Neler Yeni

Yüksek ram kullanımı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ozan
Arkadaşlar laptop kullanıyorum ve totalde 24GB ram'e sahibim. Herhangi bir aktivite yaptığımda oyun ya da render alınımı falan 12 gb ram kullansa bile direkt 100 de 100 kullanıyor olarak gözüküyor. Laptop sanki 24 gb rame sahip değilimde 12 GB ram'e sahibim olarak görüyor bunu nasıl çözebilirim. En ufak işlemler bile problem olmaya başladı.

beyyz16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Mustafa
Ne kadardır kullanıyorsun o laptopu ? ayrıca ekran kartı nedir? Ayrıca veri kullanımı GB Bağlı bir şey değil ana kart karşılıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ozan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ne kadardır kullanıyorsun o laptopu ? ayrıca ekran kartı nedir? Ayrıca veri kullanımı GB Bağlı bir şey değil ana kart karşılıyor.
1 sene oldu, ilk aldığımda 8gb rame sahipti sonradan eklemeyle 24 yaptım. GTX 1650 ekran kartı var

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
C Ş
Arkadaşlar laptop kullanıyorum ve totalde 24GB ram'e sahibim. Herhangi bir aktivite yaptığımda oyun ya da render alınımı falan 12 gb ram kullansa bile direkt 100 de 100 kullanıyor olarak gözüküyor. Laptop sanki 24 gb rame sahip değilimde 12 GB ram'e sahibim olarak görüyor bunu nasıl çözebilirim. En ufak işlemler bile problem olmaya başladı.
Görev yöneticisinden Bellek kısmının ekran görüntüsünü atar mısın?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ozan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1711185962568.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Görev yöneticisinden Bellek kısmının ekran görüntüsünü atar mısın?
buyur dostum

TİTAN.

80+ Platinum
kanka içimiz rahat etsin kaspersky ile tarama yapar mısın

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
C Ş
Çalıştır'ı aç. msconfig yazıp gir. Önyükleme sekmesinden Gelişmiş Seçeneklere gir. Bellek üst sınırı ayarını aç ve alttaki kutucuğa 24576 yazıp Tamam diyerek pencereleri kapat sonra bilgisayarı yeniden başlat.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ozan
kanka içimiz rahat etsin kaspersky ile tarama yapar mısın
Her hangi bir virüs bulmadı.

Çalıştır'ı aç. msconfig yazıp gir. Önyükleme sekmesinden Gelişmiş Seçeneklere gir. Bellek üst sınırı ayarını aç ve alttaki kutucuğa 24576 yazıp Tamam diyerek pencereleri kapat sonra bilgisayarı yeniden başlat.
değer güvenli önyükleme ilkesi tarafından korunuyor diyor.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
C Ş
Her hangi bir virüs bulmadı.

değer güvenli önyükleme ilkesi tarafından korunuyor diyor.
BIOS ile ilgili bir ayar olabilir. BIOS'u varsayılanlara döndürüp tekrar kullanıma bak.

Top Bottom