Neler Yeni

Yönetim Bilişim Sistemleri için En İyi Üniversite Hangisi ?

Sadece Ben

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
Cengiz Balkiraz
Selamlar abiler kardeşler. Bu sene girdiğim YKS sınavından 83.557 sıralama yapmış bulunmaktayım. Hedefim Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü. Fakat üniversiteye karar veremedim. Ankara'da yaşıyorum. Aklımda olan üniversiteleri sıralayacağım. Herhangi bir fikriniz veya bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

- Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (İngilizce)
-İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (Türkçe)
-İzmir Bakırçay Üniversitesi (İngilizce)
-Gazi Üniversitesi (67k sıralama-Biraz zor)

Aklımda Ankara Hacı Bayram Veli üniversitesi de vardı fakat akademik kadrosunu AYBÜ'nün kadrosuna nazaran beğenmedim. Gazi biraz zor gelebilir belki. Bu arada okul birinciliğim de var. Bunu da kullanacağım. Şimdiden teşekkürler.

omer.dn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ömer Doğan
Ben izmir demokraside Yönetim bilişim okuyorum açıkçası bahsettiğin okullara yetişemez eğitimi ama Dokuz Eylül İzmirde zor olmasıyla biliniyor. Bu arada Türkçe seç derim. Dokuz Eylül akademisyen kadrosuna bakmıştım iyidi. Yine de orda okuyan birinden fikir alman daha iyi olur

Sadece Ben

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
Cengiz Balkiraz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben izmir demokraside Yönetim bilişim okuyorum açıkçası bahsettiğin okullara yetişemez eğitimi ama Dokuz Eylül İzmirde zor olmasıyla biliniyor. Bu arada Türkçe seç derim. Dokuz Eylül akademisyen kadrosuna bakmıştım iyidi. Yine de orda okuyan birinden fikir alman daha iyi olur
Teşekkürler. Peki neden Türkçe ? İngilizce olmasının iş bulurken veya çalışırken bir yararı olmaz mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve orada okuyan birini nasıl bulabilirim ?

omer.dn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ömer Doğan
Bölüm zaten zor bence. Bir de işletme ve bilgisayar karışımı bölüm olduğu için ikisinin dili farklı olur mesleki ingilizce olarak. Eğitimi zorlaştırıyor. Okul türkçe olup kendin kod kısmında yine ingilizce çalışıp o kaynaklardan gidebilirsin. Tabi benim bakış açım böyle doğru yanlış bilmiyorum.

Teşekkürler. Peki neden Türkçe ? İngilizce olmasının iş bulurken veya çalışırken bir yararı olmaz mı ?

Ve orada okuyan birini nasıl bulabilirim ?
İnstagram tarzı yerlerde deü toplulukları olur zibilyon tane. Ulaşsan hemen bulursun

lyoko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
SY
İngilizce açığını kendin de kapatabilisin hocam ama ingilizce diploma her zaman avantajlı.

Sadece Ben

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
Cengiz Balkiraz
Bölüm zaten zor bence. Bir de işletme ve bilgisayar karışımı bölüm olduğu için ikisinin dili farklı olur mesleki ingilizce olarak. Eğitimi zorlaştırıyor. Okul türkçe olup kendin kod kısmında yine ingilizce çalışıp o kaynaklardan gidebilirsin. Tabi benim bakış açım böyle doğru yanlış bilmiyorum.
Anladım. Teşekkürler. Normalde ailem şehir dışına izin vermiyor fakat İzmir gibi bir yerde okurken çalışmanın daha kolay olacağını ve bana daha çok katkı sağlayacağını düşünüyorum. Özellikle biraz da turizm şehri olmasından dolayı. Sizce bu doğru mu ? Eğer bunu anlatabilir ve daha iyi ir üniversite olduğunu gösterebilirsem gitme ihtimalim artar.

İngilizce açığını kendin de kapatabilisin hocam ama ingilizce diploma her zaman avantajlı.
Doğru söylüyosunuz ama bölümün ağırlığından ziyade bir de ingilizce olursa yapabilir miyim diye düşünüyorum.

omer.dn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ömer Doğan
Anladım. Teşekkürler. Normalde ailem şehir dışına izin vermiyor fakat İzmir gibi bir yerde okurken çalışmanın daha kolay olacağını ve bana daha çok katkı sağlayacağını düşünüyorum. Özellikle biraz da turizm şehri olmasından dolayı. Sizce bu doğru mu ? Eğer bunu anlatabilir ve daha iyi ir üniversite olduğunu gösterebilirsem gitme ihtimalim artar.

Doğru söylüyosunuz ama bölümün ağırlığından ziyade bir de ingilizce olursa yapabilir miyim diye düşünüyorum.
Çok ortam yapan birisi değilim çevremde yok yani. Turist çoktur da şehir merkezinde ne kadar olur, sen ne kadar karşılaşır da konuşursun, ingilizceni bu yolla geliştirebilir misin bilmiyorum yani ona çok güvenip gelme. Okul olarak diyorsan ailen dokuz eylülün ismi var zaten. Türkiyede ilk 20 içerisinde eğitimde.

Sadece Ben

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
Cengiz Balkiraz
Çok ortam yapan birisi değilim çevremde yok yani. Turist çoktur da şehir merkezinde ne kadar olur, sen ne kadar karşılaşır da konuşursun, ingilizceni bu yolla geliştirebilir misin bilmiyorum yani ona çok güvenip gelme. Okul olarak diyorsan ailen dokuz eylülün ismi var zaten. Türkiyede ilk 20 içerisinde eğitimde.
Anladım. Çok teşekkürler. Yardımcı oldunuz.

lyoko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
SY

Bölüme tam hakim değilim ancak yazılım dili zaten ingilizce. Kaynaklar terimler türkçe bile okusan hocaların çoğu zaman yarı türkçe yarı ingilizce konuşacak.

Sadece Ben

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
Cengiz Balkiraz
Bölüme tam hakim değilim ancak yazılım dili zaten ingilizce. Kaynaklar terimler türkçe bile okusan hocaların çoğu zaman yarı türkçe yarı ingilizce konuşacak.
Yani, sizce ingilizce mi okumalıyım bölümü ?

Top Bottom