Neler Yeni

Yeterli düzeyde bilgisayarım var PlayStation 5 almalı mıyım

alenowl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alenowl 2837
Hocam diyoruz ya iki saattir oyun fiyatları pahalı diye. Ondan dolayı.
Oyun fiyatı haricinde başka sıkabilicek bir konu varmı. Ayda 1 veya 2 ayda bir pahalı oyunları alabilirim ekstradan yıllık ps plus deluxe alıcam zaten ea games üyeliğe de alabilirim.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,479
İsim
Oğuz Oğuz
PlayStation ı oyun oynamak için alıyorum özel oyunları pc de var çoğu zaten ama benim bilgisayarım o oyunları acamaz o yüzden ps5 almak mantıklı geliyor bide ps storeda bazen çok büyük indirimler oluyormuş bazı konularda insanlar store a max 400 tl bi oyun için vermiş ve kütüphanesi çok mükemmel. İndirim yakalarsam oyun alma imkanım fazla olmazmı?
Bak mesela 2023 Kasım'da tlou1 799₺ imiş. İndirimde 495₺ olmuş. Sonra Ocakta 1499₺ olmuş. Yine aynı ay 1999₺ olmuş.
Yine bir sonraki ay indirime girmiş 1200 lira olmuş. Sonra 1 ay önceki zamla 1999₺ den 2799₺ ye çıkmış. Yani yüzde 50 den fazla indirime girse bile maks 1000 lira civarlarina düşer. Bütün PS oyunları için maalesef durum bu. İndirimde dahi her oyuna 1000 liradan fazla veririm derseniz alın. Yok ben illa PS istiyorum üyelik alırım derseniz ps5 yerine PS4 alın. Çünkü ps5 özel olan oyunlar yok zaten. 10 bine ps4 Pro alıp geçerdim.

UnderGoin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
XXXX
Neden peki sorabilir miyim merak ettimde
coğu oyunu oynamak için ps plus lazım çok pahalı fc 24 mortal kombat felan attım sarmadı fps olarak calof duty oynuyordum sadeceo da bi zamandan sonra sarmamaya başladı bende rafa kaldırdım 2 aydır felan hiç aramadım belki benklik boyledir sadece

alenowl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alenowl 2837
coğu oyunu oynamak için ps plus lazım çok pahalı fc 24 mortal kombat felan attım sarmadı fps olarak calof duty oynuyordum sadeceo da bi zamandan sonra sarmamaya başladı bende rafa kaldırdım 2 aydır felan hiç aramadım belki benklik boyledir sadece
Mortal kombat 35tl ye düşmüş
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyunları tek başına almaya kalksak kaç konsol parası verilir zaten ama plus ve ea games üyeliği ile o paranın çoğundan kurtuluyorsunuz ve şuanda oyunlar baya bi indirimde.

Bak mesela 2023 Kasım'da tlou1 799₺ imiş. İndirimde 495₺ olmuş. Sonra Ocakta 1499₺ olmuş. Yine aynı ay 1999₺ olmuş.
Yine bir sonraki ay indirime girmiş 1200 lira olmuş. Sonra 1 ay önceki zamla 1999₺ den 2799₺ ye çıkmış. Yani yüzde 50 den fazla indirime girse bile maks 1000 lira civarlarina düşer. Bütün PS oyunları için maalesef durum bu. İndirimde dahi her oyuna 1000 liradan fazla veririm derseniz alın. Yok ben illa PS istiyorum üyelik alırım derseniz ps5 yerine PS4 alın. Çünkü ps5 özel olan oyunlar yok zaten. 10 bine ps4 Pro alıp geçerdim.

Ps4 de artık tarih olmadı mı 2013 un cihazı. İnternetten karşılaştırma videolarını izledim grafiklerde gözle görülür farklar var ve en önemlisi dualsense ve ps5 slim daha hoş geliyor gözüme

Son düzenleme:

Mert

80+ Silver
Bilgisayarı olan biri için tamamen fuzuli görsem de 1050 ne kadar yeterli tartışılır. Yine de bilgisayara yatırım yapmayı tercih ederim.

alenowl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alenowl 2837
Bilgisayarı olan biri için tamamen fuzuli görsem de 1050 ne kadar yeterli tartışılır. Yine de bilgisayara yatırım yapmayı tercih ederim.
Hocam. Zaten 2-3 yıl içinde alacağım. 1050 ile valo haricinde oyun oynayamadigim için ps5 almak mantıklı geliyor. Sizin fikriniz nedir oyun fiyatları çok da önemli değil

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,479
İsim
Oğuz Oğuz
Mortal kombat 35tl ye düşmüş

Oyunları tek başına almaya kalksak kaç konsol parası verilir zaten ama plus ve ea games üyeliği ile o paranın çoğundan kurtuluyorsunuz ve şuanda oyunlar baya bi indirimde.

Ps4 de artık tarih olmadı mı 2013 un cihazı. İnternetten karşılaştırma videolarını izledim grafiklerde gözle görülür farklar var ve en önemlisi dualsense ve ps5 slim daha hoş geliyor gözüme
Grafiklerde gözle görülür fark var ama PS,5 özel oyununu alirsan. PS plus üyeliği ile gelen tlou 1 ps4 sürümü. Yani PS4 pro ile aynı grafik kalitesinde oynarsın. Ps5 sürümü kalitesinde oynamak için oyunlara para vermen lazım. Ek olarak PS4 önermedim PS4 pro önerdim. PS4 pro hala daha çok güzel cihazdır.

Mert

80+ Silver
Hocam. Zaten 2-3 yıl içinde alacağım. 1050 ile valo haricinde oyun oynayamadigim için ps5 almak mantıklı geliyor. Sizin fikriniz nedir oyun fiyatları çok da önemli değil
Güncel Türkiye piyasasında mantıklı bulmuyorum. İhtiyaca yönelik alınabilir ama Gamepad ile oyun oynamak kesinlikle benlik değil.

alenowl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alenowl 2837
Grafiklerde gözle görülür fark var ama PS,5 özel oyununu alirsan. PS plus üyeliği ile gelen tlou 1 ps4 sürümü. Yani PS4 pro ile aynı grafik kalitesinde oynarsın. Ps5 sürümü kalitesinde oynamak için oyunlara para vermen lazım. Ek olarak PS4 önermedim PS4 pro önerdim. PS4 pro hala daha çok güzel cihazdır.
Çoğu ps4 oyunu ps5 e portlanıyor zaten

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
381
İsim
Görkem çetinkaya
1050 ve i7 si olan kasam var. Kasayı yükseltmek istesem de bi kaç yıl beklemem lazım o yüzden PlayStation 5+ PS plus almak cazib geliyor. Hayatımda hiç konsol sahibi olmadığım için PLAYSTATİON alsam sıkılırmıyım? oyunları eğlenceli gelirmi?(hikayeli oyun hiç oynamadım) bir ara bilgisayarıma xbox gamepass alıp forza 4 oynamıştım (gamepass aldığım için evde 2 tane duelshock 4 var yani kontrolcüye alışığım) o kadar şuan bilgisayardan valorant oynuyorum oda zaten ps e geldi. Tek düşüncem PlayStation alıp sıkılır mıyım?. Arkadaşımdada var online takılabilirim.
Bu sistsm yeterli degil hocam 1050 ne ? I7 5.nesildir herhalde. Hic bi yeni oyunu oynayamazsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
954,492
Üyeler
150,495
Son üye
muraufzlti
Top Bottom