Neler Yeni

Zengin Olsanız Ne Yapardınız?

Critaes

80+ Bronze
Ben ülkede "2008 kafe" adı altında kafeler kurardım, bu kafelerde gerçek manada fiyatlar 2008'de ki gibi olurdu. Düşünsenize ne kadar güzel olurdu, su 15 kuruş, kahve çeşitleri 25 kuruştan başlıyor 2-3 liraya kadar, Tost 1 lira, karışık alırsan 1.25 TL, fast food menüleri 3-10 lira arası. Bir de kafeye süs olsun diye 2008 Avrupa kupasından Türk milli takımının resimlerini koyardım. Müthiş bir şey.
Bunun yerine bir kart çıkartıp, o karta 2008 de ki kahve fiyatları ile çekim sağlarsanız daha rasyonel bir çözüm olur. Nitekim 2008 kafe vaadini gerçekleştirirseniz, milyonlarca insan sizi sevecektir fakat işverenler tarafından da sevilmeyeceksiniz. Çünkü herkes sizin kurduğunuz kahve restoranına gelir ve bir anda sektörden kahve ile ilgili tüm girişimler batma derecesine gelir. İşin içine devlet de girer ve sizin imajınız çizilir ve bir milyarder olarak marka değeriniz düşer. Onun yerine yukarıda da bahsettiğim gibi bir kart çıkarıp insanların butik girişimci kahve yerlerinde ki ödemeleri siz 2008 fiyatına göre karşılarsanız marka değeriniz ve sevinilirliğiniz artar.

Zaten gerçekleşmeyecek ütopik bir şeyi niye değerlendirdin diyecek olursan da, vizyonlu olmak milyarder olmanın büyük bir parçasıdır. Zengin olsanız ne yapardınız? sorusuna gelecek her cevap da ütopik şeyler dışında insanın vizyonunu belli eder az çok.

Ben olsam her sektörden markayı satın alıp tek çatı altında kendi markalarımdan ekosistem kurardım. Örneğin: giyim sektöründe az gelirli - orta gelirli - yüksek gelirli kişilere hitap eden 3 markayı satın alıp. Her kitleyi elimde tutardım.

Gelirimin büyük bir kısmını da yenilenebilir enerjiye yatırım için ve karbon ayak izinin 0'a inmesi için harcardım.

Ve evet biliyorum, gereksiz uzun oldu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,346
İsim
Diyarhan
Bütün insanlığın %90 ını yok edecek salgın.

The Batman

80+ Silver
1658089357070.png

şöyle bir yer yaptırırdım 5-10 tane kafa dengi aile bul orta çag

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,100
İsim
Taha Efe
Zor bir soru, Ama İlk olarak Bir Kısmını borsaya aktarır öyle baslarım.
Bir Vakıf kurabilim belki bir sekilde Insani yardım yapardım.
Devamına bakarım

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Teknoloji mağazası kurardım. Hep hayalim oldu bu, kim bilir belki bir gün nasip olur. :widepeepo:

Tre-x

80+ Silver
Arkadaşlar gerçek anlamda zengin olsanız ne yapmayı planlardınız, yani Jeff Bezos gibi paranız olsa?

Ben ülkede "2008 kafe" adı altında kafeler kurardım, bu kafelerde gerçek manada fiyatlar 2008'de ki gibi olurdu. Düşünsenize ne kadar güzel olurdu, su 15 kuruş, kahve çeşitleri 25 kuruştan başlıyor 2-3 liraya kadar, Tost 1 lira, karışık alırsan 1.25 TL, fast food menüleri 3-10 lira arası. Bir de kafeye süs olsun diye 2008 Avrupa kupasından Türk milli takımının resimlerini koyardım. Müthiş bir şey.

Ondan sonra Afrika'da su kuyuları açardım.
Kimsesiz çocuklara ve üniversite öğrencilerine burs verirdim, KYK borçlarını öderdim.
Bu dediklerini yaparsan paran erir gider ve parasız kalırsın zamanla

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
58,319
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Bu dediklerini yaparsan paran erir gider ve parasız kalırsın zamanla
Aklınızda somut şekilde yer etsin Jeff Bezos'u örnek verdim. Adam yılda 2 milyar harcasa ölünceye kadar serveti bitmiyor. Türk insanı paranın hemen biteceğini düşünüyor, yatırım yapmak falan istiyor, la zenginsin zengin, her şeyin var. Öyle hayal et.

Tre-x

80+ Silver
Aklınızda somut şekilde yer etsin Jeff Bezos'u örnek verdim. Adam yılda 2 milyar harcasa ölünceye kadar serveti bitmiyor. Türk insanı paranın hemen biteceğini düşünüyor, yatırım yapmak falan istiyor, la zenginsin zengin, her şeyin var. Öyle hayal et.
La hazıra dağ dayanmaz diye bir şey var ama hiç mi duymadın birde burdan bak

mfimmel

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,080
İsim
Musab
Steam
mfimmel
Arkadaşlar gerçek anlamda zengin olsanız ne yapmayı planlardınız, yani Jeff Bezos gibi paranız olsa?

Kimsesiz çocuklara ve üniversite öğrencilerine burs verirdim, KYK borçlarını öderdim.
Robin Hood tarzı takılırdım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
ali

forumu satın alıp seni banlardım

Top Bottom