Neler Yeni

yurt dışından alınan laptop dil ayarları

colosuss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ali Hacıkerimoğlu
Almanya'dan msı gp76 leopard 11ug model laptop satın aldım win11 kurulumlu geldi dil değiştirdim sorun yok fakat yinede bir çok yerde karşıma almanca yazılar çıkıyor örneğin fotoğrafları açan uygulama klavyenin rgb aydınlatma ugulaması gibi bir çok daha uygulama da karşıma çıkıyor. Bu windows sisteminde sonradan dil değişikliği yaptığım için mi oluyor yani türkiyeden win 11 satın alıp kursam bu tür sorunlarla yine karşılaşır mıyım, acaba almanca karşıma çıkan uygulamalar, programlar win11 le alakalı olmadıkları için ayrı ayrı dil ayarı mı yapmak gerekiyor tüm sistemdeki her şeyi nasıl tr ye çevire bilirim

Bankerr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Ahmet
Almanya'dan msı gp76 leopard 11ug model laptop satın aldım win11 kurulumlu geldi dil değiştirdim sorun yok fakat yinede bir çok yerde karşıma almanca yazılar çıkıyor örneğin fotoğrafları açan uygulama klavyenin rgb aydınlatma ugulaması gibi bir çok daha uygulama da karşıma çıkıyor. Bu windows sisteminde sonradan dil değişikliği yaptığım için mi oluyor yani türkiyeden win 11 satın alıp kursam bu tür sorunlarla yine karşılaşır mıyım, acaba almanca karşıma çıkan uygulamalar, programlar win11 le alakalı olmadıkları için ayrı ayrı dil ayarı mı yapmak gerekiyor tüm sistemdeki her şeyi nasıl tr ye çevire bilirim
format

KaganKK06

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,896
İsim
Kgn
Hocam belki Win 11 single language(almanca) ise ondan olabilir(yanıltma olmasın bilmiyorum sadece tahmin).

colosuss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ali Hacıkerimoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bölge değiştirdin mi?
evet dil bölge komple değiştirdim, win11 dil değişti sorun yok ama genel sistem yani bilgisayar açılırken mesela googleden bir program indirdim kurulum yaparken almanca kurulum seçili oluyo dil değiştirip türkçe yapıp kurmak gerekiyor bunların sebebi win11 in almanca olmasının sebebi mi satılan win11 lerde ülkeden ülkeye farklılıklar oluyor mu acaba, yada şöyle söyleyelim win11 dil değişikliği değilde bilgsiayarın dilini değiştire biliyor muyuz bios dan falan acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam belki Win 11 single language(almanca) ise ondan olabilir(yanıltma olmasın bilmiyorum sadece tahmin).
yok hocam dil seçeneği geniş hangi dili istiyorsan seçebiliyorsun onda sorun yok türkçe yaptım zaten

Top Bottom