Neler Yeni

Yurdışında okumak vs Tr'de pc toplamak

arrda

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,390
İsim
arda
Arkadaşlar öncelikle selam.
Şimdi benim önümde 2 seçenek var.
Ya yurtdışına gidip lise ve üniversite okumak ya da burada hayalimde ki pc yi toplayıp burada yaşamaya devam etmek.Yurtdışına gitme imkanım yüksek &70 civarı falan.Orada bir çok akrabamız var hepsi yardımcı olabilirler bana.Daha 16 yaşındayım ve 10. sınıfım yani oraya gidip lise okuyup hatta üstüne belki üni bile okuyabilirim.Maddi açıdan herhangi bir sıkıntım yok,bir zorluk çekmem yani inşallah.Ailem de gitmemi istiyorlar,akrabalarım gitsem hayır demezler.İngilizcem de yeterli B1-B2 arası ingilizcem var ve dahada geliştirim.
Bir diğer seçenek ise burada hayalimde ki pc yi toplayıp,lise yi falan burada okumak.Belki bi ihtimal üni için yurtdışına gidebilirim ama pc toplarsam zor bi ihtimal.Yaklaşık 4-5 senedir bu bilgisayarın hayalini kuruyorum.hep arkadaşlarımla istediğim oyunu sıkıntısız bir şekilde oynamak istedim.Yaklaşık 10k bütçem var.Bununla istediğim bilgisayarı almak mı yoksa böyle 5-6k ya apu alıp geri kalanını saklamak mı ?(Maddi açıcan ailem ve akrabalarım bana destek olur.)
Biliyorum bu 2 seçeneği karşılaştırmak saçma.Ama emin değilim oraya gidersem yapabilir miyim veya kesin gidebilecek miyim ?Sizce hangisi daha mantıklı ?

Rulep

80+ Gold
maddi durum güzelse burada kalırdım çünkü yurtdışında ailemi özlerim yeterli desteği alarak buradada iyi bir yerde okuyabilirim halada yurtdışı hayalim varsa çıkarım

arrda

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,390
İsim
arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
maddi durum güzelse burada kalırdım çünkü yurtdışında ailemi özlerim yeterli desteği alarak buradada iyi bir yerde okuyabilirim halada yurtdışı hayalim varsa çıkarım
Maddi durumum Allah'a şükür iyi fakat yurtdışında okumak hem hayalim hemde büyük bir ayrıcalık bence.Emin değilim.

Rulep

80+ Gold
Maddi durumum Allah'a şükür kötü değil fakat yurtdışında okumak hem hayalim hemde büyük bir ayrıcalık bence.Emin değilim.
hangi ülkeye gitmeyi düşünüyorsunuz bu arada fikrimi değiştirdim bence gitmelisiniz en kötü ihtimal tekrar dönersiniz burada okursunuz bir şey kaybetmezsiniz

arrda

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,390
İsim
arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hangi ülkeye gitmeyi düşünüyorsunuz bu arada fikrimi değiştirdim bence gitmelisiniz en kötü ihtimal tekrar dönersiniz burada okursunuz bir şey kaybetmezsiniz
İngiltere

grimlex

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,031
İsim
eren tezer
yurtdışına gitme imkanını gördüm ve gerisini okumadan göz gezdirdim.Kesinlikle git durma bile hem küçük yaşta ingilizceni öğrenmeye başla 18 yaşına kadar süper bir ingilizcen olur.Sana tavsiyem git.Güzel eğitim al güzel bir iş bul ve hayatın tadını çıkar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

nE durma sakın hele ingiltere var ya üfff

yurtdışına gitme imkanını gördüm ve gerisini okumadan göz gezdirdim.Kesinlikle git durma bile hem küçük yaşta ingilizceni öğrenmeye başla 18 yaşına kadar süper bir ingilizcen olur.Sana tavsiyem git.Güzel eğitim al güzel bir iş bul ve hayatın tadını çıkar.

nE durma sakın hele ingiltere var ya üfff
en basitinden şöyle yapabilirsin 25 yaşına kadar çalışır gelirsin buraua örnek vereyim benim kuzenim oraya okumaya gitti ve youtube kanalı açtı.250k abonesi var youtubeden kazandığı parayı geldi türkiyede pound'dan tl ye çevirdi 7 milyon tl ye ev aldı burdan.Sende en kötü okur meslek sahibi olur çalışır kenara para atar türkiyeye dönüp bir iş kurup yoluna bakarsın

Rulep

80+ Gold
konu dışı ama ingilizcenizi nasıl geliştirdiniz ingilizce nasıl öğrenebilirim okulda 3-5 bir şeyler görüyoruz ama tekrar etmediğim için unutuyorum nerden başlamam lazım öğrenmem için

Avolay

80+ Gold
Benden 1 yaş büyüksün.
Bizim durumumuz o denli iyi değil.
İyi bir lise tutturduğumdan yurtta kalıyorum yani covid olmayan dönemde.
Ailemi senede 3 Ay görebileceğim.
Ama eğitim ve yaşam kalitesi her zaman önce gelir bana göre.
Eğer ingilizcen anlaşabilecek kadar varsa direkt gitmeni öneririm.
Ben giderdim 🙂

arrda

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,390
İsim
arda
konu dışı ama ingilizcenizi nasıl geliştirdiniz ingilizce nasıl öğrenebilirim okulda 3-5 bir şeyler görüyoruz ama tekrar etmediğim için unutuyorum nerden başlamam lazım öğrenmem için
Ortaokulda hatta ilkokuklda bile muhteşem hocalarım vardı.Hepsi sayesinde ingilizceyi çok sevdim.Zamanla en sevdiğim ders haline geldi ve hala öyle.Bir aralar ciddi anlamda söylüyorum köpek gibi ingilizce çalışıyordum sadece.böyle ingilizce defterim vardı,her bir yeni öğrendiğim kelimeyi o deftere yazar yanına telafuzunu yazardım.Birde onu cümle içinde kullanmaya çalışırdım hep.Kendi kendime ingilizce konuşmaya çalışırdım.Daha sonra altyazılı film izlemenin yararı olacağını söylediler onuda denedim ve cidden işe yaradı.Basit seviye ingilizce kitapları defalarca okudum.Hepsinin telafuzunu defalarca tekrarladım.Şuan dediklerim hepsini yapamıyorum ama her fırsat bulduğmda çalışıyorum.

kolonya

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Benden 1 yaş büyüksün.
Bizim durumumuz o denli iyi değil.
İyi bir lise tutturduğumdan yurtta kalıyorum yani covid olmayan dönemde.
Ailemi senede 3 Ay görebileceğim.
Ama eğitim ve yaşam kalitesi her zaman önce gelir bana göre.
Eğer ingilizcen anlaşabilecek kadar varsa direkt gitmeni öneririm.
Ben giderdim 🙂
silindi

Top Bottom