Neler Yeni

Yurdışında okumak vs Tr'de pc toplamak

Ellie Williams

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,408
İsim
Meriç erbay
Arkadaşlar öncelikle selam.
Şimdi benim önümde 2 seçenek var.
Ya yurtdışına gidip lise ve üniversite okumak ya da burada hayalimde ki pc yi toplayıp burada yaşamaya devam etmek.Yurtdışına gitme imkanım yüksek &70 civarı falan.Orada bir çok akrabamız var hepsi yardımcı olabilirler bana.Daha 16 yaşındayım ve 10. sınıfım yani oraya gidip lise okuyup hatta üstüne belki üni bile okuyabilirim.Maddi açıdan herhangi bir sıkıntım yok,bir zorluk çekmem yani inşallah.Ailem de gitmemi istiyorlar,akrabalarım gitsem hayır demezler.İngilizcem de yeterli B1-B2 arası ingilizcem var ve dahada geliştirim.
Bir diğer seçenek ise burada hayalimde ki pc yi toplayıp,lise yi falan burada okumak.Belki bi ihtimal üni için yurtdışına gidebilirim ama pc toplarsam zor bi ihtimal.Yaklaşık 4-5 senedir bu bilgisayarın hayalini kuruyorum.hep arkadaşlarımla istediğim oyunu sıkıntısız bir şekilde oynamak istedim.Yaklaşık 10k bütçem var.Bununla istediğim bilgisayarı almak mı yoksa böyle 5-6k ya apu alıp geri kalanını saklamak mı ?(Maddi açıcan ailem ve akrabalarım bana destek olur.)
Biliyorum bu 2 seçeneği karşılaştırmak saçma.Ama emin değilim oraya gidersem yapabilir miyim veya kesin gidebilecek miyim ?Sizce hangisi daha mantıklı ?
Konuyu Türkiyede 1660s'li bilgisayar toplamakmı yoksa Almanyada rtx 3090'lı bilgisayar toplamakmı diye değiştir istersen o.O2

Sensei123

80+ Bronze
Maddi durumum Allah'a şükür iyi fakat yurtdışında okumak hem hayalim hemde büyük bir ayrıcalık bence.Emin değilim.
Ozaman yurtdışında okuyabilirsin.Yurtdışında okuyup kendini geliştirip TR de istediklerini yapabilirsin.

smsísmαíl

80+ Silver
yurt dışına git
burada topladığın pcyi orada toplayıp üstüne bir de ekipman konsol dizersin

Eren Eser

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,307
İsim
Eren Eser
arkadaşlar ülkemde kalırım benim ülkem tek falan diyenler artık burası sizin ülkeniz değil baştakiler araplara satıyorlar siz 2. sınıf vatandaşsınız size vergi indirimi yok ama yabancılara var anlayın artık sizi kimse düşünmüyor suriyeliler kadar bizi düşünseler kimsenin yurt dışı hayali olmaz farkında mısınız? son çıkan olaylardan sonra daha bu ülkede gram durasım yok kendi vatanımda kendi vatandaşına bu kadar kötü davranan bir hükümet çok az vardır çok yazık

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,885
İsim
Barış Karalı
Yurt dışı dediğin hangi ülke kardeşim? Suriye de yurt dışı sayılır. Eğer güzel eğitimi olan bir ülkeyse düşünme bile git kendini geliştir. Sistemin kralını toplarsın orda zaten. :D

arrda

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,390
İsim
arda
Yurt dışı dediğin hangi ülke kardeşim? Suriye de yurt dışı sayılır. Eğer güzel eğitimi olan bir ülkeyse düşünme bile git kendini geliştir. Sistemin kralını toplarsın orda zaten. :D
İngiltere

whoamii

80+ Silver
Ben olsam yurt dışında okurdum, hem de boş zamanlarımda çalışacak bir iş bulup pc de toplardım. Bir taşla iki kuş(y)

wass

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
928
İsim
Kayra
İlgilendiği Kategoriler
HipHop
Twitter
wass015
Discord
wass#0315
Düşünmen bile hata, direkt yurt dışına çık. İstediğin PC için orada sabredersin fakat daha iyisini dizersin. Zamanında çıkmadığım için çok pişmanım.

Evren avcı

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,258
İsim
Evren avcı
yurtdışında akraban varsa hemen git. bizimkiler olduğum il dışına çıkmamışlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
Bence bu fırsatı geri tepme yurtdışına git.

Top Bottom