Neler Yeni

Zıplama geliştirme programı

Dahası  
Reaksiyon skoru
183
İsim
Yıldırım Çokça
Evet dostlarım bugün bu konuda sizleri basketbolda zıplamanızı geliştirmek için yapabileceklerinizi anlatıcam. Başlamadan önce şunu belirtiyim 1 yıldır üzerinde çalıştığım ve yaptığım araştırmalara göre konuyu hazırlıyorum bir hatam varsa belirtirseniz mutlu olurum.

1. GÜÇ ANTREMANLARI:
Arkadaşlar bacak gücünüz en önemli etkenlerden birisi fakat yapmış olduğum araştırmalara göre bunun büyük bir kısmı genetik olarak geliyor örneğin yaşı benden büyük kişilerden daha yükseğe zıplayabiliyorum fakat çalıştıktan sonra güçlenirsiniz ama genetiği iyi olan her zaman daha iyidir. Bacak gücünü arttıracak hareketler yazıcam buraya set arası dinlenme 30 saniye olmalı. Ağırlık eklemenizi tavsiye ederim

3x12 Squat arkadaşlar squatı doğru formda yapmak çok önemli buna iyi çalışmalısınız
3x20 Calf Raises bu harekette yukarı kalkarken patlayıcı inerken yavaş hissederek yapmak önemli
2x8 Bir engel koyup üstünden zıplamalısınız bunu az tuttum yoruyor
3x12 Bulgarian Squat bunu yapan adamın bacakları mermi geçirmez
2x8 Tek ayak Squat bunu yapan adamın bacakları mermi geçirmez acayip etkili bu ve Bulgarian

2. ESNEKLİK

Esneklik smaç için ve estetik bir görünüm için önemlidir, kasın kalitesini ve potansiyelini arttırır. Hareketlerin adını bulamadım ama video linki bırakıyorum.

3. GENETİK

Başta dediğim gibi genetikleriniz spora yatkın değilse 3.05'e smaç basamayabilirsiniz çalışıp görmeniz lazım. Basketbol fiziksel genetiklerin en önemli olduğu sporlardan biridir.

Bu rehberde bu kadardı eksikler varsa affola.

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,291
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
Basketbol değil de spor branşları için yazarsanız daha doğru olur hocam. Futbol oynuyorum ve kafa topları için biz de yapıyoruz bunları :) Hem daha çok kişiye hitap eder :) Elinize sağlık.

Dahası  
Reaksiyon skoru
183
İsim
Yıldırım Çokça
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Basketbol değil de spor branşları için yazarsanız daha doğru olur hocam. Futbol oynuyorum ve kafa topları için biz de yapıyoruz bunları :) Hem daha çok kişiye hitap eder :) Elinize sağlık.
Yorumun için teşekkürler değiştirdim konuyu.

• Beğen
Reaksiyonlar: Ciri

pcsavaşçısı

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,183
İsim
Arda Ardıç
Hocam ek olarak zıplamayla alakalı değil ama güç amaçlı duvara sandalye oturuşu tavsiye ederim
(7 senelik basketçiyim en sevdiğim harekettir kendileri)

Dahası  
Reaksiyon skoru
183
İsim
Yıldırım Çokça
Hocam ek olarak zıplamayla alakalı değil ama güç amaçlı duvara sandalye oturuşu tavsiye ederim
(7 senelik basketçiyim en sevdiğim harekettir kendileri)
Popoyu büyüttüğü için İngiltere'deki okullarda kızlara bu sebepten ötürü yaptırıldığı için eklemedim.

pcsavaşçısı

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,183
İsim
Arda Ardıç
Popoyu büyüttüğü için İngiltere'deki okullarda kızlara bu sebepten ötürü yaptırıldığı için eklemedim.
Hocam BİZ TÜRKÜZ TÜRKÜZ YAŞASIN IRKIMIZ
[/SPOILER ironidir]

• Beğen
Reaksiyonlar: Ciri
Dahası  
Reaksiyon skoru
183
İsim
Yıldırım Çokça

pcsavaşçısı

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,183
İsim
Arda Ardıç
Bunu yapan dostlarım olacaktır ve ileride popo büyüklüğü konusunda sıkıntı yaşasınlar istemem :)
Valla hocam çok eğlenceli az daha geliştirsem oyun bile oynarım
Şuan telefon bakma levelindeyim

Top Bottom