Neler Yeni

Yurt Dışı İmei'li Telefon Alınır Mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Gürkan
Yurt dışı imei telefon alınır mı? Alınırsa ne yapılmalı? Sorun yaratır mı?

Avolay

80+ Gold
Alırsan ya devlete 2000TL ödeyip IMEI alacaksın
Ya da kaçak yolla yaptıracaksın ama güvenilir biri olmalı :)
İşlem yapılırken yakalanırsa çok büyük cezası var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şunu da atayım

İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu Genel Sekreteri Avukat Oğuz Aksoy, şunları söyledi: “IMEI kopyalanması suçtur. 5809 Sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu’nun 55/1-2 maddelerinde suç teşkil ettiği açıkça belirtilmiştir. Telefon fiyatlarının artmasıyla düşük model telefonlara ait IMEI numaralarının kopyalanarak yurtdışından gelen telefonların Türkiye’de kullanıldığı tespit edilmiştir. Düşük model telefonun aracı kılınarak bir suça karışması, IMEI kopyalanması durumunda, ilgili suçun yeni telefon sahibi tarafından işlenmiş olabileceği mahkeme tarafından değerlendirilebilecektir. Kopyalama işini yapan kişilere bin günden on beş bin güne kadar adli para cezası verilir.”

E-Devlet'ten sorgulatın! Para cezası var - Son Dakika Güncel Haberler (gazetevatan.com)

Paterica

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Yiğit Arıcı
elinde eski bir tuşlu telefon varsa bir telefoncuya gidip imei aktarımı yaparsın
böylece güvenli bir şekilde işini halletmiş olursun
yurt dışından telefon almak mantıklı bence

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Yurt dışı imei telefon alınır mı? Alınırsa ne yapılmalı? Sorun yaratır mı?
Alınmaz sorun yaratır kaçak olabilir çalıntı olabilir bir çok şey olabilir imei kayıt ettirmek ucuz değil pahalı bir işlem 2000 civarı para vermen lazım diğer yol yasal değil.

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
elinde eski bir tuşlu telefon varsa bir telefoncuya gidip imei aktarımı yaparsın
böylece güvenli bir şekilde işini halletmiş olursun
yurt dışından telefon almak mantıklı bence
Her yerde bu tavsiyeyi görüyorum ama bu da yasal değil. BTK istese o IMEI'lerin hepsini saniyesinde kapatır.
Nokia 3310'dan 4.5G sinyali alındığı adamların sistemine düşmüyor mu sanıyorsunuz?

Paterica

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Yiğit Arıcı
Her yerde bu tavsiyeyi görüyorum ama bu da yasal değil. BTK istese o IMEI'lerin hepsini saniyesinde kapatır.
Nokia 3310'dan 4.5G sinyali alındığı adamların sistemine düşmüyor mu sanıyorsunuz?
yasal olmadığını ben de biliyorum
en güvenilir ve mantıklı yolun bu yol olduğunu söyledim

Top Bottom