Neler Yeni

Yurdışında okumak vs Tr'de pc toplamak

Avolay

80+ Gold

robin

80+ Silver
İngiltere pahalı yer sana akrabaların iyice destek çıkacaksa düşünmeden git.

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Yurtdışında eğitim çok daha mantıklı bence.

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Kesinlikle yurtdışı dostum kendi geleceğini düşünüyorsan git, pc değil yurt dışında alacağın güzel eğitim hayatını kurtarır.

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,222
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
Ben olsam lisede gitmem ama üniversitede giderdim. Üniversiteye kadar ingilizcemi geliştirirdim.

Eren Eser

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,307
İsim
Eren Eser
kankam şöyle düşün yurt dışına gitsen orada alacağın parayla zaten istediğin pcden 3 4 tane daha dizersin git yurt dışına kendini kurtar hem eğitim hem maddi açıdan her türlü yurt dışı önde git kurtar kendini

Avolay

80+ Gold
Bülbülü altın kafese koymuşlar vatanım demiş
Ben olsam burada kalırdım.
20.Yüzyıl kafası bu
Şuanda ülke üzerinden kimler nasıl paralar kazanıyor. Biz de kölelik yapıyoruz , düzgün bir hükümet gelene kadar yurtdışına çıkmak kadar mantıklı bir hareket yok

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Ortaokulda hatta ilkokuklda bile muhteşem hocalarım vardı.Hepsi sayesinde ingilizceyi çok sevdim.Zamanla en sevdiğim ders haline geldi ve hala öyle.Bir aralar ciddi anlamda söylüyorum köpek gibi ingilizce çalışıyordum sadece.böyle ingilizce defterim vardı,her bir yeni öğrendiğim kelimeyi o deftere yazar yanına telafuzunu yazardım.Birde onu cümle içinde kullanmaya çalışırdım hep.Kendi kendime ingilizce konuşmaya çalışırdım.Daha sonra altyazılı film izlemenin yararı olacağını söylediler onuda denedim ve cidden işe yaradı.Basit seviye ingilizce kitapları defalarca okudum.Hepsinin telafuzunu defalarca tekrarladım.Şuan dediklerim hepsini yapamıyorum ama her fırsat bulduğmda çalışıyorum.
Şunu biliniz:
İngilizce öğrenmek artık bi yetenek değil bir normaldir ve hatta okullarda edebiyat dersi kadar ingilizce dersi de verilmeli.

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Arkadaşlar öncelikle selam.
Şimdi benim önümde 2 seçenek var.
Ya yurtdışına gidip lise ve üniversite okumak ya da burada hayalimde ki pc yi toplayıp burada yaşamaya devam etmek.Yurtdışına gitme imkanım yüksek &70 civarı falan.Orada bir çok akrabamız var hepsi yardımcı olabilirler bana.Daha 16 yaşındayım ve 10. sınıfım yani oraya gidip lise okuyup hatta üstüne belki üni bile okuyabilirim.Maddi açıdan herhangi bir sıkıntım yok,bir zorluk çekmem yani inşallah.Ailem de gitmemi istiyorlar,akrabalarım gitsem hayır demezler.İngilizcem de yeterli B1-B2 arası ingilizcem var ve dahada geliştirim.
Bir diğer seçenek ise burada hayalimde ki pc yi toplayıp,lise yi falan burada okumak.Belki bi ihtimal üni için yurtdışına gidebilirim ama pc toplarsam zor bi ihtimal.Yaklaşık 4-5 senedir bu bilgisayarın hayalini kuruyorum.hep arkadaşlarımla istediğim oyunu sıkıntısız bir şekilde oynamak istedim.Yaklaşık 10k bütçem var.Bununla istediğim bilgisayarı almak mı yoksa böyle 5-6k ya apu alıp geri kalanını saklamak mı ?(Maddi açıcan ailem ve akrabalarım bana destek olur.)
Biliyorum bu 2 seçeneği karşılaştırmak saçma.Ama emin değilim oraya gidersem yapabilir miyim veya kesin gidebilecek miyim ?Sizce hangisi daha mantıklı ?

PC gibi şeyler gelip geçici, zaten bu piyasada 10K'ya alınan PC'ler bence çok düşük özelliklerde.
Yurtdışına git.

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Oğuzhan
Steam
https://steamcommunity.com/id/MrBonapart/
Discord
Bonapart#5796
Arkadaşlar öncelikle selam.
Şimdi benim önümde 2 seçenek var.
Ya yurtdışına gidip lise ve üniversite okumak ya da burada hayalimde ki pc yi toplayıp burada yaşamaya devam etmek.Yurtdışına gitme imkanım yüksek &70 civarı falan.Orada bir çok akrabamız var hepsi yardımcı olabilirler bana.Daha 16 yaşındayım ve 10. sınıfım yani oraya gidip lise okuyup hatta üstüne belki üni bile okuyabilirim.Maddi açıdan herhangi bir sıkıntım yok,bir zorluk çekmem yani inşallah.Ailem de gitmemi istiyorlar,akrabalarım gitsem hayır demezler.İngilizcem de yeterli B1-B2 arası ingilizcem var ve dahada geliştirim.
Bir diğer seçenek ise burada hayalimde ki pc yi toplayıp,lise yi falan burada okumak.Belki bi ihtimal üni için yurtdışına gidebilirim ama pc toplarsam zor bi ihtimal.Yaklaşık 4-5 senedir bu bilgisayarın hayalini kuruyorum.hep arkadaşlarımla istediğim oyunu sıkıntısız bir şekilde oynamak istedim.Yaklaşık 10k bütçem var.Bununla istediğim bilgisayarı almak mı yoksa böyle 5-6k ya apu alıp geri kalanını saklamak mı ?(Maddi açıcan ailem ve akrabalarım bana destek olur.)
Biliyorum bu 2 seçeneği karşılaştırmak saçma.Ama emin değilim oraya gidersem yapabilir miyim veya kesin gidebilecek miyim ?Sizce hangisi daha mantıklı ?
Yurtdışında okuyup orada yerleşme izni alırsan ne kadar güzel bir şey yapmış olduğunu ileride anlarsın reis.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bülbülü altın kafese koymuşlar vatanım demiş
Ben olsam burada kalırdım.
Vatan mı kaldı ey oğul. Artık 2. sınıf bir vatandaşız bu topraklarda. Almanya'ya Fransa'ya Amerika'ya nereye gidersen git yine 2. sınıf vatandaş olacaksın. Aynı şeyin morciverti.

Top Bottom