Neler Yeni

Yurtdışı Alışveriş Sınırı 30€'ya düşürüldü

porento54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Furkan Aydın
Benim anlamadığım hızlı kargo alışveriş limiti düşürüldü diyor. Peki gemi ile gelen ürünler bildiğim kadarıyla hızlı kargoya girmiyor o zaman onlarda limit aynı mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
Kaan
Nereden alacağınıza bağlı. Normalde aliexpress ten aldığım ürünler 1 haftada gümrüğe gelip geçiyorlar. Ama gümrükler bu duzenleme var diye 21 ağustosa kadar bekletirler mi bilinmez .
Anladım, peki geçmezse nasıl bir süreç izlenmeli,iade alınıyor mu ?

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,099
İsim
Mert Can Ergün
@The Semih Ne tür ticaret yaptın ya da yapıyorsun

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,272
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
Kaan

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,610
İsim
marilyn
CHP gelsede bunu yapmak zorunda, enflasyonu düşürmeye çalışıyorlar, yurtdışından alışveriş oranları patladı pandemiden beri. Önce taksitleri kıstılar şimdide bu, dahasıda gelecek bunun mevcut hükümet değil sen bile başa gelsen bunu yapmak zorundasın yoksa enflasyonu durduramazsın.

Ticaret işinde çalışmadıysanız zaten böyle konuşmanız normal, ben çalıştım biliyorum deli gibi paralar harcanıyor yurtdışına.
Ülkede üretim yok malum dışarıdan alacak halk ee enflasyon yuksek ayağina bu açığı kapatıyorsun ülkede pazar yok ne yapacak bu halk ? Ben downhill sporu ile hobi olarak uğraşıyorum en aşşağı bir çember almak istesem 40 eurodan aşşağı tutmuyor göbek alsam desem indirimde en az 100 euroya bulunuyor maşa shock zaten onları maaleysef gumruk sınırından dolayı kaçak sokmak zorunda kalıyoruz bir maşa 1300 1400 euro biz ne yapalım şimdi hadi bisikleti geçtim rc araçlarla ilgilenen insanlarda maaleysef hobilerini devam ettireneyecek çunku en aşşa bir tekerlek bile 30 euroyu aşıyor bisiklet lastiklerinin çifti en az 60 euro tutuyor ülkede üretim olduda bizmi almadık maaleysef ülkedeki tüm hobiler bu karar ile bitmiş durumda yd tanıdığı olanların cepleri dolacak çünkü kaçak getirip fahiş fiyatlara satacaklar olan 3/5 kuruş ile hobisini ilerletmeye çalışanlara olacak bu arada başka ab ülkelerinde %20 vergi aliniyor ve enflasyon baya düşük zamanında faiz indirimleri yapılmadı bunun cezasını halk çekemez 3 5 kuruşa deli gibi yemek yiyen obez milletvekilleri partilerdeki bir işe yaramayan bir onergesi bile olmayan elemanların maaşlarini kesseler bu parayı daha iyi yerlerde değerlendirip enflasyonu çok daha fazla düşürebilirler kimse kusra bakmasın başımızdaki elemanın sorumsuzluğuklarını ben çekmek istemiyorum kendileri istedi kendileri düzeltecek her şeyi halka yüklemekle bu ülke düzelmez

Starlex

80+ Bronze
SON DAKİKA | Yurt dışı hızlı kargo alışveriş limiti 150 Euro'dan 30 Euro'ya düşürüldü. AB'den gelen kargolarda vergi %18'den %30'a; AB dışı ülkelerden gelen kargolarda vergi %30'dan %60'a çıkarıldı.

Ağustosun 21inden sonra yürürlüğe girecek.
İşin sıkıntısı aliexperss gibi yerlerden getirip satan elemanlar artık daha pahalıya satacak piyasayı yükseltecekler güya zenginden vergi alıyoruz diye sonuçlarına bakmıyorlar adamlar

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,610
İsim
marilyn
Bu ülkede her fikirt belirtilmiyor. Senin fikrini seviyolar bizim fikirler zararlı boşver. Aynen enflasyon için her şey. Ülkemiz için. Ne olmuş 1k ürünü 3k alırım canım ülkemde 🤣🤣🤣🤣
Bu esnaflar şikayetçinolmuştur kesin ben 4000 e satiyorum bunlar 1k ya alıyor diye
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşin sıkıntısı aliexperss gibi yerlerden getirip satan elemanlar artık daha pahalıya satacak piyasayı yükseltecekler güya zenginden vergi alıyoruz diye sonuçlarına bakmıyorlar adamlar
Kaçak sokmak farz oldu artık

MehmetV2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,178
İsim
Mehmet emre börekçi
Glocalzone kullanın illa bir şey alacaksanız vergiyi de glocalzone almış oluyor ülkeme vergi vermediğim
için memnun olurum bu durumdan

Starlex

80+ Bronze
Bu esnaflar şikayetçinolmuştur kesin ben 4000 e satiyorum bunlar 1k ya alıyor diye
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaçak sokmak farz oldu artık
Döndük diyorsun 70 80lere 😃 o zamanda çantalı kaçakcılar vardı camii avlularında satarlardı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,459
Üyeler
151,403
Son üye
Stahpitt
Top Bottom