Neler Yeni

YKS Yapamamak bir son mu? Her şey YKS mi?

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,063
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Ailende ticari iş var ise ve şahsında ticari zeka var olduğunu düşünüyor isen ve bu konuda kendine güvenin var ise üni açıktan okumak mantıklı bana göre. Şahsen okumamayi tercih ettim ve 14 yaşından beri çalışıyorum bu yıl 18 yaşıma girecem lise mezunuyum açıktan bitirdim. Şahsıma ait petshop dükkanı açma niyetim var yaşımı bekliyorum

DarkLegion3

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Eren Akgül
Azimli sıçan duvari deler demisler , evet ama çok zor
Benim alt yapım biraz var desem hocam ne dersiniz :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ailende ticari iş var ise ve şahsında ticari zeka var olduğunu düşünüyor isen ve bu konuda kendine güvenin var ise üni açıktan okumak mantıklı bana göre. Şahsen okumamayi tercih ettim bu yıl 18 yaşıma girecem lise mezunuyum açıktan bitirdim. Şahsıma ait petshop dükkanı açma niyetim var yaşımı bekliyorum
Umarım istediğiniz olur hocam başarılar diliyorum şimdiden

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,689
İsim
Oğuz Oğuz
Uzun süredir kendime sorup durduğum bir soru biliyorsunuz ülkemizin durumunu eğitimin saçmalığı torpillerin döndüğü her şeyin akraba bağlantısı olduğu bir haldeyiz
Peki YKS bir son mu? Başaramamak yapamamak bir son mu her şey yks mi?
Kendimden örnek vermek gerekirse ders çalışmayı sevmiyorum aklıma gereksiz bigilerin dolduğunu düşünüyorum ders çalışmayı denesem bile şairlerin yaptığı şiirlerini ezberlemeye başlıyorum buda beni deli ediyor
Ne yapayım yazdıkları şiiri? Haksız mıyım? Her şairim bilmem kaç şiiri var vs. konumuz bu değil
Biraz karışık bir konu gibi duruyor sizin düşünceleriniz merak ettiğimden dolayı bu konuyu açıyorum

Bu sorumada cevap verirseniz çok sevinirim: Bu sene mezuna kalıp dil kursuna gitmeyi düşünüyorum en azından sevdiğim bir ders ile beraber geleceğimin daha açık olacağını düşünüyorum sınavlardan 80 100 arası sürekli not alıyorum
Peki hiç bilmeyen biri sıfırdan dilden sınava girip iyi bir yeri kazanabilir mi?
Ticarete atılmak veya dijital işler yapmayı düşünmüyorsan okuman lazım.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,689
İsim
Oğuz Oğuz
Dil bilip bir yerlere varmak istiyorum
Büyük şirketlere girebilirsin. Çevirmen olabilirsin. Ama bunun için lisans bitirmen lazım. Artık her yer belge istiyor. Tek başıma yükselmek zor gibi.

fthcim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Fatih
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Discord
Faaattiiihh#0006
Dostum açıktan bir bölüm bitirip sevdiğin bir meslekte çalışıp hem okuyup hem de benim gibi para kazanabilirsin lisede muhasebe bölümü bitirdim ve sevmedim makineye merak sardım kurs aldım ordan da bir sertifika ile bir fabrikaya işe girdim fabrikada myk belgemi aldım şuanda çok güzel bir ücrete calısıyorum memnunum + olarak da açıktan isg üzerine bölüm okuyacağım bu sene

Başarılar hocam sizde çok mantıklı hareket yapmışsınız
Ben hiç bir şey yapamazsam gemi eğitimi alıp gemide çalışmayı düşünüyorum aylık 1000 dolar.
sevdiğin şeylerin peşinden gitmen en iyisidir hayatında basarılar dilerim dostum

DarkLegion3

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Eren Akgül
Büyük şirketlere girebilirsin. Çevirmen olabilirsin. Ama bunun için lisans bitirmen lazım. Artık her yer belge istiyor. Tek başıma yükselmek zor gibi.
Hocam boş boş oturacağıma bir şeyler denemek en iyisi

Ukhai

80+ Bronze
Uzun süredir kendime sorup durduğum bir soru biliyorsunuz ülkemizin durumunu eğitimin saçmalığı torpillerin döndüğü her şeyin akraba bağlantısı olduğu bir haldeyiz
Peki YKS bir son mu? Başaramamak yapamamak bir son mu her şey yks mi?
Kendimden örnek vermek gerekirse ders çalışmayı sevmiyorum aklıma gereksiz bigilerin dolduğunu düşünüyorum ders çalışmayı denesem bile şairlerin yaptığı şiirlerini ezberlemeye başlıyorum buda beni deli ediyor
Ne yapayım yazdıkları şiiri? Haksız mıyım? Her şairim bilmem kaç şiiri var vs. konumuz bu değil
Biraz karışık bir konu gibi duruyor sizin düşünceleriniz merak ettiğimden dolayı bu konuyu açıyorum

