Neler Yeni

Yükseltme vs Sıfır Hazır Kasa ?

AntremanKoçuMünir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
946
İsim
Ali
Bütçe
7999
Sorum şöyle dostlar hali hazırda kullandığım sistemde yükseltme mi yapayım yoksa satıp F/P DDR5 Rtx 4060 lı sistem mi alsam bilemedim.

Sistemim şöyle;
Ryzen 5600G (Ekran kartım yokken almıştım) + Thermalright King Se tek fanlı kule tipi soğutucu
Gigabyte GTX 1070
B450M-A Pro (MSI)
8+8 Gskill 3200Mhz Ddr4 Ram
Gigabyte 500GB Gen4 Nvme SSD
Powerboost 650w kasa

Kafamda şöyle bir proje var ekran kartını satıp RX 6700 ve üstü alıp biraz takılmak ilerde anakart ram ve işlemciyi satıp tekrar ufak farkla ddr5 yapabilirim. Yada bunu set halinde verip atıyorum üste 5-10 koyup yeni sisteme geçeceğim. Siz ne önerirsiniz sistemin ederi ne olur teşekkürler.

Shourd

80+ Silver
Sorum şöyle dostlar hali hazırda kullandığım sistemde yükseltme mi yapayım yoksa satıp F/P DDR5 Rtx 4060 lı sistem mi alsam bilemedim.

Sistemim şöyle;
Ryzen 5600G (Ekran kartım yokken almıştım) + Thermalright King Se tek fanlı kule tipi soğutucu
Gigabyte GTX 1070
B450M-A Pro (MSI)
Powerboost 650w kasa

Kafamda şöyle bir proje var ekran kartını satıp RX 6700 ve üstü alıp biraz takılmak ilerde anakart ram ve işlemciyi satıp tekrar ufak farkla ddr5 yapabilirim. Yada bunu set halinde verip atıyorum üste 5-10 koyup yeni sisteme geçeceğim. Siz ne önerirsiniz sistemin ederi ne olur teşekkürler.
bu sistemi alın bütçe var ise onları satınca psuyu pf550 yapın bütçe varsa ssdyide 1tb yaapbilirsiniz

soğutucu olarakda bunu alın

MTLY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
miraç

Sistemim şöyle;
Gigabyte GTX 1070
B450M-A Pro (MSI)
Powerboost 650w kasa

işlemcide güzel anakartta ekran kartını yükselt daha sonra işlemci anakartıda yükseltirsin gayet güzel olur ve kendin uğraşmayı seviyorsan hiç hazır sistem alma ben uğraştığım şeyden daha çok keyif alırım

AntremanKoçuMünir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
946
İsim
Ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
işlemcide güzel anakartta ekran kartını yükselt daha sonra işlemci anakartıda yükseltirsin gayet güzel olur ve kendin uğraşmayı seviyorsan hiç hazır sistem alma ben uğraştığım şeyden daha çok keyif alırım
Hocam açıkçası hazır sistemlerde kullanılan anakartlar şu an kullandığım sistemdeki gibi çok giriş seviyesi. Eski OEM personellerinden birisi olarak uğraşmak tabi çok hoşuma gidiyor. İlk ekran kartını yükseltip sonra anakart işlemci ram değişimi yapmam gerekecek. 1070 yerine ne alsam o zaman ilk onu kararlaştırmamız gerekecek. Sonrasında 7500F B650 16 GB Cl36 ramler...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hakkuş arkadaşın sistemde ekran kartı işlemci okey ama PSU ve SSD benim için gerçekten çok kalitesiz kalıyor. PSU Fsp yaparım ama SSD orada kafama hiç yatmıyor. Bu sistemimi dışarda kaça veririm hocam ?

Top Bottom