabilir ve aslında ekran geliyordur ama fark edemiyoruzdur.

a2-b2 gri renkli olanlar olabilir, emin değilim internette resimlerden yola çıkarak yardım etmeye çalışıyorum.

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
ahmet taha çelenk
o zaman bios sorunu değil, işlemcini sorunsuz ve kırıksız taktığını var sayıyorum. İkinci olarak anakartının kullanım klavuzundan bak bakalım hangi iki slot first start için. Genellikle soldan sağa sıralama a1-a2-b1-b2 şekilde oluyor ve ilk olarak a2-b2 ye dual ram takmanı isteyebilir.
Ayrıca dp kablosu için bir dönüştürücü kullanmıyorsun dimi, belki kablo dönüştürücü bozuk olabilir ve aslında ekran geliyordur ama fark edemiyoruzdur.
Hocam ilk başta a2 b2 olarak denemistim sonrasinda butun soketlerde tek ram olarak denedim forumdan arkadasin onerisi uzerine yine sonuç alamadim. Dp kablomda donusturucj vs. Yok eski sistemimdede ayni kabloyu kullaniyordum

Hocam sistemi birlestireli 1.5 ay oluyo ekran karti kalmısti onuda bugun aldim. Sistemi dizerken islemciyi çok kez kontrol ettim pinlerini tam olarak yerine yerlestirdigimindende eminim ama termal macunda sorun yasamistim hatta o zaman forum acmistim o forumuda atabilirim incleyebilirsiniz yanlisikla fazla macun sıkmıştim ama halle5mistim geri temizlemjstim tekrar o sirada islemciyi 2 3 kez yerinden cikarip geri soketine koydugum olmustu ama bir sorun oldugunu dusunmuyorum islemcide cok kontrol etmjstim

a2-b2 gri renkli olanlar olabilir, emin değilim internette resimlerden yola çıkarak yardım etmeye çalışıyorum.
Evet hocam a2 b2 gri renkte

GlHarry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Erdem BELER
Hocam ilk başta a2 b2 olarak denemistim sonrasinda butun soketlerde tek ram olarak denedim forumdan arkadasin onerisi uzerine yine sonuç alamadim. Dp kablomda donusturucj vs. Yok eski sistemimdede ayni kabloyu kullaniyordum

Hocam sistemi birlestireli 1.5 ay oluyo ekran karti kalmısti onuda bugun aldim. Sistemi dizerken islemciyi çok kez kontrol ettim pinlerini tam olarak yerine yerlestirdigimindende eminim ama termal macunda sorun yasamistim hatta o zaman forum acmistim o forumuda atabilirim incleyebilirsiniz yanlisikla fazla macun sıkmıştim ama halle5mistim geri temizlemjstim tekrar o sirada islemciyi 2 3 kez yerinden cikarip geri soketine koydugum olmustu ama bir sorun oldugunu dusunmuyorum islemcide cok kontrol etmjstim

Amd Vermeer serisi bellek desteği linki burada, ramlerin uyumlu mu uyumsuz mu kontrol eder misin.

Açılmama sorunu çok daha geçmişe dayanıyor sanırsam çünkü ekran kartına bağlı olduğunu sanmıyorum. Sisteminden ekran kartını çıkart bir süre takma önceliğimiz anakarttaki sorunu çözelim, görüntüyü anakrttan alalım.

Ayrıca eğer termal macun pin soketlerinin içine girmediyse sorun olmaz ama eğer pin soketlerinin içine girdiyse sen temizlediğini sanmış olsan bile içinde kalıp kısa devre yaptırıyor olabilir. Onu hatırlamaya çalış sadece dışa mı taşmıştı acaba

A
Amd Vermeer serisi bellek desteği linki burada, ramlerin uyumlu mu uyumsuz mu kontrol eder misin.

Açılmama sorunu çok daha geçmişe dayanıyor sanırsam çünkü ekran kartına bağlı olduğunu sanmıyorum. Sisteminden ekran kartını çıkart bir süre takma önceliğimiz anakarttaki sorunu çözelim, görüntüyü anakrttan alalım.

Ayrıca eğer termal macun pin soketlerinin içine girmediyse sorun olmaz ama eğer pin soketlerinin içine girdiyse sen temizlediğini sanmış olsan bile içinde kalıp kısa devre yaptırıyor olabilir. Onu hatırlamaya çalış sadece dışa mı taşmıştı acaba
Ayrıca anakarttaki işlemciye güç veren psu kablosunu taktın mı acaba, 6 pinli olmalıydı sanırım b550 serisinde. Gözden kaçma ihtimali var. Sol üst köşede olmalı.

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
ahmet taha çelenk

Hocam bana desteginiz ve yardiminiz için cok tesekkur ederim bana ciddrn yardimcj olmaya calisiyorsunuz ama benim ustumde suan gunun yorgunlugu ve bilgisayar ile ugrasmanin yorgunlugu var gozlerimi zar zor açik tutuyorum suan eve gelince 3 4 saat pc ile ugrastim cok yordu bu sorun beni sizden affimi rica edip uyumaya gidiyorum dediklerinizi sahura kalkinca yapacagim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,950
Üyeler
156,408
Son üye
dgkng.dev
Top Bottom