Neler Yeni

Yurtdışından PlayStation Aldım

Brawe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
raşit özbek
Arkadaşlar herkese merhaba ! Bulgaristan'dayım ve burdan PS5 aldım. Aldığım yerin adı Teknopolis. Aldığım yerde pasaporta işletip Tax free yaptırdım. (Bana kısaca 3 ay içinde Türkiye'ye gidip 6 ay içinde gelirseniz mağazadan gelip vergi iadesi olur dendi)

Asıl sorum, gümrükte tax free muhabbeti nasıl oluyor ve ben kapıdan geçerken herhangi bir ücret alırlar mı? Bu konuda deneyimli veya kesin bilgisi olan arkadaşlar yazarsa çok sevinirim.

İyi forumlar..

Brawe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
raşit özbek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Upppp

Sekibayashi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
ben zoomerden satın aldım gün içinde taxfree ödemesini gümrükten aldım ,
Mesaj otomatik birleştirildi:

kapıdan geçerken ücret almazlar normal şekilde sarp sınır kapısından geçiçeksin kontrolden gecicen

Brawe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
raşit özbek
ben zoomerden satın aldım gün içinde taxfree ödemesini gümrükten aldım ,

kapıdan geçerken ücret almazlar normal şekilde sarp sınır kapısından geçiçeksin kontrolden gecicen
Hamzabeyli sınır kapısından gecicem maps da baktım ama göremedim tax free nasil olcak çok kafam karıştı :/

Nedox

80+ Bronze
Bulgaristan icin bilmiyorum ama tax freeyi ulkeden cikmadan almaniz lazim. Uçakla giderken direk havaalaninda veriyorlar ama gümrükte bilmiyorum

Sekibayashi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Gümrükte Türkiye tarafına tam geçmeden tax free noktaları olur ilerlerken görmen lazim

Brawe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
raşit özbek
Bulgaristan icin bilmiyorum ama tax freeyi ulkeden cikmadan almaniz lazim. Uçakla giderken direk havaalaninda veriyorlar ama gümrükte bilmiyorum
Araçla gecicem

Gümrükte Türkiye tarafına tam geçmeden tax free noktaları olur ilerlerken görmen lazim
Peki tax free aldıktan sonra veya önce gümrük vergisi vs falan istenir mi ?

Sekibayashi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Araçla gecicem

Peki tax free aldıktan sonra veya önce gümrük vergisi vs falan istenir mi ?
Hayir sorun yok vergi falan istemezler bizim tarafta son yerde xrayden geciyo cihazlar ps5 aldigin için memur çağırır yanına kimlik kontrolü yapar daha önce alım yapmadiysan gecmene izin verir .

Ps5 kutusuna tax free etiketi yapistirdilarmi acmaman gerek onu

Sekibayashi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1

Brawe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
raşit özbek
14k ya bana gelmişti
Alacağım taxfree ile 13k.gibi bir fiyat

Hayir sorun yok vergi falan istemezler bizim tarafta son yerde xrayden geciyo cihazlar ps5 aldigin için memur çağırır yanına kimlik kontrolü yapar daha önce alım yapmadiysan gecmene izin verir .

Ps5 kutusuna tax free etiketi yapistirdilarmi acmaman gerek onu
Bana aldığım yerden belge verdiler gumrukteki memurlara imzalatmam için onu imzalatip geri getirixem ve mağazadan iade alicam

Sekibayashi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Alacağım taxfree ile 13k.gibi bir fiyat

Bana aldığım yerden belge verdiler gumrukteki memurlara imzalatmam için onu imzalatip geri getirixem ve mağazadan iade alicam
ne sacma iş o ya mağzadan belge veriyorlar gümrükten alıyoruz biz vergi indirimini , bana yol masrafı falan hepsi dahil 14k ya geldi 13k ya ps5 geldi disklimi aldın yoksa dijitalmi bir de cfi sürümü ne bakarmısın

Top Bottom