Neler Yeni

Yurtdışı alışverişine büyük sınırlama

GirayHan

80+ Gold
Harbimi diyon reisya pekiya 15 gün içinde ürün gelmezse ne sorun yaşarim
sorun şu 16. günde girerse problem 21 ağustos'tan sonra yani. gümrükleme tamamlanmayacağı ve gün atlayacağı için geri döner.

hikoo

80+ Bronze
ne irsaliyesi ne faturası ?

aldın ve 22 temmuzda gümrüğe girdi ne yapacaksın ? sanki vatan bilgisayardan eşya alıyor raporlamışmış :D
Lavuk daha gumruk mevzuatini bilmiyor millete bilgi dagitiyor, lise terk adamdan dis ticaret maliye dersi aliyoruz sosyal medya boyle bir yer. Gumruk'de kdv kesildigini saniyor adam.

Arda Fisher

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
270
İsim
Mustafa Arda BALIKÇI
sorun şu 16. günde girerse problem 21 ağustos'tan sonra yani. gümrükleme tamamlanmayacağı ve gün atlayacağı için geri döner.
Yani öyle bi olayda tek sorun ürünün elime ulasmamasi olur demi ancak para iadesi alabilirim, sizce ürünleri iptalmi edeyim (11 parca) yoksa bekleyimmi

GirayHan

80+ Gold
Lavuk daha gumruk mevzuatini bilmiyor millete bilgi dagitiyor, lise terk adamdan dis ticaret maliye dersi aliyoruz sosyal medya boyle bir yer. Gumruk'de kdv kesildigini saniyor adam.
21 ağustostan sonra gümrüklemeye girdiği an gümrükte takılır. neyini anlamıyorsun pamuk şeker.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani öyle bi olayda tek sorun ürünün elime ulasmamasi olur demi ancak para iadesi alabilirim, sizce ürünleri iptalmi edeyim (11 parca) yoksa bekleyimmi
gümrükte takılırsa geri gider ürün firmaya ulaştığı an geri ödemen yapılır.

Son düzenleme:

Arda0

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
724
İsim
Arda Saraçoglu
21 ağustostan sonra gümrüklemeye girdiği an gümrükte takılır. neyini anlamıyorsun pamuk şeker.

öyle bişey yok urun gumrukte kalır

Arda Fisher

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
270
İsim
Mustafa Arda BALIKÇI

Haa yani ürünleri iptal etmiyorum bekliyorum eğer ürünüm 21 Ağustostan önce gelmezse ürünler temuya geri gidiyor onlarda iade yapıyor doğru anladimmi hocam

Nasıl yani ürün gümrükte kalir ve para iadesi yapilmazmi

Arda0

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
724
İsim
Arda Saraçoglu
Yanlış Bilgilendirme
Haa yani ürünleri iptal etmiyorum bekliyorum eğer ürünüm 21 Ağustostan önce gelmezse ürünler temuya geri gidiyor onlarda iade yapıyor doğru anladimmi hocam

Nasıl yani ürün gümrükte kalir ve para iadesi yapilmazmi
yapılmaz

GirayHan

80+ Gold
aynı şeyi söylüyoruz zaten :D

ürün ticari değilse ek vergiler çıkar. astarı yüzünden pahalıya gelir. parasını ödersen alırsın.

GirayHan

80+ Gold
yanlış bilgi veriyorsun. gümrükte takılan ürünler için önce size mail yolu ile kargo firması iletişime geçer atıyorum dhl. size bir belge verirler ürün cinsi kıymet değeri vb form. doldurur gönderirsiniz ekstra vergi tutarını da yatırmanızı isteler. onaylarsanız yatırırsınız ek vergiyi geçer. onaylamazsanız ürün ardiye deposunda tutulur sonra gümrükten geri çekim işlemini gönderici firma başlatır. ürün firmaya geri gider paranızı alırsınız kesinti olmadan. olay bu kadar net.

yanlış bilgi veriyorsun. gümrükte takılan ürünler için önce size mail yolu ile kargo firması iletişime geçer atıyorum dhl. size bir belge verirler ürün cinsi kıymet değeri vb form. doldurur gönderirsiniz ekstra vergi tutarını da yatırmanızı isteler. onaylarsanız yatırırsınız ek vergiyi geçer. onaylamazsanız ürün ardiye deposunda tutulur sonra gümrükten geri çekim işlemini gönderici firma başlatır. ürün firmaya geri gider paranızı alırsınız kesinti olmadan. olay bu kadar net.
dostum yanlış bilgi veriyorsa raporla

GirayHan

80+ Gold
İptalmi edeyim ürünleri yoksa sence 15 günde gelirmi reis
la arda anlatıyoz dinle beni işte. akıl arama mevzuat belli. :D risk budur dersin 21 ağustosa kadar gelirse geçer gümrükten. gelmezse geçmez yeni mevzuat uygulanır.

dostum yanlış bilgi veriyorsa raporla
yanlış bilgi veriyor hocam mevzuat belli açıp herkes okuyabilir. işleyiş bu şekilde. yukarda da anlattım ama bazıları inatla anlamak istemiyor sanırım kendimi yoramayacağım :D

Top Bottom