Neler Yeni

Yıl'ın sürekli değişmesi sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alihan Karaoğlan
Öncelikle merhaba dostlar. Benim bir sorunum var gerçekten çok ilginç bir sorun nereden kaynaklandığını tam olarak çözemedim çevremdeki kimse de anlayamadı tam olarak

Şimdi ben İnceHesap üzerinden bir hazır sistem aldım asus prime a302m-3 model anakartlı ve sistem gayet sorunsuzdu sürücüleri yüklenmiş ram frekansları ayarlanmış win10 deneme sürümü kurulmuş hepsi eksiksiz yapılmıştı bende kontrollerimi yapıp direk kullanmaya başladım sonra bu sorun başıma gelmeye başladı. Bilgisayarımın tarihi sadece yıl olarak değişiyordu kendi kendine bazen durup dururken oluyordu bazen kapatıp açınca oluyordu şimdi biraz daha sıklaştı 2321-2921 arasında tarihlere atıyor hep yani 100 yıl'ın katları şeklinde değişiyor biraz araştırma yaptığımda bios piliyle ilgili olabileceğini yazmışlar ama baktım bios pilinde herhangi bir sıkıntı yok gibi ve bios pilinde sıkıntı olsa tüm bios ayarları sıfırlanırdı tarih'de bu şekilde değişmek yerine direk sıfırlanırdı biosta bir sıkıntı yok. Tarih ve Saat'i biostan değiştirmeye çalıştığımda ise başta olurken şimdi bir yüz yıl sonrasına atıyor yani 2321 ise ayarlı tarih ben onu 2021 yapmaya çalıştığımda 2421 oluyor tekrar denediğimde 2521 oluyor böyle böyle 10 kere denediğim zaman ancak başa döndüğü için 2021'e dönüyor ancak kaydedip açtığımda tekrar ayar değişiyor 2321-2921 arası bir tarihe atıyor windows açıldığında ise ayarlamaya çalıştığımda başta biraz bekletiyor 4 5 kere denediğimden sonra normal tarihine dönüyor cidden çok ilginç bir sorun lütfen yardımcı olun sistem detaylarımı aşağıya yazıyorum:

İşlemci: Ryzen 3 1200
Ekran Kartı: Xfx rx560 2Gb
SSd: 240 Gb
Anakart: Asus Prime A320M-E
Ram: Apacer Panther 8Gb ddr4 Ram

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Bios piliniz problemli olabilir. Pil değiştirmeyi deneyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alihan Karaoğlan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bios piliniz problemli olabilir. Pil değiştirmeyi deneyin.
Anladım hocam. Deneyeceğim teşekkür ederim ama dediğim gibi bios pilimde sıkıntı olacağını sanmıyorum çünkü tarihle birlikte ayarlarım sıfırlanmıyor tarih'de sıfırlanmaktan çok yılı 100-200-500 yıl ileri gidiyor farklı bir sorun gibi geldi bana

Top Bottom