Neler Yeni

Yüksek İşlemci Sıcaklığı Sorunum var.

xYusuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yusuf Emin
Kendime 2-3 ay önce pc topladım son 1 - 2 haftaya kadar bi problemim yoktu.
işlemcim Ryzen 5 7500F

bilgisayarda gezinirken çok kasma oluyordu ben ne olduğunu anlamadım direk cpu kullanımına bellek kullanımına vs. baktım sorna cpu sıcaklığına baktım işlemci sıcaklığı 110 felandı
ondan sorna kapattım açtım düzeldi 1-2 saat sorna tekrarladı gene aynısını ypaıtm bi süre bir şey olmadı sorna gene tekrarladı bende bi bilgisayar tamircisine götürdüm termal macun kurumuş dedi ve termal macun değişimi yaptı. 2 gün felan hiçbirşey olmadı ondan sorna aynı sorun gene tekrarladı ne yapacağım bilmiyorum

Ekler

• 11.jpg
    11.jpg
    208.4 KB · Hit: 20

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
547
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji
Kendime 2-3 ay önce pc topladım son 1 - 2 haftaya kadar bi problemim yoktu.
işlemcim Ryzen 5 7500F

bilgisayarda gezinirken çok kasma oluyordu ben ne olduğunu anlamadım direk cpu kullanımına bellek kullanımına vs. baktım sorna cpu sıcaklığına baktım işlemci sıcaklığı 110 felandı
ondan sorna kapattım açtım düzeldi 1-2 saat sorna tekrarladı gene aynısını ypaıtm bi süre bir şey olmadı sorna gene tekrarladı bende bi bilgisayar tamircisine götürdüm termal macun kurumuş dedi ve termal macun değişimi yaptı. 2 gün felan hiçbirşey olmadı ondan sorna aynı sorun gene tekrarladı ne yapacağım bilmiyorum
stok soğutucu mu var hocam ayrıca overclok yapmadınız değilmi

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
547
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
olcay
Bendede aynı sorun ve aynı işlemci var hatta 545 mhz sabitlendiğinde ekran duracak gibi aşırı kasıyo yeniden başlatıncada boşta minimum 80 derece oluyo

xYusuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yusuf Emin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bendede aynı sorun ve aynı işlemci var hatta 545 mhz sabitlendiğinde ekran duracak gibi aşırı kasıyo yeniden başlatıncada boşta minimum 80 derece oluyo
ben yeniden başlattım şimdi gene bir problem yok servise felanda götürdüm termal macun değiştirdiler kurumuş dediler harbidende kurumuş hiçbirşey kalmamış ondan sorna 2gün bir şey olmadı şimdi gene olmaya başladı.

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
547
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler

xYusuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yusuf Emin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
işlemciyi 545 mhz sabitlemezse zaten işlemci yanar işlemci kendini korumaya alıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

amd ryzen master uygulamasını kurun ve virüs bulaşıcak bişi yaptınızmı ayrıca bi sığutucuya bakarmısınız bi sorun varmı diye
bende virüsten şüpheleniyorum zaten hocam

amd ryzen master uygulamasını kurun ve virüs bulaşıcak bişi yaptınızmı ayrıca bi sığutucuya bakarmısınız bi sorun varmı diye
valla üstad ben pek anlamıyorum açıkçası şimdi neye bakcağımıda bilmiyorum bakabileceğim şey virüs felan bulaşmışmı ona bakabilirim bide format atabilirim

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
547
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
işlemciyi 545 mhz sabitlemezse zaten işlemci yanar işlemci kendini korumaya alıyor.

bende virüsten şüpheleniyorum zaten hocam
o zaman bi kaspersky birdefender vb bi antivirüs kurun derim bi bakın sorun varmı diye ve ryzen masterdan bi sorun varmı yokmu bakın not dikaktli olun yanlışlıkla overclock yapmayın

xYusuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yusuf Emin
o zaman bi kaspersky birdefender vb bi antivirüs kurun derim bi bakın sorun varmı diye ve ryzen masterdan bi sorun varmı yokmu bakın not dikaktli olun yanlışlıkla overclock yapmayın
nasıl yapacağımıda bilmiyorum zaten hocam

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
547
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR