Neler Yeni

Yurtdışı alışverişine büyük sınırlama

Transcontinental

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
558
İsim
Mahir
Yalnız temu da min sepet tutarı 2k. O zaman temudan alış veriş yapmak imkansız hale gelecek 😂

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,380
İsim
Mehmet Aslan
geçmiş olsun arkadaşlar şaşırmıyorum ben artık :D 150 euro olan sınır 30 euroya düşürüldü.%20 olan avrupa birliği ülkeleri vergisi %30 a çıkarılırken , Çin gibi ülkelerden gelen ürünlerin vergisi ise %60a çıkarıldı.
Alıntıyı görüntüle
bi yurt dışı alışveriş avantajımız vardı onunda dibini kuruttular ya , açık hava hapishanesinde mi kalıyoruz anlamadım ki.

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
785
İsim
Baran Kut

Thadox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
369
İsim
Tx
Bıktım artık bu yurt dışı alışverişe gelen kaçıncı kısıtlama oldu be. Her alanda olabildiğince kısıtlanmaktan gına geldi. Resmen boğuluyoruz. İzlediğimiz şeylerden tutun yapacağımız alışverişe gideceğimiz yerlere kadar kısıtlıyorlar. Ve ve en kötüsü hala bu tutuma sahip bir hükümetin destek görüyor olması. Nasıl bu kadar kör ve cahil olabiliyorsunuz anlamıyorum. Sizin cahilliğiniz yüzünden şu an benim neredeyse her şeyde özgürlüğüm kısıtlanıyor.

Not1: Cahil diye hitap ettiğim kesim kendini ne yazık ki biliyor diyemeyeceğim ama siz onları çok iyi biliyorsunuz.
Not2: Artık sinirden patladım ve bu yazı bunun dışa vurumuydu, yazmazsam olmazdı.

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
785
İsim
Baran Kut
30 ne ya bu arada şaka gibi rakam 150'ye hadi neyse diyorduk şimdi ne alacak bu millet

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,442
İsim
Deniz Bey
Son kez telefon kılıfı alim sonra kaldırayım temu ve aliekpsresi 😅

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
785
İsim
Baran Kut

Rusty_Cohle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
581
İsim
Rusty
Benim bildiğim önce 150 eyro üzeri gümrükten geçmezse müşavirliği deli paralar veriyorsun vekalet verip öyle getiriyordun bu sınır 30 eyro düştüyse geçmiş kimse bişey alamaz. Artık dua edin ürünleriniz bozulmasın ve çok dikkatli kullanın çünkü alım gücünden çok insanların tüketimlerini olabildiğince kesiyorlar enflasyonu düşürmek için

Top Bottom