Neler Yeni

Yurt içi kargo ile 2 el monitör taşıma

xpgggci

80+
Korkuyorum kargo şirketinden sonra sorumluluk kabul etmiyorlar, dayım vardı gelcek işi çıktı orda değil mecbur kargo ile gelecek, Napabilirim fikri olan yurt içi kargoda orijinal kutuda 27 inç bı monitörün kırılma ihtimali nedir 2 el

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,628
İsim
Oğuz Oğuz
Korkuyorum kargo şirketinden sonra sorumluluk kabul etmiyorlar, dayım vardı gelcek işi çıktı orda değil mecbur kargo ile gelecek, Napabilirim fikri olan yurt içi kargoda orijinal kutuda 27 inç bı monitörün kırılma ihtimali nedir 2 el
Orjinal kutuda ise sorun olmaz diye düşünüyorum. Ben 2 defa kargo ile monitör gönderdim sorunsuz gitti.

xpgggci

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,662
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Hangi şirket ile dostum sorumluluk kabul etmiyorlar ama olursa dava ile tazminat alma hakkım var mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

G27Q
Geçenlerde M27Q yolladım aras kargo ile sorun olmadı. Yollarken dolap üzerinden gönderirsen hem sorumluluk kağıdı imzalatmiyolar hem de daha ucuza gidiyor kargo

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,888
İsim
Mehmet
Kanka sana geldiği kutusunda sana geldiği şekilde güzelce paketlersen sorun olmaz, ben 2 defa internetten monitör sipariş ettim, birini de iade ettim 3 gidiş gelişte hiçbir sorun olmadı. Ancak kıymetli malların kargo ile gönderilmesine pek sıcak bakmıyorum. Birkaç ay önce adı lazım olmayan bir firma arkadaşın kasasını (sistem, boş değil) hiç ettiler ve henüz sorumluluk almış değiller. İmkan varsa birisi ile gönder, ben de laptopu aile evine transfer edeceğim ancak kargoya yanaşmıyorum..

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,662
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Dolapsiz alacaktım ben yolda başına bişe gelirse ücretini alamaz mıyım
Alamazsın muhtemelen en güzeli şöyle yapmak olabilir. Bi problemi var diye garantiye gönder sonra garanti ürüne baksın bir şeyi yok diye geri dayının adresine göndersin o zaman yolda başına bir şey gelirse gg 😅

xpgggci

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alamazsın muhtemelen en güzeli şöyle yapmak olabilir. Bi problemi var diye garantiye gönder sonra garanti ürüne baksın bir şeyi yok diye geri dayının adresine göndersin o zaman yolda başına bir şey gelirse gg 😅
Dolap ile göndermek daha mı koruyor ürünü

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,628
İsim
Oğuz Oğuz
Hangi şirket ile dostum sorumluluk kabul etmiyorlar ama olursa dava ile tazminat alma hakkım var mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

G27Q
Zaten kendin diyorsun sorumluluk kabul etmediklerini dair kağıt imzalatiyorlar. Yk ve PTT ile gönderdim. İkisi de sorunsuzdu. Ha bu demek değil senin kargonda öyle gidecek. Bu biraz şans işi. Eğer işini şansa bırakmak istemiyorsan çok sağlam paketlemen lazım.

xpgggci

80+
Zaten kendin diyorsun sorumluluk kabul etmediklerini dair kağıt imzalatiyorlar. Yk ve PTT ile gönderdim. İkisi de sorunsuzdu. Ha bu demek değil senin kargonda öyle gidecek. Bu biraz şans işi. Eğer işini şansa bırakmak istemiyorsan çok sağlam paketlemen lazım.
Bunun hukuken bı kabulü yokmuş anayasada öyle diyorlar bazı insanlar bunu fark edip tazminat almış diye söylem var

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,662
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Bunun hukuken bı kabulü yokmuş anayasada öyle diyorlar bazı insanlar bunu fark edip tazminat almış diye söylem var
Bu dediğin doğrudur çünkü her firma kendi kafasına göre iş yapıyor. Bu arada bildiğim kadarıyla PTT ile gönderirsen sigorta ücreti verip ürünü sigortalatabiliyosun.

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Yunus
Çok korkuyorsan eğer Aras kargoya gidip kargolattır onlar kargo sigortası yapıyor.

Fakat fiyatı pahalıdır bilgin olsun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,664
Üyeler
155,291
Son üye
WAZELSHAK
Top Bottom