Bu sorumada cevap verirseniz çok sevinirim: Bu sene mezuna kalıp dil kursuna gitmeyi düşünüyorum en azından sevdiğim bir ders ile beraber geleceğimin daha açık olacağını düşünüyorum sınavlardan 80 100 arası sürekli not alıyorum
Peki hiç bilmeyen biri sıfırdan dilden sınava girip iyi bir yeri kazanabilir mi?
Hocam sıfırdan başlarsan her türlü kazanırsın. Şuan ki YKS sisteminde özellikle YDT'de senin ne kadar İngilizce bildiğin değil ne kadar ezberinin iyi olduğuna bakan berbat bir sistem var. Lise yıllarımda dil sınıfına giderken aşırı akıcı İngilizce konuşan hatta doğru düzgün Türkçe bile konuşamayan arkadaşım vardı. Sınavdan 260 puan aldı neden mi çünkü ezber yapmadı Grammerleri teker teker oturup ezberlemediği için. Bunu şu yüzden anlattım belki sınavlar senin İngilizce'nin ne kadar iyi olduğunu test etmek için mülakat tarzında seninle yüz yüze İngilizce konuşsa ve ne kadar yeterli olduğunu anlatsa sıfırdan başlamak yetmezdi çünkü iyi derecede İngilizce bilmek gerekirdi fakat bu yıllarda artık böyle şeylere gerek yok grammerleri ezberle biraz kelime ezberle direkt gir sınava.

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,213
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Sende haklısın peki dil okumak diğerlerinden daha avantajlı olur mu?
Dil bilirsen aç kalmazsın. İllaki bir iş bulursun. Mesela yanlış bilinenlerden biri de dil okuyanların işsiz kalması olayı.

Critaes

80+ Bronze
YKS tek çıkış yolu değil bunu milyarlarca kez tartışabilirim seviyeli bir şekilde. Aynı şekilde de toplum standartlarının altında olan herkes deli gibi çalışmaya mahkumdur sözü de haklı bir sözdür. Bu çalışma tabii ki de YKS de olabilir iş de olabilir, girişimcilik de olabilir. Bazı meslekler için üniversite şart ona bir şey diyemem bkz: Tıp bölümleri vb. Bazı meslekler için de ille de şart değildir, örn: Bilgisayar ve Yazılım Mühendislik bölümleri, nitekim evde adam akıllı öğrenmiş olan birinin github da yaptığı projelerle siz üniversiteyi bitirmeden sizin alamayacağınız maaşlarla çalışması gibi örnekler var. Üniversite'yi kötülemiyorum, eğitim sisteminin sorunlarından bahsediyorum. Nitekim iyi olsa böyle bir soru açılmazdı değil mi? Üniversite ortamı kültürünüzü geliştirir, sosyalleşirsiniz bir çok tecrübe edinirsiniz hayatınızda size çokça pozitif şeyler katar. İş mesleğe gelirse eğer üniversite tek öncülünüz değil bu konuda. İstediğiniz mesleği araştırıp kendiniz çabalayarak çok iyi yerlere gelebilirsiniz evden de çalışarak. Sonra şirketlere başvuru yapabilirsiniz.
Gelelim kısa özete; Üniversitedeki eğitim üniversitenin kalitesine bağlıdır, ülkedeki eğitim kalitesine bağlıdır. Tek çıkış yolu değildir ama size çokça deneyim kazandıran bir yoldur. Onun dışında gelişen teknoloji sayesinde uluslararası bir işleyiş söz konusu. Çalışmalarınızı her ulustan kişilerin görmesi mümkün. Mesleğinize kendinizi adadığınız sürece başarı kaçınılmaz olur. Onun dışında işe sadece para gözüyle bakmayın, kültürünüzü ve kişisel gelişiminizi aksatmayın. Nitekim iyi gelirlere sahip olup, cahil ve saygısız biri olabilirsiniz. Veya iyi kültüre sahip iyi üniversiteyi bitirmiş bir işsiz de. İş sizde bitiyor, gelişim sonsuz aynı zamanda bir sınava tutunacak kadar da basit değil.

bıraktım

80+ Bronze
Bende bu sene ilk defa sınava girecem hiç çalışmadım mezuna kalıp yazın hem ing Almanca kursu alıp hem de evde tyt çözmeyi düşünüyorum diğer sene iki yıllık bir bölüm okuyup babamın işini devam etmeyi düşünüyorum abim de optisyenlik okuyor bu sene mezun olucak belki onla ortak optik dükkanı da açabiliriz kısaca bana göre yks son degil ki çevrem de kimse okuduğu bölümle ilgili meslek de çalışmıyor gerçi benim çevrem de okuyan kişiler genel de boş denilen bölümlerden mezun ondan da olabilir ama her türlü geçim sıkıntısı çekilecek bir maaş alıyorsun üni okuyup ticaret yapabaişiyorsan parası tatlı geliyor

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,081
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
Eğer babanın fabrikası yoksa evet YKS senin için çok önemli.
Üniversite okuyanda işsiz kalıyor cart curt diyenlere bakma öyle bir şey yok.
Sayısal ve bir kaç iyi üniversite ise evet işsiz kalmaz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,961
Üyeler
156,410
Son üye
eminhann
Top Bottom