Neler Yeni

Çözüldü✓ M2 ssd'de bios süresi 17.5 saniye

Master_88

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Harun Seyhan
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
The End
Güç seçeneklerinden hızlı başlatma açıksa, pc resetlemeden sadece kapatıp açtıktan sonra kontrol edilmeli, aksi halde yüklü servisler vs etkiliyor.

Master_88

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Harun Seyhan
Bunu nereden aktif edebilirim hangi kısımda ?
Hocam anakartının modeline göre değişiklik gösterebilir. Eğer benim gibi Asus anakart kullanıyorsan Bios a girdikten sonra Advanced mod ardından Ai Tweaker ı açıp Dram Timing control kısmına giriyoruz. Orada en aşağı kısımda bulunuyor. Eğer Auto da ise Enable yapıyoruz. Sonra save edip çıkıyoruz bu kadar.

Lucillias

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Umut Eraslan
Hocam anakartının modeline göre değişiklik gösterebilir. Eğer benim gibi Asus anakart kullanıyorsan Bios a girdikten sonra Advanced mod ardından Ai Tweaker ı açıp Dram Timing control kısmına giriyoruz. Orada en aşağı kısımda bulunuyor. Eğer Auto da ise Enable yapıyoruz. Sonra save edip çıkıyoruz bu kadar.
Hocam çok teşekkür ederim. Gerçekten işe yaradı. Bunun bir zararı yok değil mi enable moddayken bilmediğim için soruyorum sistemi falan zorlamıyor değil mi daha hızlı açılması için falan. saçma bir soru oldu ama hiç bilgim yok.

Master_88

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Harun Seyhan
Hocam çok teşekkür ederim. Gerçekten işe yaradı. Bunun bir zararı yok değil mi enable moddayken bilmediğim için soruyorum sistemi falan zorlamıyor değil mi daha hızlı açılması için falan. saçma bir soru oldu ama hiç bilgim yok.
O konu hakkında bir bilgim yok hocam ama herhangi bir şey olacağını zannetmem. Benim eski ayarlarım o şekildeymiş Ram değişene kadar bana bir sıkıntı çıkarmamıştı sizde de sorun olmaz büyük ihtimalle.

Lucillias

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Umut Eraslan
O konu hakkında bir bilgim yok hocam ama herhangi bir şey olacağını zannetmem. Benim eski ayarlarım o şekildeymiş Ram değişene kadar bana bir sıkıntı çıkarmamıştı sizde de sorun olmaz büyük ihtimalle.
çok teşekkür ederim tekrar hocam iyi forumlar.

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Hocam ben dediğiniz ayarı yaptım ve sorunum çözüldü teşekkür ederim. Pc 30-35 sn den tekrar 7-8 sn aralığında açılmaya başladı.
Çözüldüğüne sevindin Hocam.
sizin bios güncel değil sanırım benim anakart ilk geldiğin de bu kapalı olarak geldi bende o zamanlar uğraştım yabancı forumlarda bunu aktif edin yazmışlar aktif edince düzeldi. Ama sonra her bios güncellemesinde aktif olarak geldi

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,475
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
İşe yarıyor ama stabiliteyi bozuyor. Bende sistemde donmalar yapıyordu kapattım. Bir süre test et ona göre karar ver.

Master_88

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Harun Seyhan
Çözüldüğüne sevindin Hocam.
sizin bios güncel değil sanırım benim anakart ilk geldiğin de bu kapalı olarak geldi bende o zamanlar uğraştım yabancı forumlarda bunu aktif edin yazmışlar aktif edince düzeldi. Ama sonra her bios güncellemesinde aktif olarak geldi
Bios günceldi hocam ben hazır sistem olarak aldım Gaming Gen Tr den her şeyini ayarlayıp öyle göndermişlerdi. Herhangi bir sorun yaşamadım Ram değiştirmeye karar verene kadar ve pc gayet hızlı açılıyordu. Sistemde Ram yükseltmesi yapınca Bios u sıfırlamak zorunda kaldım o ara ayarı değişmiştir büyük ihtimalle.

Lucillias

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Umut Eraslan
İşe yarıyor ama stabiliteyi bozuyor. Bende sistemde donmalar yapıyordu kapattım. Bir süre test et ona göre karar ver.
teşekkür ederim aklımda. saatlerdir oyun oynadım bir şeyler izledim herhangi bir sorun görmedim. zamannla da umarım yaşamam şu an gayet memnunum.

ysf1413

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yusuf Kerem Asan
Merhaba arkadaşlar,
Samsung 990 Pro 1TB M.2 SSD'm var BIOS süresi 16.6 saniye. Bu süre normal mi? Değilse ne yapmam gerek? ASUS X670 P anakart kullanıyorum. SSD'nin 400 GB daha boş alanı mevcut.
Benim ssd var 5 saniye bios süresi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,485
Üyeler
141,452
Son üye
getsuga
Top Bottom