Neler Yeni

Yurt dışından nasıl alışveriş yapılır ?

Microsoft

80+ Bronze
Örneğin gtx 1050 türkiye fiyatlarında sistem toplamaya çalışınca 8k falan yapıyor ama yurt dışında daha ucuz amozon aliexpress de falan bu sitelerden nasıl alışveriş yapılır yane hane amozom.com da da amozom.com.tr dede aynı fiyattamı oluyor ? Yada tr.aliexpress le aliexpress.com da hepsi ayni fiyatmi oluyor ? Vergilendirme nasil oluyor falan merak ettim sorular bunlar hep
Mesaj otomatik birleştirildi:

Örneğin mesela gtx 1050 diye arattigimda aliexpress in 700 tl lik urunleri cikuyor ben bunlari alabilcekmiyim

19hsyn96

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,326
İsim
Hüseyin Şen
Kuzenimin arkadaşı mining için aliexpress ekran kartı almıştı. korgosu geldi ama ptt ye gümrük vergisi(birde 5-10 tl açma kapama benzeri bir şey ödedi) ödemişti fiyatı düşük göstertmişti satıcıya söyleyerek kutusuz gelmişti sıfır yazdığı halde. tahminen tamir edilip sıfır diye satılıyor aliexpress sitesinde. amazondan alırsan orada yazandan fazla ücret ödemezsin amazon vergiyi ekleyerek fiyatı gösteriyor

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Aliexpress ekran kartı gibi pahalı ürünler konusunda biraz riskli hiç tavsiye etmem. Sürpriz kargo veya vergilerle karşılaşabilirsin. Ama Amazon yurtdışından birkaç defa alışveriş yaptım. TRden almaktan farkı yok. Vergi+kargo her şeyi sepette ödüyorsun. Kargo 1-2 günde ülkeye geliyor. Müşteri hizmetleri, satış sonrası destekleri de çok iyi.

Microsoft

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aliexpress ekran kartı gibi pahalı ürünler konusunda biraz riskli hiç tavsiye etmem. Sürpriz kargo veya vergilerle karşılaşabilirsin. Ama Amazon yurtdışından birkaç defa alışveriş yaptım. TRden almaktan farkı yok. Vergi+kargo her şeyi sepette ödüyorsun. Kargo 1-2 günde ülkeye geliyor. Müşteri hizmetleri, satış sonrası destekleri de çok iyi.
Amozon tr mi bu normal amozonmu

Kuzenimin arkadaşı mining için aliexpress ekran kartı almıştı. korgosu geldi ama ptt ye gümrük vergisi(birde 5-10 TL açma kapama benzeri bir şey ödedi) ödemişti fiyatı düşük göstertmişti satıcıya söyleyerek kutusuz gelmişti sıfır yazdığı halde. tahminen tamir edilip sıfır diye satılıyor aliexpress sitesinde. amazondan alırsan orada yazandan fazla ücret ödemezsin amazon vergiyi ekleyerek fiyatı gösteriyor
Aliexpress birazdaha herkes gelir satar gibi anladim amozon tr mi bu bahsettiğin ?

19hsyn96

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,326
İsim
Hüseyin Şen

Aliexpress birazdaha herkes gelir satar gibi anladim amozon tr mi bu bahsettiğin ?
bahsettiklerimiz amazon almanya veya amazon japonya. bunlardan almak aynı amazon tr almak gibi

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1

Amazon avrupa ülkeleri çoğunlukla. İspanya ve Almanya'dan ekran kartı aldım. Satıcısının Amazon olmasına dikkat et tabii. Aliexpresste genellikle herkes satabildiği için o sulara girmeye gerek yok bu konularda. Amazon her türlü arkanda duruyor çünkü.

Microsoft

80+ Bronze
amazon almanya veya amazon japonya almak aynı amazon tr almak gibi
290 dolar bile türkiye sitelerinin aynısı gibi bişey oluyor. Gtx 1050 ti hakkinda konusuyorum hala. Alamanyaya bakim bide

19hsyn96

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,326
İsim
Hüseyin Şen
290 dolar bile türkiye sitelerinin aynısı gibi bişey oluyor. Gtx 1050 ti hakkinda konusuyorum hala. Alamanyaya bakim bide
ara ara amazon japonyaya bak grupta çok ucuza alanlar oldu. alan grupta paylaştı onu görende aldı. sonra üstüne karını koyarak Türkiye deki fiyatlara göre gene ucuza sattılar

Microsoft

80+ Bronze

94 euro ediyor buda 1500 tl gibi bişey mesela bu nu satın alsam kredi karti bilgisini girip evde otururken gtx 1050 ti kapima getirceklermi başka ücret olmadan

equinoxx

80+ Bronze

94 euro ediyor buda 1500 TL gibi bişey mesela bu nu satın alsam kredi karti bilgisini girip evde otururken gtx 1050 ti kapima getirceklermi başka ücret olmadan
Bu 1050ti mı?
Ben pek sanmıyorum.

19hsyn96

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,326
İsim
Hüseyin Şen

94 euro ediyor buda 1500 TL gibi bişey mesela bu nu satın alsam kredi karti bilgisini girip evde otururken gtx 1050 ti kapima getirceklermi başka ücret olmadan

Sipariş Özeti​

Ürünler:TRY 1.240,70
Kargo ve Paketleme Ücreti:TRY 153,74
İthalat Ücreti Depozitosu:TRY 250,98
Döviz kuru garantisi ücreti:TRY 55,53

Sipariş Toplamı:TRY 1.700,95
amazon sitesinde çıkan fiyat bu ama bu 1050ti göremedim bir yerinde yazmıyor

Microsoft

80+ Bronze
Bu 1050ti mı?
Ben pek sanmıyorum.
Ha değilmiş harboden bkl

Sipariş Özeti​

Ürünler:TRY 1.240,70
Kargo ve Paketleme Ücreti:TRY 153,74
İthalat Ücreti Depozitosu:TRY 250,98
Döviz kuru garantisi ücreti:TRY 55,53

Sipariş Toplamı:TRY 1.700,95
amazon sitesinde çıkan fiyat bu ama bu 1050ti göremedim bir yerinde yazmıyor
Haaa yurt disi fiyatlari daha iyiymiş a attigim gtx 1050 degil galiba

@19hsyn96 @equinoxx hocalarim ben bulamadimda bulabildiginiz en ucuzunu atma şansiniz varmi ?

equinoxx

80+ Bronze
Ha değilmiş harboden bkl

Haaa yurt disi fiyatlari daha iyiymiş a attigim gtx 1050 degil galiba

@19hsyn96 @equinoxx hocalarim ben bulamadimda bulabildiginiz en ucuzunu atma şansiniz varmi ?
Böyle anında bulamazsın, öyle böyle değil deli gibi takip ediyorlar çünkü. amazon.jp yi de araştır. En uygun oradan geliyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,671
Üyeler
152,716
Son üye
muratketn
Top Bottom